Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 zalet posiadania rekuperacji w domu

Rekuperacja – co to jest? Jak działa?
Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna oparta jest na ciągu wytwarzanym przez kominy wentylacyjne. Rozwiązanie to ma jednak kilka wad, wśród których warto wymienić wychładzanie pomieszczeń i gromadzenie wilgoci. Rekuperator służy wyciąganiu powietrza w dwóch kierunkach jednocześnie: pierwszy strumień powietrza to zaciągane z zewnątrz, czyste i zimne powietrze, drugi zaś, to powietrze ciepłe, ale brudne, wyciągane z wewnątrz przez okrągłe kratki w suficie zwane anemostatami. Oba strumienie mijają się ze sobą w wymienniku ciepła. Zużyte i zanieczyszczone powietrze, przepływając przez wymiennik ciepła, pozostawia w nim swoje ciepło, zaś zimne i czyste powietrze, zasysane z zewnątrz, zabiera to ciepło z powrotem. Świeże i ciepłe powietrze jest dalej rozprowadzane kanałami wentylacyjnymi po domu. Montaż rekuperatora, możesz zlecić firmie Demar – oferującej kompleksową obsługę w zakresie instalacji grzewczych, sanitarnych i wentylacyjnych, w domach i budynkach użytkowych na terenie Jeleniej Góry i okolic.5 zalet posiadania rekuperacji w domu
Rekuperacja ma wiele zalet, wśród nich:- wymiana zużytego powietrza – rekuperator działa cały czas, a więc i powietrze w domu wymieniane i filtrowane jest bez przerwy, niezależnie od pory roku i temperatury panującej na zewnątrz.
- brak przeciągów (w domu z rekuperacją nie ma konieczności intensywnego przewietrzania – powietrze wymieniane jest niezależnie od tego, czy okna są otwarte, czy zamknięte), brak nadmiernej wilgoci, (a co za tym idzie: brak szkodliwych grzybów i pleśni).
- oszczędność – dzięki rekuperacji, rachunki za ogrzewanie mogą spaść nawet o połowę! Jak wspomnieliśmy wcześniej – wymiennik przekazuje ciepło z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, dzięki czemu zmniejsza się zapotrzebowanie na energię.
- wietrzenie pod kontrolą – intensywność wietrzenia możesz dostosować do swoich aktualnych potrzeb: za pomocą sterownika rekuperatora, zwiększysz moc i szybkość przepływającego powietrza.
- skuteczna ochrona przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami – rekuperacja umożliwia filtrację nawiewanego powietrza, której poziom zależny jest od klasy zastosowanego filtra. Wykorzystanie filtra o najwyższej klasie filtracji, pozwala na zatrzymanie nawet ponad 90% pyłu zawieszonego PM10.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana