Pojemniki siatkowe na zamówienie

Co zaliczamy do tzw. pojemników specjalnych?

Siatkowe pojemniki specjalne to pojemniki wykonywane na życzenie klientów. Służą do magazynowania i transportowania towarów. Najczęściej wykorzystywane są na terenie hal, magazynów, centrów logistycznych i dystrybucyjnych. Projektuje się je z uwzględnieniem specyficznych potrzeb zamawiającego – profilu działalności firmy oraz rodzaju składowanego towaru. Nie bez znaczenia są także zastosowane w toku produkcji technologie.

Pojemnik siatkowy na indywidualne zamówienie

Pojemniki specjalne to pojemniki szyte na miarę – klient decyduje o wzorze, rozmiarze i wszystkich istotnych detalach. Pojemniki powstają na podstawie projektu, rysunków technicznych oraz wzorów. Przed wdrożeniem seryjnej produkcji lub wyprodukowaniem określonej ilości wykonuje się prototyp. Klient ma wówczas możliwość dokonania oględzin i w razie potrzeby naniesienia poprawek.

Producent pojemników siatkowych DAJANO do każdego zamówienia podchodzi w sposób indywidualny i dobiera najlepsze dla konkretnego projektu technologie. Pojemniki malowane są proszkowo, co daje wysoką wytrzymałość na czynniki chemiczne i mechaniczne. Powłoka z farb proszkowych stanowi doskonałe zabezpieczenie przed korozją oraz destrukcyjnym oddziaływaniem wilgoci i niskich temperatur. W razie potrzeby elementy metalowe są cynkowane. Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym i doskonale rozwiniętym zapleczem, które umożliwia realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. Wszystkie pojemniki odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi i wytrzymałościowymi. Przedsiębiorstwo może pochwalić się certyfikatami, które potwierdzają zgodność oferowanych wyrobów z obowiązującymi normami.

Parametry pojemników specjalnych, czyli kilka słów o projektowaniu

Pojemniki gitterbox służą do przechowywania i transportowania towarów oraz chronią ładunek przed uszkodzeniem. Umieszcza się w nich towar o różnej wielkości i ciężarze – mogą to być artykuły pakowane w pudełkach zbiorczych, materiały sypkie, gabaryty i drobnica. To, jaki typ ładunku będzie składowany w pojemniku, wpływa na zastosowane rozwiązania.

Gitterbox to słowo pochodzące z języka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza pudełko z siatki, co doskonale oddaje schemat budowy koszy metalowych. Pojemniki specjalne to najczęściej metalowe kosze z drewnianą lub metalową podłogą. Przy projektowaniu dobiera się rozmiar, kształt, rodzaj ścianek oraz ilość klap. Standardowe skrzyniopalety mają dokładnie określony rozmiar. Jest to 1240 cm długości, 835 cm szerokości oraz 970 cm wysokości. Typowa waga takiego kosza to nie więcej niż 80 kg a maksymalny dopuszczalny ładunek to 1500 kg.

Każda modyfikacja szerokości i długości, a także wysokości pojemnika siatkowego wpływa na jego nośność oraz pojemność. Przy projektowaniu koszy metalowych na zamówienie uwzględnia się jednak specyficzne potrzeby zamawiającego i dostarcza się produkt szyty na miarę, idealnie dostosowany do konkretnych warunków użytkowych oraz rodzaju składowanego towaru.

Zalety pojemników specjalnych

Pojemniki metalowe są niezastąpione w wielu różnych dziedzinach przemysłu, ponieważ znacznie usprawniają procesy logistyczne. Możliwość zamówienia pojemnika na wymiar to także ogromne udogodnienie. Ze względu na mocną konstrukcję kosze metalowe mogą być przeznaczone do składowania dużych i ciężkich ładunków, na przykład części maszyn i urządzeń oraz materiałów sypkich o dużej masie, kruszyw drogowych i materiałów budowlanych.

Dzięki pojemnikom specjalnym możliwa jest optymalna organizacja przestrzeni na terenie hali. Pojemnik na wymiar dostosowane do rodzaju składowanego towaru zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile muszą, co jest niezwykle ważne w niewielkich obiektach. Odporność na warunki atmosferyczne daje możliwość użytkowania pojemników także na placach magazynowych i składach budowlanych. Kolejna ważna cecha to możliwość sztaplowania i wygodne klapy, które ułatwiają dostęp do zawartości koszy.

narzędzia ogrodnicze

Top 7 narzędzi ułatwiających prace w ogrodzie

Lubisz, kiedy Twój ogród świetnie się prezentuje i chcesz wzbogacić swój zestaw narzędzi o dodatkowe elementy? Dobrze trafiłeś. W dalszej części przygotowanego przez nas artykułu przedstawimy Ci narzędzia, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością wśród ogrodników – zarówno ogrodników amatorów, jak i zawodowych. Sprawdź, jakimi artykułami warto się zainteresować, będąc na zakupach w salonie sprzętu ogrodniczego.

Jakie narzędzia mogą Ci się przydać w ogrodzie?

Prowadząc ogród, należy dysponować odpowiednio dobranymi do potrzeb narzędziami, które w znacznym stopniu wpływają na efektywność wykonywanych prac. Korzystanie z pomocy tego typu pozwala też na usprawnienie działania i na zrealizowanie ich w znacznie szybszym tempie. Jest to ważne zarówno dla tych osób, które zajmują się ogrodem hobbystycznie, na własne potrzeby, jak i dla tych, które wykonują prace ogrodowe ze względu na swój zawód.

Choć oferta takich sprzedawców jak salon sprzętu ogrodniczego Mower jest bardzo bogata, można wymienić takie narzędzia, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród ich klientów. Do artykułów, na które warto zwrócić uwagę, kompletując swój zestaw ogrodniczy, należą:

 • narzędzia do pielenia, spirale do usuwania korzeni,
 • noże do darni, do chwastów, do prac pielęgnacyjnych,
 • karczowniki, kosy i sierpy ogrodowe,
 • haczki trapezowe, pazurki trójzębne, haczko-pazurki, haki trójzębne i czterozębne,
 • łopatki do sadzenia,
 • grabki do aeracji, kultywatory 5-zębne,
 • walce do wałowania trawy i walce ogrodowe AL-KO.

Na jakie jeszcze narzędzia warto zwrócić uwagę, będąc w sklepie ogrodniczym?

Pamiętaj jednak o tym, że to tylko wybrane narzędzia ogrodnicze. W Piasecznie oraz wielu innych miejscowościach bez trudu dostaniesz dużo więcej elementów pomocniczych, które ułatwią Ci prace w ogrodzie. Do wyboru masz też między innymi takie narzędzia jak: toporki, młoty rozłupaki do kamieni, młoty pobijaki, młotki brukarskie, siekieromłoty; piły do podkrzesywania, noże do darni, do chwastów, do prac pielęgnacyjnych; capiny jednoręczne i siekiero-capiny; wysięgniki do podkrzesywarek; łomy z pazurem/dłutem i szpicem; chwytaki, grzebła, okorowaczki, saperki spiczaste; pikowniki stalowe; motyki uniwersalne, do ziemniaków, polne, w tym: trójzębne i 5-zębowe, 2-stronne; świdry (dołowniki); kostury (lancety); skuwacze do lodu. Jak więc widzisz, oferta sklepów z narzędziami ogrodniczymi jest naprawdę bogata. Bez trudu więc znajdziesz dokładnie taki sprzęt, który będzie dla Ciebie niezbędny.

Instalacje w inteligentnym domu

O czym pamiętać, wykonując instalacje inteligentnego domu?

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się tak zwane inteligentne domy. W ich skład wchodzą liczne nowoczesne systemy, które ułatwiają sterowanie poszczególnymi instalacjami. Czym konkretnie się one charakteryzują, jakie są ich zalety oraz o czym nie można zapomnieć, planując urządzenie inteligentnego domu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Instalacje w inteligentnym domu

Inteligentny dom to przede wszystkim zbiór różnego rodzaju instalacji. W ich skład wchodzą czujniki i sterowniki, które znacznie uławiają obsługę między innymi oświetlenia, ogrzewania czy monitoringu. Umożliwiają one także zdalne włączanie i wyłączenie różnych urządzeń na przykład poprzez specjalną aplikację w telefonie. Co więcej, za pomocą odpowiedniego systemu można otwierać bramę czy uruchamiać zraszacze. Inteligentne instalacje przyjmują różne postaci, klucz do sukcesu to zatem skomponowanie zestawu, który będzie idealnie odpowiadał potrzebom domowników. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nowoczesne rozwiązania często są projektowane z uwzględnieniem ekonomii i ekologii. Skorzystanie z nich oznacza zwykle zatem możliwość generowania oszczędności, a także ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Poza tym kolejna zaleta to oczywiście znaczne zwiększenie komfortu na co dzień. Inteligentne instalacje pozwalają na sprawne sterowanie światłami czy urządzeniami audio, wpuszczanie gości bez wychodzenia z domu, a także obsługę poszczególnych urządzeń. Szczególną rolę odgrywają systemy alarmowe, które zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców danego budynku.

Inteligentne instalacje – na co zwracać uwagę?

Instalacje wchodzące w skład inteligentnego domu przynoszą wiele korzyści, ale aby rzeczywiście tak było, muszą być one w pełni sprawne. Dlatego tak istotna jest wysoka jakość systemów. W tym celu należy zaopatrywać się w inteligentne instalacje w zaufanych firmach, takich jak Max Nova. Warto również znaleźć specjalistów, którzy szybko zajmą się systemem w razie jakichkolwiek awarii. Bardzo istotne podczas planowania instalacji w inteligentnym domu jest także wybieranie takich rozwiązań, które rzeczywiście okażą się przydatne w danym przypadku. Warto zatem ustalić potrzeby domowników i świadomie zaprojektować system. Współpraca ze specjalistami jest w zasadzie niezbędna. Pomogą oni zarówno na etapie planowania, jak i podczas wykonywania poszczególnych instalacji. Najlepsza opcja to zatem znalezienie fachowców, którzy w pełni zajmą się sprawami związanymi z inteligentnym domem.

Wykonanie oczyszczalni przydomowej

Wykonanie oczyszczalni przydomowej krok po kroku

Najlepszą metodą odprowadzania ścieków bytowych jest odpowiednio zaprojektowany i eksploatowany komunalny system oczyszczania. Wszystkie oczyszczalnie przydomowe wykorzystują proces fermentacji tlenowej. Bakterie poprzez tlen atakują i rozkładają organiczne części ścieków na prostsze związki nieorganiczne. Obróbka tlenowa jest szybka i stosunkowo bezwonna.  Zapewnia również większą redukcję ciał stałych.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie przydomowe są zaprojektowane do oczyszczania i przetwarzania ścieków surowych poprzez kilka różnych etapów. Obejmują one rozbijanie, filtrowanie, osadzanie, kontrolowany rozkład tlenowy i obróbkę chemiczną. Rozwiązanie to jest przede wszystkim ekologiczne. Wypompowane, oczyszczone ścieki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska naturalnego i człowieka. Ponadto właściciele przydomowych oczyszczalni, które projektuje Biuro Projektów i nadzorów Aqua Projekt Anita Olejnik mogą cieszyć się wysokim komfortem użytkowania.

Kolejną zaletą tego typu systemów jest brak nieprzyjemnych zapachów w ich otoczeniu. Wszystkie są skutecznie neutralizowane. Ponadto inwestycja ta bardzo szybko się zwraca. Użytkownicy mogą cieszyć się niższymi rachunkami, co pozwala szybko zaoszczędzić niemałe pieniądze. Warto jednak pamiętać, że przydomowe oczyszczalnie dobrze spełniają swoją funkcję, jeśli są odpowiednio eksploatowane i zadbane. Należy je poddawać regularnym kontrolom, dzięki czemu zachowają swój dobry stan na długie lata.

Budowa i montaż przydomowej oczyszczalni

Projektanci radzą, aby wykonanie i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków zlecać najlepiej w okresie od wiosny do jesieni. W tym czasie w gruncie najłatwiej jest zrobić wykopy, ponieważ ziemia jest miękka i nierozmoknięta. Biologiczne oczyszczalnie są jednymi z najczęściej wybieranych nie tylko ze względu na rozmiar, ale przede wszystkim skuteczność i wydajność. Każdy zbiornik musi być szczelny, aby nieczystości nie przenikały do wód gruntowych. Jego rodzaj powinno się dobrać już na etapie projektowania oczyszczalni przydomowej. Jej instalacja przebiega w kilku krokach. Poza załatwieniem najważniejszych formalności obejmują one:

 • wykonanie przyłącza do rury wyprowadzającej domowej kanalizacji ścieków,
 • posadowienie zbiornika,
 • wykonanie odprowadzenia ścieków.

Każdy z powyższych etapów wymaga wiedzy i doświadczenia instalatora. Jakikolwiek błąd popełniony czy to podczas projektowania, czy montażu oczyszczalni przydomowej, może prowadzić do skażenia środowiska i zagrażać zdrowiu mieszkańców.

depilacja laserem diodowym

Czym się różni laser diodowy od lasera IPL?

We współczesnych zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej wykorzystywane są nowoczesne, zaawansowane technologicznie lasery. Ich rodzajów jest wiele, a różnią się one od siebie przede wszystkim parametrami i zastosowaniem. Najpopularniejsze i najbardziej znane urządzenia to lasery diodowe oraz IPL. W artykule przedstawiamy ich charakterystykę i podpowiadamy, czym się różnią.

Czym charakteryzują się lasery diodowe?

Lasery diodowe łączą w sobie bezpieczeństwo stosowania z wysoką skutecznością – nic dziwnego więc, że stanowią najpopularniejsze urządzenie do depilacji laserowej. Źródłem promienia w ich konstrukcji są specjalne diody wykazujące zdolność do emisji światła o stałej długości: od 810 do 940 nm. W wyniku tego jest ono w stanie dotrzeć do skóry na głębokość 2 cm bez stanowienia zagrożenia dla tkanek. Ponadto nie powodują one przebarwień, a inwazyjność zabiegów wykonywanych z ich użyciem jest minimalna.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie i najskuteczniejszym laserem diodowym jest LightSheer, czyli urządzenie, które umożliwia usunięcie nawet 40-60% owłosienia podczas pierwszego zabiegu. Dzięki temu liczba wizyt, które należy przeprowadzić aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty się zmniejsza. Ponadto laser jest wyposażony w specjalny system chłodzący, który redukuje ból do minimum.

Poza niszczeniem mieszków włosowych, urządzenie działa na skórę wygładzająco, a także niweluje przebarwienia, które spowodowane są często wrastającymi włoskami. Ze względu na swoją funkcjonalność, LightSheer bardzo często wykorzystywany jest przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej – depilację laserem diodowym w Częstochowie oferuje m.in. Studio Laser.

Co warto wiedzieć o laserach IPL?

„IPL” to skrót od słów intense pulsed light, czyli intensywne światło pulsacyjne. Lasery tego typu w swoim działaniu wykorzystują więc szerokie spektrum światła o różnych długościach fal. Generują wówczas nieskoncentrowaną energię świetlną, która dociera do większego obszaru tkanek, a co za tym idzie – także mieszków włosowych.

Wiązki światła IPL są całkowicie bezpieczne, bowiem posiadają zbyt małą moc, aby wywołać poparzenia. Niestety wiąże się także z ich zmniejszoną skutecznością, przez co – aby zauważalnie osłabić mieszek włosowy – trzeba przeprowadzić więcej sesji naświetlania.  

Jaki laser wybrać: diodowy czy IPL?

Lasery IPL skutecznie zostają wypierane przez lasery diodowe. Trudno się dziwić – urządzenia drugiego typu wykazują się dużo większą skutecznością działania. Jak mówi ekspertka z gabinetu Studio Laser w Częstochowie:

Niemal wszystkie profesjonalne gabinety kosmetologiczne, które posiadały wcześniej lasery IPL, wymieniły je na urządzenia diodowe. Wpływ na to ma przede wszystkim precyzja, skuteczność, a także nieinwazyjność działania laserów diodowych.

Należy pamiętać jednak, że nawet najlepszy laser w rękach niepowołanej osoby przyniesie więcej szkód niż korzyści. Ponadto niektóre gabinety czasami korzystają z nieoryginalnych urządzeń, co w dużym stopniu obniża ich funkcjonalność. Warto więc wykonywać zabiegi wyłącznie w zaufanych miejscach, które dysponują nie tylko oryginalnym, wysokojakościowym sprzętem, lecz także wykwalifikowanym personelem.

Jakie dresy damskie wybrać na lato? Propozycje na upalne dni

Stylowe dresy damskie to must have w garderobie każdej kobiety. Jest to ponadczasowa odzież, która zapewnia niesamowity komfort noszenia w każdej sytuacji. Bogate wzornictwo, wyrazista kolorystyka i zastosowanie różnorodnych materiałów sprawia, że dresy można nosić nie tylko podczas chłodniejszych pór roku, ale również podczas ciepłych wakacyjnych dni. Przekonaj się, dlaczego dresy będą dobrym wyborem na lato.

Cienkie dresy damskie modną stylizacją na lato

Dresy damskie cieszą się dużą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Bogata oferta fasonów i ciekawe warianty kolorystyczne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie miękkich materiałów i idealnie skrojony fason sprawia, że odzież fantastycznie otula sylwetkę, nie krepuje ruchów i zapewnia wysoki komfort noszenia, co jest szczególnie ważne podczas upałów. Wykorzystanie przewiewnej bawełny zapobiega poceniu, dlatego dresy damskie sprawdzą się podczas przebywania na świeżym powietrzu.

Krótkie dresy damskie hitem tego sezonu

Podczas upalnych dni marzysz o tym, aby włożyć na siebie wygodne ubranie, które nie będzie krępować Twoich ruchów, a ponadto zapobiegnie poceniu się? Postaw na krótkie komplety dresowe – to propozycja modnej stylizacji na lato składająca się z topu i krótkich spodenek. Spodenki mogą być regulowane przy pomocy ściągacza i sznurka, co pozwala na idealne dopasowanie dresu do sylwetki. Dzięki temu komplet prezentuje się znacznie lepiej, gdyż materiał nie odstaje, a spodenki się nie zsuwają. Gdzie można kupić tego typu dresy damskie? Przejrzyj np. asortyment tego sklepu online: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Komplety-dresowe-damskie-9303.html.

Dwuczęściowe szare dresy damskie

Kolorowy zawrót głowy, czyli super dresy damskie w letniej odsłonie

Cechą charakterystyczna letniej garderoby są wyraziste i intensywne kolory, które wprawiają w dobry nastrój i napawają optymizmem. Dresy damskie zachwycają modną kolorystyką, a dzięki starannemu wykonaniu są przyjemne w dotyku. To doskonały sposób, aby stworzyć wakacyjny i komfortowy look w letnich kolorach.

Z pewnością komplety w kolorze różowym, błękitnym, pomarańczowym, żółtym, czy zielonym pozwolą Ci stworzyć stylizację, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. To świetny wybór do noszenia na co dzień, na spotkanie z przyjaciółmi lub garden party.

Ekskluzywne dresy damskie na lato

Ekskluzywne dresy damskie z pewnością przypadną do gustu zwolenniczkom szykownych stylizacji. Doskonale skrojone fasony i zastosowanie wysokogatunkowych materiałów daje niesamowity efekt wizualny. Komplety dresowe są wykonane z m.in. z ponadczasowego weluru, który dopasowuje się do sylwetki, dlatego komplety prezentują się dobrze na kobietach o każdym typie figury. Zestawienie ich z elegancką biżuterią to wyjątkowa propozycja podkreślająca kobiecość i dobry gust. Dresy damskie to odzież idealna do tworzenia modnych stylizacji np. w połączeniu z klapkami lub sandałami. To doskonały sposób, aby zapewnić sobie elegancki wygląd w upalne dni.

Welurowy komplet dresowy w kolorze czarnym

Z czym nosić dresy damskie latem?

Komplety dresowe krótkie i długie są nie tylko wygodne w noszeniu, ale stanowią doskonałą bazę do tworzenia modnych stylizacji na lato. Podczas chłodniejszych wieczorów dres możesz zestawić z modnym klasycznym trenczem lub jeansową kataną. Jest to odzież uniwersalna, która doskonale komponuje się z topem, casualową bluzką z dekoltem w łódkę lub białą koszulą. Dresy damskie prezentują się efektownie w połączeniu z klasycznymi szpilkami, sandałami na platformie lub skarpetkowymi botkami modnymi w ostatnich sezonach.

Dresy damskie w wakacyjnej kolorystyce to idealna okazja, aby wprowadzić do swojej letniej garderoby nieco koloru. Przewiewny materiał, dobrze skrojony fason i modny design to gwarancja uzyskania kobiecego wygodnego outfitu podczas upalnych dni. Nie czekaj i już teraz stań się posiadaczką wygodnych dresów na lato.

przewiert horyzontalny

Kiedy wykorzystuje się metodę horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD)?

Sterowane przewierty horyzontalne HDD to metoda wykonywania podziemnych instalacji liniowych, takich jak przyłącza gazowe, elektryczne, wodnokanalizacyjne i wiele innych. Jest to stosunkowo uniwersalny sposób realizacji tego rodzaj prac, ponieważ sprawdza się w różnych miejscach i nawet trudnych warunkach. Kiedy stosowanie przewiertów HDD najbardziej się opłaca?

Przewierty HDD a pozostałe technologie bezwykopowe

Przewierty sterowane HDD wyróżniają się na tle pozostałych technologii bezwykopowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość sterowania głowicą pilotową na bieżąco. W czasie pracy wykonawca zawsze wie, w jakim miejscu znajduje się urządzenie i jak daleko pozostało do końca przewiertu. Dzięki temu, jeśli na trasie tunelu niespodziewanie pojawi się jakaś przeszkoda, bez problemu można ją ominąć i kontynuować wykonywanie tunelu.

Cecha ta jest szczególnie istotna w przypadku wykonywania tunelów w miastach. To właśnie tam doskonale sprawdza się metoda przewiertów HDD, ponieważ często pod powierzchnią ulic znajdują się już jakieś instalacje. Dzięki możliwości sterowania głowicą, w przeciwieństwie do innych metod, przewierty można więc bez problemu wykonywać w takich warunkach. Dodatkowo realizowane są z powierzchni terenu, co również jest rzadko spotykane wśród pozostałych technologii. Nie wymagają więc zaawansowanych robót ziemnych oraz nie zakłócają codziennego funkcjonowania kierowcom, pieszym i mieszkańcom.

Przewierty HDD w trudnych warunkach

Metoda horyzontalnych przewiertów HDD wykorzystywana jest również w przypadku realizacji w trudnych warunkach gruntowych. Przeszkodą dla wykonania tunelu tą metodą jest tylko ujemna temperatura, ponieważ w zamarzniętej ziemi trudno manewrować urządzeniem. Inne warunki, takie jak tereny wilgotne lub sypkie, nie stanowią problemu. Wykonawcy, na przykład firma Abdrill realizująca przewierty sterowane, wyposażone są w odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie, które umożliwiają pracę w nawet bardzo niekorzystnych okolicznościach.

Z uwagi na to przewierty HDD wykorzystywane są do prac na terenach górzystych, do przekraczania rzek i innych zbiorników wodnych. Umożliwiają wykonanie przyłączy bez znacznej ingerencji w krajobraz, dlatego są niezwykle istotne w przypadku realizacji prac na terenach chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo. Do tego są neutralne dla środowiska naturalnego i nie wpływają na zanieczyszczanie wód, przy których są wykonywane tunele.

Jak poradzić sobie z kryzysem i wrócić do równowagi zawodowej?

Każdy, wykonując przez wiele lat takie same lub podobne obowiązki w pracy, w pewnym momencie może mieć kryzys i poczucie wypalenia zawodowego. Codzienne czynności nie dają Ci takiej samej satysfakcji jak wcześniej? Wykonywana praca już Cię nie zadowala? Coraz częściej masz wrażenie, że stoisz w miejscu i przestałeś się rozwijać? To wszystko mogą być objawy kryzysu w pracy lub syndromu wypalenia zawodowego. W artykule przeczytasz, jak rozpoznać pierwsze objawy wypalenia oraz jak sobie z nim poradzić.

W jaki sposób można rozpoznać wypalenie zawodowe?

O syndromie wypalenia zawodowego mówi się w sytuacjach, gdy praca, która do tej pory nas zadowalała, teraz już tego nie robi. Jeżeli praca cieszy, nawet jeśli jest się zmęczonym, to wystarczy chwila oddechu czy krótki urlop, żeby do niej wrócić i by znów dawała dużo satysfakcji. Osoby, które borykają się z wypaleniem zawodowym, nawet po dłuższym urlopie nie czują już radości z wykonywanych obowiązków.

Wypalenie zawodowe to najczęstsza przyczyna kryzysu w pracy. Żeby mieć szansę je zwalczyć, koniecznie trzeba jak najwcześniej je wykryć. O wypaleniu zawodowym mogą świadczyć m.in. takie symptomy, jak:

 • obojętność na to, co się wydarzy w pracy i jak dalej potoczą się losy firmy, w której się pracuje;
 • uczucie, że się utknęło i niedostrzeganie żadnych perspektyw rozwoju;
 • apatia i zniechęcenie, niedostrzeganie sensu wykonywanych każdego dnia zadań;
 • przewlekłe zmęczenie;
 • problemy z koncentracją i skupieniem się na wykonywanych obowiązkach;
 • coraz częstszy zły nastrój;
 • braku sił do wykonywania swoich obowiązków.

Kogo najczęściej dopada syndrom wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe może dotknąć praktycznie każdego. Szczególnie narażone na takie kłopoty są jednak osoby bardzo ambitne, które zawsze mocno angażują się w swoją pracę. Niestety, jeżeli w pewnym momencie dostrzegą, że praca, której się poświęcali, już nie jest dla nich tak atrakcyjna i nie dostrzegają w niej żadnych szans rozwoju, pojawia się kryzys. Na problemach tych osób skupia się obecnie wielu specjalistów, np. psychologów, coachów czy mówców motywacyjnych. W ostatnim czasie coraz lepszymi opiniami wśród osób, które szukają skutecznych sposobów poradzenia sobie z kryzysem w pracy, cieszy się Robert Korzeniowski. 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym po zakończeniu kariery skupił się na pracy z ludźmi. Jako mentor i mówca motywacyjny potrafi wskazać współpracującym z nim osobom, w jaki sposób powinny stawiać przed sobą cele i szukać motywacji do ich realizowania.

Co zrobić, żeby poradzić sobie z kryzysem w pracy?

Perspektywy poradzenia sobie z kryzysem w pracy i syndromem wypalenia zawodowego zależą od tego, jak szybko uda nam się odkryć u siebie powstanie tego typu problemów. Odzyskanie zapału i motywacji do pracy nie jest niestety łatwe i nie każdy będzie potrafił samodzielnie sobie z tym poradzić. Z tego względu warto jest skorzystać z pomocy. Dobry mówca motywacyjny na pewno pomoże nam np. wybrać nowe ścieżki rozwoju, które pozwolą ponownie odczuwać satysfakcję z wykonywanej pracy. Pomoże też w ustaleniu granic w pracy i nieprzepracowywaniu się, jeśli nie mamy takiej konieczności i potrzeby. Nauczy nas też, jak współpracować z innymi osobami, jak oddelegowywać zadania, którymi nie powinniśmy się sami zajmować, a także jak odmawiać ich przyjmowania od innych.

Istnieje też możliwość, że odczuwany kryzys w pracy jest po prostu spowodowany przemęczeniem. W takich przypadkach powinniśmy po prostu zwolnić i dać sobie odpocząć, np. biorąc dłuższy urlop. To także często jest sposób na poradzenie sobie z kryzysem w pracy. Po powrocie z urlopu być może odzyskamy chęci do pracy i znów będzie nam dawała dużo satysfakcji!

Kobieta na wózku inwalidzkim

Zalety elektrycznych wózków inwalidzkich

Jeszcze nie tak dawno temu osoby niepełnosprawne ruchowo były niemal całkowicie zdane na pomoc osób trzecich. Sytuacja ta uległa jednak diametralnej zmianie na skutek wprowadzenia na rynek elektrycznych wózków inwalidzkich. To funkcjonalne, proste w obsłudze modele, które niewątpliwie ułatwiają normalne funkcjonowanie ludziom mającym problemy z samodzielnym poruszaniem się. Sprawdź, jakie są zalety tych urządzeń.

 

Elektryczne wózki inwalidzkie – zalety nie do przecenienia

 

Korzystanie z elektrycznych wózków inwalidzkich wiąże się z wieloma zaletami dla ich użytkowników. Przede wszystkim tego typu pojazdy zapewniają osobom starszym i niepełnosprawnym niezależność. Za ich pomocą mogą oni bez większego problemu przemieścić się z domu do pracy, szkoły czy urzędu w celu załatwienia różnych spraw. Praktyczne elektryczne wózki inwalidzkie na ogół produkowane są z najwyższej jakości komponentów. Dzięki temu są one odporne na awarie oraz uszkodzenia mechaniczne. Obsługa danego modelu nie powinna sprawić większych kłopotów żadnemu użytkownikowi, nawet jeśli do tej pory nie miał on do czynienia z tego rodzaju urządzeniami. Sterowanie wózkiem odbywa się bowiem za pomocą joysticka dołączonego do zestawu. Tego typu pojazdy wyposażone są w wygodne siedzisko o odpowiednim poziomie twardości, a także funkcjonalne zagłówki i podłokietniki. To niewątpliwie zwiększa komfort użytkowania sprzętu. Większość wózków porusza się z prędkością około 15 km/h, wyróżnia je przy tym bezpieczeństwo stosowania. Powierzchnię tych artykułów na ogół bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

 

Refundacja na wózki inwalidzkie od NFZ

 

Elektryczne wózki inwalidzkie cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać. Niestety, w praktyce wielu z tych osób nie stać na pokrycie kosztów związanych z zakupem tego sprzętu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego dofinansowania oferowanego przez NFZ. Wysokość świadczenia uzależniona jest od wybranego modelu urządzenia. W przypadku wózków elektrycznych sprzedawanych przez takie firmy, jak COREMED, klienci mogą liczyć na wsparcie finansowe w kwocie nawet 3000 zł. Muszą oni jednak spełniać określone kryteria. Zgodnie z obowiązującym prawem refundację na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego przyznaje się dorosłym oraz dzieciom w wieku do 2 do 18 lat cierpiącym na porażenia i niedowłady trzy- lub czterokończynowe, dwukończynowe jednostronne, a także skrzyżowane.

młoda dziewczyna pracująca jako opiekunka osoby starszej

Jak wygląda praca opiekuna/ki w Niemczech?

Wiele Polaków chętnie decyduje się nad podjęciem pracy w Niemczech. Zachodni sąsiad kusi atrakcyjnymi wynagrodzeniami i możliwością łatwego podjęcia zatrudnienia. Nie dziwi więc, że praca w Niemczech nadal cieszy się dużą popularnością. Jedna z najczęściej oferowanych posad to zatrudnienie w roli opiekuna osób starszych. Dowiedz się, czym charakteryzuje się to stanowisko i dla kogo jest ono odpowiednie.

Opiekun osób starszych w Niemczech – kto może nim zostać?

Wiele kandydatów nim zdecyduję się na aplikację na ofertę pracy w roli opiekuna osób starszych, zastanawia się, jakie wymogi należy spełnić. Jedna z najczęstszych wątpliwości dotyczy tego, czy potrzebne jest wykształcenie medyczne w tym zawodzie. Szanse na zatrudnienie w Niemczech na takiej posadzie mają osoby, które:

 • znają komunikatywnie język niemiecki – co do zasady, im lepiej ta umiejętność jest opanowana, tym kandydat może liczyć na wyższe wynagrodzenie,
 • mają prawo jazdy kat. B – w ramach wykonywania obowiązków opiekuna potrzebne może być przewiezienie osoby starszej np. do placówki medycznej lub wykonanie drobnych sprawunków,
 • charakteryzują się odpornością na stres – należy pamiętać, że opieka nad osobą starszą może być czasem wymagająca psychicznie.

Zatem nawet osoby bez wykształcenia kierunkowego mogą objąć posadę opiekuna osób starszych w Niemczech. Warto jednak wiedzieć, że doświadczenie w tym zawodzenie lub ukończone studia pielęgniarskie będą dużym atutem. Ofertę na prace w tym zawodzie w Niemczech można znaleźć w firmach takich jak MJ CARE.

Jakie obowiązki wykonuje opiekun osób starszych?

Kolejnym z istotnych aspektów jest zakres obowiązków na stanowisku opiekuna osób starszych. W ramach tej pracy wykonywane są następujące zadania:

 • prowadzenie gospodarstwa domowego

Osoba, która zdecyduje się na ofertę pracy opiekuna osób starszych, będzie odpowiedzialna za wykonywanie codziennych domowych czynności. W zakresie jej obowiązków znajdzie się zatem sprzątanie, robienie zakupów czy przygotowywanie posiłków dla podopiecznego.

 • pomoc osobie starszej

Jednym z obowiązków opiekuna jest pomoc przy zwykłych czynnościach, takich jak codzienna toaleta.

 • dotrzymywanie towarzystwa

Opiekun powinien również charakteryzować się empatią, gdyż w ramach jego codziennych zadań jest ważne dotrzymywanie towarzystwa starszej osobie. Może to polegać na rozmowie, wspólnej grze w gry planszowe, spacerach czy oglądaniu filmów.

Codzienne obowiązki opiekuna osób starszych w Niemczech mogą być nieco inne w zależności od zdrowia podopiecznego.

Witaj

Poradnik pkt.pl to ogromna baza wiedzy i potrzebnych wskazówek. Naszym celem jest dać Ci odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielić praktycznych porad. W wyszukiwaniu odpowiednich zapytań pomagają poszczególne kategorie. Dzięki nim szybko i w łatwy sposób odnajdziesz propozycje na spędzenie wieczoru albo wyjazd na urlop, pomysły na zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, a także inne potrzebne na co dzień informacje związane z kategoriami zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, finanse, gastronomia, moda, motoryzacja, rozrywka i sport. Jeśli nie wiesz, jaki kupić aparat albo sprzęt narciarski, sięgnij po cenne wskazówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, nic prostszego! Znajdź rozwiązanie każdego problemu!

poradnik.pkt.pl 2015
Regulamin korzystania z serwisu