Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co to jest restrukturyzacja i po co ją stosować?
Restrukturyzacja – sposób na nowy start
Powszechna wiedza na temat restrukturyzacji nie jest wysoka. Świadczy o tym fakt, jak wielu z nas kojarzy się ona jednoznacznie negatywnie. Możemy ją wiązać z upadłością, z którą tak naprawdę niewiele ją łączy. Jednoznacznym dowodem w tej sprawie są liczne restrukturyzacje podejmowane przez przedsiębiorstwa w dobrej kondycji majątkowej. Nawet przejściowe kłopoty mogą być dobrym powodem dla przeprowadzenia restrukturyzacji. Najczęściej prowadzi ona bowiem do dalszego rozwoju, zwiększając szanse firmy na skuteczne konkurowanie z innymi. Ważne jest przede wszystkim, aby restrukturyzacja została przeprowadzona przy udziale profesjonalistów – takich jak fachowcy z firmy Eureka Restrukturyzacje.Kiedy można zastosować restrukturyzację?
Nie ma branży, w której restrukturyzacja nie miałaby zastosowania. Jeśli zostanie wdrożona szybko, może z łatwością zniwelować bieżące problemy firmy. Pierwszy etap restrukturyzacji to oczywiście złożenie odpowiedniego wniosku o otwarcie postępowania. Ważna jest tutaj przede wszystkim rzetelna obsługa prawna. W dalszej kolejności najważniejszy staje się odpowiednio opracowany plan restrukturyzacyjny. Bez udziału profesjonalnego analityka, który sporządzi plan we współpracy z zarządem firmy etap ten się nie powiedzie. Dopiero wtedy nadchodzi czas na rzeczywiste zmiany.Jakie zadanie podejmowane są w trakcie restrukturyzacji?
Zakres zmian zachodzących w firmie w trakcie restrukturyzacji firmy może być różny – wiele zależy tutaj od branży, wielkości przedsiębiorstwa, sposobu, w jaki jest zarządzane i innych czynników. Zmiany mogą być bardzo głębokie, dotycząc np. wprowadzenia całkowicie innego modelu biznesowego lub organizacji. Mogą być też niewielkie – związane z konwersją długu na udziały, akcje czy obligacje. Istnieją restrukturyzacje opierające się wyłącznie na zapewnieniu możliwości spłaty długu w dogodnych ratach oraz wprowadzeniu okresu karencji – powalającego na odzyskanie zdolności płatniczych – ale są też takie, po których firma przechodzi głębokie zmiany.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana