Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Bezobsługowy wydawacz kluczy, czyli inteligentne rozwiązania w domkach na wynajem lub wypożyczalniach samochodów

Rodzaje dyspozytorów kluczy
Pomimo iż dyspozytor kluczy to nowoczesne urządzenie, na rynku już znajdują się różne jego wersje. Najczęściej spotkać się można z elektronicznym dyspozytorem kluczy. To skrzynka z interfejsem, która wydaje i zbiera klucze, np. po podaniu odpowiedniego kodu lub zbliżeniu dedykowanej karty do czytnika. Dyspozytory kluczy można dowolnie konfigurować, np. przyznając jednorazowy lub permanentny dostęp do klucza, bądź ustalając ramy czasowe, w których klucz trzeba odebrać, a następnie zdać. W przypadku biznesów zajmujących się wynajmem najczęściej dostęp do klucza będzie właśnie jednorazowy i czasowy.Czym się kierować przy wyborze dyspozytora kluczy?
Dyspozytor kluczy to przede wszystkim minimalizacja wydatków (np. oszczędzanie na obsłudze portierni) i maksymalizacja bezpieczeństwa. Dlatego jest to urządzenie, na którym nie warto oszczędzać, a zainwestować w jego wysoką jakość. To bez wątpienia inwestycja, która szybko się zwraca. Pracownik firmy Ideal Line z Łomży tak wypowiada się w tej kwestii:Warto zdecydować się na dyspozytor kluczy stworzony przez producenta, który zna się na systemach bezpieczeństwa – zarówno pod względem fizycznym (produkuje sejfy czy drzwi kuloodporne), jak i elektronicznym. Trzeba mieć pewność, że poprawnie zakodowano oprogramowanie dyspozytora. Ważne jest też, aby istniała bezwzględna możliwość dopasowania funkcji urządzenia do potrzeb przedsiębiorstwa. Producent dyspozytorów nie powinien sprzedawać wyłącznie gotowych produktów, ale być otwartym na tworzenie nowych projektów na indywidualne życzenie klienta.Mało tego, firma, od której kupuje się takie dyspozytory, powinna podchodzić do swoich obowiązków w sposób kompleksowy: oferować również usługę montażu urządzeń, a także zająć się ich obsługą i zagwarantować serwis w razie wystąpienia awarii.
Zastosowania wydawaczy kluczy
Wydawacz kluczy sprawdzi się nie tylko w przypadku wynajmu. To świetne rozwiązanie pozwalające na bezpieczne zarządzanie kluczami w ramach każdej organizacji. W przedsiębiorstwach nieraz wiele osób ma dostęp do konkretnych pomieszczeń, np. magazynów czy sal konferencyjnych, w których przechowywany jest drogi sprzęt. Gdy coś ulegnie zniszczeniu, zwykle trudno znaleźć osobę odpowiedzialną, tym bardziej jeśli w budynku nie ma zainstalowanego systemu kamer. Wówczas dyspozytor kluczy może okazać się niezwykle pomocny, ponieważ niektóre modele podłączone są do ogólnego systemu, w którym rejestrowane są dane dotyczące m.in. tego, kto dysponował danym kluczem i w jakim czasie. Istnieją więc bardziej i mniej zaawansowane dyspozytory – a właściwy wybór będzie zależał od preferencji i potrzeb firmy. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana