Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Beton dekoracyjny na podłogę – czy to dobry pomysł?

Zalety betonu dekoracyjnego
Wśród zalet betonu dekoracyjnego pierwszoplanową rolę pełni jego wygląd. To on jest decydującym czynnikiem, który ma wpływ na wybór podłogi we wnętrzach mieszkalnych. Ale czy zawsze możemy spodziewać się spektakularnego efektu? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy Resintech, dostawcy i wykonawcy podłóg dekoracyjnych:O tym, jak beton dekoracyjny będzie się prezentował we wnętrzu, decyduje wiele czynników. Wśród nich najważniejsze to: doświadczenie i umiejętności wykonawcy, rodzaj i klasa użytego materiału, sposób wykończenia. W zależności od rodzaju wykończenia: gładki, polerowany mniej lub bardziej błyszczący lub z surową fakturą, beton różnie się prezentuje, a dodatkowo występuje w wielu kolorach. Dlatego jest tak chętnie wybierany przez inwestorów.Drugą, niewątpliwą zaletą mikrocementu na podłodze w mieszkaniu lub domu jest jego wytrzymałość. Z tego właśnie powodu betonowe podłogi są najczęściej spotykane we wnętrzach przemysłowych i magazynowych. Nie trzeba martwić się o zarysowania i uszkodzenia podczas przesuwania mebli lub gdy coś upadnie. Beton jest trwały.
Dlaczego nie stosować betonu dekoracyjnego na podłogę?
Podobnie jak wiele nowatorskich wnętrzarskich rozwiązań, beton dekoracyjny nie jest uniwersalny i nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Lepiej nie stosować go w domach i mieszkaniach w tradycyjnym stylu, ponieważ może słabo komponować się z innymi elementami wykończenia i niszczyć zaplanowany efekt. Ponieważ beton to materiał raczej chłodny, dobrym pomysłem jest wylanie go na instalację ogrzewania podłogowego. Jeśli zaplanowaliśmy w pomieszczeniu grzejniki, możemy być rozczarowani, że betonowa podłoga nie oddaje ciepła. Kolejną sprawą są koszty. Jeśli planujemy zrobić podłogę systemem ekonomicznym: na własną rękę i z użyciem najtańszych materiałów, lepiej zastanówmy się dwa razy. Beton dekoracyjny będzie wyglądał pięknie, jeśli zostanie dobrze przygotowany. Oszczędzanie na materiałach i wynagrodzeniu wykonawców może nam nie wyjść na dobre, a podłoga może np. pękać. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana