Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Bandówka. Gdzie stosujemy taśmy spinające?

Aby umożliwić bezpieczny transport towaru, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Obecnie najpopularniejszym sposobem spinania, stabilizowania i chronienia towarów przed niepożądanym przemieszczaniem się podczas transportu są taśmy spinające, zwane również bandówkami. Uważane są za bardziej praktyczne i skuteczniejsze od stosowanych tradycyjnie produktów stalowych. Dlaczego bandówki zyskały taką popularność?
Zastosowanie taśm spinających
Bandówki to specjalistyczne produkty przeznaczone zarówno do ręcznego, jak i maszynowego spinania oraz opasywania różnego rodzaju przedmiotów. Proces ten nazywany jest bandowaniem. Taśmy spinające umożliwiają bezpieczne spinanie i rozpinanie ładunku, a także zachowanie jego stałego naprężenia. Poza tym, ułatwiają proces opasywania ładunku bez konieczności wykorzystywania kosztownych urządzeń oraz umożliwiają zachowanie jego jakości oraz struktury, minimalizując przy tym możliwość uszkodzeń czy przebarwień. W wielu przypadkach stanowią jedyny dobry materiał do bezpiecznego mocowania ładunków.
Rodzaje taśm spinających
Kupując bandówkę można wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami. Według specjalisty z firmy penny-gondek.pl:
Podstawowy podział taśm spinających rozróżnia taśmy polipropylenowe PP oraz taśmy poliestrowe PET oraz PES. W zależności od potrzeb można wybierać między taśmami o różnych rozmiarach i twardościach.
Obecnie najpopularniejszą taśmą z tworzywa sztucznego na rynku jest polipropylenowa. Zawdzięcza to przede wszystkim niskim kosztom jednorazowego spięcia, wysokiej wydajności oraz łatwości użytkowania. Taśmy polipropylenowej używa się najczęściej do zabezpieczenia ładunku na palecie, a także do spięcia przesyłek o mniejszych gabarytach. Bardzo dobrze stabilizuje ładunek podczas transportu ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. Do spięcia jej końcówek potrzebne są odpowiednie zapinki lub zastosowanie specjalnego zgrzewu. Za to taśmy poliestrowe charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością na zrywanie, a także wyjątkową elastycznością i bardzo dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Polecane są przede wszystkim do przewożenia towaru o dużych gabarytach. Taśmy poliestrowe twarde PET wykorzystywane są do zabezpieczania ładunków oraz ich stabilizacji podczas transportu. Najczęściej spina się nimi ciężkie gabarytowo ładunki, takie jak betonowe elementy budowlane. Taśmy WG, GW (poliester miękki) stosuje się najczęściej do zabezpieczania palet oraz w belownicach. Taśmę taką można spinać wyłącznie za pomocą zapinek drucianych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana