Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
4 cechy dobrego budynku inwentarskiego

Spis treści
- Spełnienie wymogów prawa polskiego oraz unijnego
- Zgodność z wymaganiami gatunku zwierząt inwentarskich
- Niezawodność i funkcjonalność
- Oszczędne i ekologiczne rozwiązania
Budynki inwentarskie są schronieniem dla zwierząt gospodarskich. Zalicza się do nich budynki dla bydła, trzody chlewnej, owiec, kur, indyków, kaczek i gęsi. Mogą także przyjmować różne formy - od pawilonów, przez bloki tworzące większe kompleksy, po zabudowę monoblokową tworzącą jeden obiekt. Jednak bez względu na rodzaj, każdy dobry budynek inwentarski powinien posiadać cztery najważniejsze cechy, które omawiamy poniżej.
Spełnienie wymogów prawa polskiego oraz unijnego
Zgodnie z przyjętymi w Polsce przepisami każdy budynek inwentarski powinien spełniać szereg przepisów zawartych w prawie polskim oraz w rozporządzeniach Unii Europejskiej. Warto pamiętać o nich już na etapie planowania i rozpoczynania budowy, sprawdzając najnowsze aktualizacje.
Zgodność z wymaganiami gatunku zwierząt inwentarskich
W zależności od rodzaju hodowanych zwierząt sprawdzą się różne rozwiązania, jednak można wyróżnić kilka elementów, które muszą znaleźć się w każdym budynku inwentarskim. Pierwszy z nich to oświetlenie gwarantujące odpowiednią dozę światła naturalnego oraz sztucznego. Drugi to odpowiednie poidła zapewniające zwierzętom stały dostęp do świeżej i czystej wody. Ważne są również karmidła umożliwiające utrzymanie czystości pokarmu. Niezwykle istotna jest również dobra wentylacja, dzięki której zwierzęta będą rozwijały się w prawidłowy sposób i nie będą narażone na szereg chorób. W ten sposób zwierzętom zostanie stworzony optymalny dla nich mikroklimat.
Niezawodność i funkcjonalność
Ilość urządzeń, które muszą ze sobą odpowiednio współpracować pokazuje, że budynek inwentarski musi działać prężnie. Specjaliści z przedsiębiorstwa ŚRB S.C. nie mają wątpliwości, że: „Nowoczesne rozwiązania produkcyjne to najlepsza szansa na rozwój polskiego rolnictwa. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć zwierzętom dobre warunki życia, jednocześnie zaoszczędzając czas gospodarzy. Dlatego też klientom oferujemy rozwiązania łączące nasze wieloletnie doświadczenie budowy budynków inwentarskich z wiedzą dotyczącą najnowszych zautomatyzowanych udogodnień.”
Oszczędne i ekologiczne rozwiązania
Wybór nowoczesnych rozwiązań pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale także w dłuższej perspektywie - zmniejszyć koszty produkcyjne. Warto zwrócić uwagę także na efektywność przy zużyciu energii. Jej poziom to nie tylko kolejny element oszczędności, ale także – wraz z wszelkimi udogodnieniami dla zwierząt – jeszcze jedno ekologiczne rozwiązanie zastosowane w budynku inwentarskim.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana