Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Cechy charakterystyczne samochodów amerykańskich

Kierowcy zainteresowani importem samochodów najczęściej sprawdzają oferty zagranicznych sprzedawców. Ważnymi elementami decydującymi o podjęciu ostatecznej decyzji co do kraju, z którego sprowadzą auto, są odległość, koszty importu, ale też sam model pojazdów. Wielu marzy o prawdziwie amerykańskim samochodzie. Co w nim jest tak wyjątkowego? Jakie cechy charakterystyczne wyróżniają auta z USA? Poznaj szczegóły.
Silnik
Ważnym elementem różniącym samochody europejskie od amerykańskich jest silnik. Oczywiście nie jest to wada, aczkolwiek ich napędy przystosowane są do innych wymagań. Przy tym temacie warto wspomnieć, że w Stanach Zjednoczonych ceny benzyny są bardzo niskie. Wobec takich, a nie innych kosztów duże silniki o pojemności 2,4 czy 3,7 l nie generują dużo wyższych wydatków – zwłaszcza w porównania do ceny korzystania z nich w Europie. Dla Europejczyków mogą być zbyt duże i zbyt drogie w utrzymaniu. Co więcej, części do aut amerykańskich w Polsce są dość kosztowniejsze i trudniej dostępne w polskich hurtowniach. Nierzadko w przypadku wystąpienia awarii sprowadzane są wprost z USA.
Skrzynia biegów
Elementem charakterystycznym samochodów amerykańskich są skrzynie biegów z automatyczną przekładnią. Są one dla nich naturalnym i niezbędnym wyposażeniem, tak jak dla Europejczyków skrzynie manualne. Jedynym minusem jest pozbawienie ich chłodnic oleju, gdyż z uwagi na niskie średnie i maksymalne prędkości są one zbędne. Należy liczyć się z faktem, że w europejskich warunkach olej może się przegrzać.
Układ hamulcowy i zawieszenie
Specjaliści z firmy MOTO-CAR zwracają również uwagę na różnice w układzie hamulcowym i zawieszeniu. Amerykańskie pojazdy wyposażone są w mniejsze hamulce i miękkie zawieszenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odbyć dłuższą jazdę próbną, by poznać specyfikę i komfort jazdy po drogach innych niż te w USA. Co więcej, w przypadku zdecydowania się na zakup zaleca się wymianę przednich hamulców, kompletu amortyzatorów i sprężyn co znacznie zwiększy komfort jazdy.
Wyposażenie
Zasadniczą różnicę stanowi także wyposażenie wnętrza. W Europie samochody klasy Premium wyróżniają się jego bardzo dobrym zakresem. Niestety, nie musi tak być w przypadku pojazdów z USA z tej samej klasy. Nawet najlepiej wyposażone auto może nie mieć klimatyzacji czy podgrzewanych foteli. Warto również pamiętać, że konfiguracji będzie wymagać zestaw audio czy nawigacja, które w tamtym obszarze są inaczej kodowane, co sprawia, że trzeba je przestroić.
Mimo tych wyzwań, auta z USA urzekają swoją „mocą” oraz designem, a także tym, że wyróżniają się na ulicach Europy. A gdy zostaną sprowadzone z pomocą ekspertów, dość łatwo je zaadaptować do jazdy po polskich drogach i… poczuć się jak na słynnej Route 66.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana