Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych
Jakie informacje zapisują się w bazie danych systemu ARTR?
Automatyczne Rozpoznawanie Tablic Rejestracyjnych jest technologią, która do obserwacji drogi wykorzystuje kamery oraz komputer, pobierający dane z owych kamer. Dzięki temu w szybki sposób umożliwia rozpoznanie oraz identyfikację samochodu bez potrzeby używania kart dostępu lub nadajników. Za sprawą analizy obrazu możliwe jest zlokalizowanie konkretnego pojazdu, a także odnalezienie i odczytanie tablicy rejestracyjnej. W bazie danych zapisywane są bowiem takie informacje, jak:- czarno-białe zdjęcie tablicy rejestracyjnej,
- kolorowe zdjęcia samochodu i kierowcy,
- numer rejestracyjny pojazdu (w postaci tekstowej),
- data, czas i miejsce identyfikacji pojazdu,
- parametry pewności odczytu numeru rejestracyjnego.
Jak przebiega rozpoznawanie tablic rejestracyjnych?
Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych przebiega w trybie ciągłym (rejestracja numerów tablic wszystkich przejeżdżających samochodów), ale może być także wyzwalane sygnałem zewnętrznym z urządzenia sterującego, np. pętli indukcyjnej lub fotokomórki, znajdującej się przed szlabanem (samochód, który podjeżdża pod niego wysyła do systemu ARTR sygnał). Jest to bardzo przydatne w sytuacji, w której system automatycznie steruje otwieraniem szlabanu na podstawie rozpoznanych (zapisanych w bazie danych) numerów tablic rejestracyjnych.W jaki sposób w systemie ARTR aktualizowana jest baza danych?
Nowo zapisane numery tablic rejestracyjnych powodują automatyczną aktualizację bazy danych, która może być także uzupełniana przez uprawnionego operatora w trybie „ręcznym”. Podobnie jest z odnalezieniem w roboczej bazie systemu numeru, który zapisany jest w tablicy numerów poszukiwanych. Może on być sygnalizowany uprawnionym użytkownikom alarmem lub wiadomością tekstową, ale także możliwe jest przeszukanie wspomnianej bazy „ręcznie” – należy wtedy wpisać numer lub listę numerów rejestracyjnych poszukiwanych pojazdów.System ARTR pozwala również na zobrazowanie na planie lub mapie lokalizacji kamer i kierunku ruchu odnalezionych pojazdów, a także na wykonanie analizy statystycznej ruchu pojazdów – zauważa specjalista z firmy Sprint, której celem jest integracja systemów teleinformatycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana