Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Balustrady całoszklane. Możliwości montażu

Jak sprawić, by korzystanie ze schodów było wygodne i bezpieczne? To proste – wystarczy zamontować balustradę. Jej wybór może już jednak nie być tak łatwy. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele technologii, w których wykonuje się barierki do schodów, ale też na balkony czy tarasy. Ostatnio na popularności zyskują balustrady wykonane ze szkła. Czym się one charakteryzują i jakie są ich zastosowania?
Konstrukcja balustrad całoszklanych
Jak łatwo się domyślić, głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji balustrad całoszklanych jest oczywiście szkło. Aby wykonana w ten sposób barierka była funkcjonalna i bezpieczna, stosuje się wysokiej jakości szkło bezpieczne o znacznej grubości. Przykładowo firma Wróblewski Design, która zajmuje się produkcją schodów i balustrad, wykorzystuje w tym celu szyby hartowane i klejone o grubości 16,8 mm. Trzeba jednak pamiętać, że szkło – chociaż stanowi główną część balustrady – to nie wszystko, ponieważ potrzebne są również elementy konstrukcyjne umożliwiające montaż szyby. Balustrada szklana może być wykonana ze stali nierdzewnej, gdzie szyby stanowią wypełnienia pomiędzy słupkami, wtedy stosuje się szubę klejoną bezpieczną o grubości 8mm. Niezwykle efektownie prezentują się natomiast balustrady całoszklane, w przypadku których poszczególne tafle są ze sobą łączone poprzez dyskretne mocowania. Jeśli natomiast chodzi o sposób montażu takiej balustrady, to mamy tu do wyboru mocowanie w profilu bądź na rotulach nierdzewnych. Do tego istnieje oczywiście możliwość zamontowania poręczy, np. drewnianej. Minimalistyczny design balustrad całoszklanych sprawia, że doskonale prezentują się one w nowoczesnych wnętrzach i tam też najczęściej są instalowane. To jednak nie wyczerpuje możliwości montażu tego typu barierek.
Zastosowania balustrad całoszklanych
Jak wspomniano, balustrady całoszklane doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji. Przezroczysta tafla z elementami stalowymi to znakomite rozwiązanie do wnętrza utrzymanego w stylu industrialnym lub loftowym. Taką balustradę możemy zamontować przy wewnętrznych schodach samonośnych, np. dywanowych i policzkowych lub też w przypadku schodów na beton. To dobry wybór zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i do lokali biurowych, a nawet przestrzeni komercyjnych, takich jak galerie czy centra handlowe. Warto jednak pamiętać, że zastosowania balustrad całoszklanych nie musimy ograniczać wyłącznie do wnętrz budynków. Ze względu na swoje znakomite walory użytkowe, w szczególności wysoką trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników, również niesprzyjających warunków atmosferycznych, w tym deszczu i zmiennych temperatur, balustradę ze szkła możemy zamontować na zewnątrz budynku. To doskonałe rozwiązanie na schody prowadzące do wejścia do budynku, a także na balkon, taras bądź podjazd. Jak więc się okazuje, balustrady całoszklane to nie tylko efektowny, ale też uniwersalny dodatek do schodów i nie tylko.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana