Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka zawieszeń gwintowanych

Zasada działania zawieszenia gwintowanego
Skąd wzięła się nazwa zawieszenia gwintowanego? Każde z nich składa się z czterech kolumn pełniących funkcję resorująco-tłumiącą. Jedną z nich jest tuleja amortyzatora, która stanowi jego główną część. Jest ona gwintowana w górnej części. Na gwincie tym mocowana jest nakrętka, a na niej opiera się sprężyna. To właśnie system oparty na gwincie i nakrętce sprawia, że zawieszenie gwintowane daje tak duże możliwości – w zależności od tego, jak głęboko nakręcimy nakrętkę, auto będzie zawieszone wyżej lub niżej. Oprócz poziomu zawieszenia można też regulować siłę dobicia, odbicia i kompresji – będą one zależne od użytego amortyzatora.Zawieszenie gwintowane – dlaczego chcemy je mieć?
Zawieszenie gwintowane zupełnie zmienia charakter samochodu. Ponieważ zawieszenie gwintowane jest niemal o połowę lżejsze od typowego, reaguje szybciej i sprawia, że kierowca, trzymając w dłoniach kierownicę, czuje nawierzchnię, po której jedzie. Wszystkie dołki, dziury i koleiny stają się wyraźne. Drugi powód to wspomniana wyżej swoboda regulacji. W zależności od potrzeb i warunków możemy dostosowywać pracę amortyzatorów tak, aby czerpać z jazdy jak najwięcej przyjemności. Niestety, sporą wadą zawieszeń gwintowanych jest ich cena. W autach wysokiej klasy wymiana zawieszenia na gwintowane może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Kiedy już wydajemy takie pieniądze, warto zainwestować w porządny zestaw, który da nam duże możliwości, a jednocześnie długo posłuży. Sprawdzonym dystrybutorem części samochodowych jest www.autodaw.pl. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana