felgi samochodowe

Kiedy felgi poddaje się piaskowaniu?

Regeneracja felg to bardzo ważny proces ku przywróceniu sprawności tych elementów, poprawy jakości i wyglądu pojazdu oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Jednym z najważniejszych etapów jest piaskowanie, połączone zazwyczaj z późniejszym malowaniem. Na czym polega piaskowanie felg? Jakie daje efekty i kiedy najlepiej zdecydować się na ten krok?

Na czym polega piaskowanie felg?

Piaskowanie, jako sposób regeneracji felg samochodowych, bardzo się opłaca. Cała operacja polega na gruntownym oczyszczeniu felg z wszelkich zanieczyszczeń za pośrednictwem strumienia powietrza pod dużym ciśnieniem i drobnego ścierniwa (najczęściej specjalnego piasku). Wyczyszczona połać jest następnie wygładzana. Daje to efekt gładkiej powierzchni, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Zazwyczaj po piaskowaniu na felgę nakłada się farbę, która idealnie przylega do gładkiej powierzchni. Czasem jednak mechanicy rezygnują z owej usługi – głównie wtedy, gdy podczas piaskowania okaże się, że na feldze pojawiły się pęknięcia, które w późniejszej fazie mogłyby zagrażać innym pojazdom na drodze, pasażerom, kierowcy.

Jeśli jednak felga nie jest uszkodzona, malowanie może odbyć się za pośrednictwem dwóch metod: proszkowania i malowania na mokro. Pierwsza technika jest popularniejsza i łatwiejsza w wykonaniu. Daje ona efekt idealnie przylegającego lakieru do felgi. Malowanie przy użyciu specjalnego proszku polega na układaniu kilku warstw farby na powierzchnię – daje to większą trwałość.

W jakich momentach warto poddać felgi piaskowaniu?

Piaskowanie przydaje się szczególnie wtedy, kiedy należy oczyścić felgi ze wszystkich zanieczyszczeń (długotrwałe ich zaniedbanie może mieć tragiczne konsekwencje podczas jazdy, a także zaburzać estetykę pojazdu). To bardzo ważny etap regeneracji felg, czyli przywrócenia ich do niemal idealnego stanu. Dzięki piaskowaniu nie będą one wyglądać na porysowane i zniszczone. Znowu zaprezentują się efektownie – nawet w przypadku korelacji ze starszym samochodem.

Piaskowanie jest znacznie bardziej skuteczne aniżeli manualne oczyszczanie felg.

Lakiernia proszkowa Novacolor z Ostrowa Wielkopolskiego zajmuje się kompleksowymi usługami, związanymi z malowaniem proszkowym i piaskowaniem. Firma dysponuje profesjonalnym sprzętem i kompleksową załogą.

Zalety piaskowania felg

Piaskowanie felg pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc. Inne sposoby oczyszczania nie dają takich efektów. Tylko piaskowanie pozwala dokładnie i skutecznie oczyścić felgę samochodową. Ponadto jakość metalu po owej procedurze jest znacznie wyższa.

badanie wzroku

Jak leczyć krótkowzroczność?

Krótkowzroczność, zwana także miopią lub potocznie również bliskowzrocznością, to obok nadwzroczności, jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Skorygować można ją zwykle przy zastosowaniu odpowiednio dobranych okularów lub soczewek kontaktowych. Ale nie tylko! Na czym polega krótkowzroczność? Czym się objawia? Jak ją leczyć? Na te i inne pytania, odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność to wada wzroku, w której obiekty bliskie widziane są wyraźnie, zaś przedmioty znajdujące się w dalszej odległości, są nieostre i zamazane. Ale zacznijmy od początku. W prawidłowo zbudowanym oku obraz powstaje dokładnie na siatkówce. W oku krótkowidza zaś, promienie świetlne, które przejdą przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, skupiają się przed siatkówką. Powodem może być zarówno zbyt długa gałka oczna, jak i zbyt silne załamywanie światła przez soczewkę lub rogówkę.

Bliskowzroczność stanowi zatem zwykle efekt nieprawidłowej budowy oka. Występuje ona wtedy, gdy moc optyczna wynikająca z kształtu rogówki, jest zbyt duża w stosunku do długości gałki ocznej.

Krótkowzroczność można i warto leczyć. Jeśli zatem zauważysz niepokojące Cię objawy, takie jak np. niewyraźne widzenie, koniecznie zgłoś się do specjalisty optomerysty. Godną polecenia firmą, świadczącą usługi optyczne i badania optometryczne, oferującą profesjonalny dobór okularów i soczewek kontaktowych, jest Salon Optyczny LUXOPTICA w Białymstoku.

Krótkowzroczność – jak ją leczyć?

Krótkowzroczność to wada stosunkowo łatwa do korekcji. Pacjenci cierpiący na miopię, mogą wybrać korekcję okularową lub soczewki kontaktowe. Niezbędna oczywiście jest wizyta u specjalisty optomerysty, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz wykonaniu niezbędnych badań, będzie w stanie dopasować okulary korekcyjne bądź soczewki kontaktowe na miarę naszych potrzeb. Alternatywą dla korekcji krótkowzroczności tradycyjnymi metodami, jest tak zwana ortokorekcja.

Na czym polega ortokorekcja?

Ortokorekcja w przeciwieństwie do tradycyjnych metod korekcji nie wymaga zakładania okularów ani tradycyjnych soczewek kontaktowych. W takim razie, jak działa? Metoda ortokorekcji wykorzystuje sztywne, gazoprzepuszczalne soczewki, które w trakcie snu człowieka optymalizują kształt jego gałki ocznej. Aby móc korzystać z ortokorekcji, wada wzroku nie może przekraczać -5,0 dptr, zaś astygmatyzm nie może być większy niż 1,75 dptr. Soczewki służące ortokorekcji wykonywane są indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb danego pacjenta. Ortokorekcja, podobnie, jak dobór tradycyjnych metod korekcji wad wzroku, wymaga wizyty u optomerysty lub okulisty.

kobieta licząca na kalkulatorze

Na jakie ulgi mogą liczyć początkujący przedsiębiorcy?

Rozpoczęcie działalności jest jednym z najtrudniejszych etapów dla początkujących przedsiębiorców, gdyż wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji co do formy opodatkowania czy sposobu rejestracji spółki. Przedsiębiorcy wchodzący na rynek mają trudności z dokładnym określeniem powodzenia swojej firmy, jej przychodów i konkretnych kosztów działalności, które często zmieniają się z biegiem czasu. Dlatego warto skorzystać z dostępnych ulg dedykowanych właśnie dla nowych przedsiębiorstw.

Rozwój firmy – z jakich programów ulgowych można skorzystać?

Jednym z popularnych rozwiązań dla początkujących przedsiębiorców jest propozycja „biznesu na próbę”, która pozwala na prowadzenie firmy bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej i odprowadzania składek ZUS. Taka próbna forma prowadzenia firmy pozwala na zbadanie rynku i zapotrzebowania na oferowane produkty czy usługi. Dzięki temu można przewidzieć czy biznes znajdzie swoją bazę Klientów i czy będzie przynosił zyski przedsiębiorcy. Taka forma wymaga jednak prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy,  a także wystawiania rachunków i faktur dla klientów. By dobrze rozpocząć działalność firmy i dopełnić wszystkich zobowiązań warto skorzystać z oferty biura rachunkowego w Białymstoku, które umożliwi bardziej efektywne prowadzenie firmy od strony formalnej. Ponadto początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości zwolnienia od płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, w ramach programu ulgi na start. Po tym okresie można skorzystać jeszcze z możliwości obniżenia składek ZUS przez okres 24 miesięcy, kiedy to minimalna wpłata nie może być niższa niż 30% minimalnego wynagrodzenia.

Profesjonalne usługi księgowe i rachunkowe – pomoc dla początkujących przedsiębiorców

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej może być dużym wyzwaniem szczególnie na początku. Dlatego, by firma rozwijała się sprawnie, warto skorzystać z pomocy specjalistów w dziedzinie księgowości i rachunkowości. Szeroki zakres usług dla firm dostępny jest w biurze rachunkowym BRMK, które oferuje profesjonalną pomoc w prowadzeniu działalności zarówno małych, jak i dużych firm. Dla początkujących przedsiębiorstw szczególnie przydatna może okazać się pomoc w zakładaniu spółki, obsłudze prawnej i dopełnianiu wszystkich obowiązków formalnych na początku działalności firmy. Warto skorzystać również z możliwości przygotowania wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, która pozwoli uzyskać refundację kosztów wyposażenia miejsca pracy.

Praca wózkiem widłowym

Co zrobić w przypadku uszkodzenia wynajętego wózka widłowego?

Trudno sobie wyobrazić działanie magazynów, firm produkcyjnych czy sklepów bez takich pojazdów, jak wózki widłowego. Ułatwiają one przemieszczanie towaru i jego rozładunek. Wiele firm decyduje się na wynajem takie sprzętu, gdyż jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z nowoczesnych urządzeń. Jednak nawet najlepszej jakości pojazdy mogą ulec awarii. Co zrobić, gdy wynajęty wózek widłowy zostanie uszkodzony?

Wynajem wózków widłowych – jakie są zalety?

Zakup wózków widłowych to inwestycja, która wymaga dużych nakładów finansowych. Wiele przedsiębiorstw nie chce się decydować na taki wydatek, dlatego znacznie korzystniejszym rozwiązaniem dla nich jest wynajem wózków widłowych. Takie usługi oferują wypożyczalnie, takie jak TM Service. W ten sposób firma może zapewnić sobie kilka wózków, bez dużych nakładów finansowych. Wśród zalet wynajmu wózków widłowych można wymienić:

 • możliwość najmu krótkoterminowego pojazdów, w przypadku sezonowości firmy lub gdy w niektórych okresach jej aktywność jest większa niż zwykle,
 • szeroki wybór różnego rodzaju pojazdów, dzięki czemu można dobrać wózek widłowy do wykonywanych prac,
 • najem nowoczesnego sprzętu,
 • możliwość odliczania kosztów za najem pojazdu od podatku dochodowego.

Dzięki takim zaletom wiele firm logistycznych, budowlanych czy sklepów decyduje się na wypożyczenie wózków widłowych.

Awaria wynajmowanego wózka widłowego – co zrobić?

Warto wiedzieć, że każdy sprzęt niezależnie od klasy i stażu może ulec awarii. W przypadku wózków widłowych ich stan techniczny jest badany przynajmniej raz w roku, gdyż wymagają tego przepisy Urzędu Dozoru Technicznego. Bez ważnego certyfikatu UT niemożliwe jest korzystanie z pojazdu i każda kontrola jego stanu powinna być dokumentowana. Natomiast w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia wózka widłowego, należy skontaktować się z wypożyczalnią. Jest to szczególnie istotne, gdyż wszelkie naprawy powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych fachowców. Podczas diagnostyki w serwisie możliwe jest zlokalizowanie usterki oraz zaplanowanie jej naprawy. W zależności od awarii uszkodzeniu mogły ulec:

 • głowica,
 • silnik,
 • hydraulika,
 • układ sterowania.

Dodatkowo w celu uniknięcia usterki w wózkach widłowych, warto pamiętać o jego prawidłowym korzystaniu i konserwacji. Dlatego istotna jest regularna wymiana oleju, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, należy od razu ją zgłaszać do wypożyczalni. W ten sposób wynajem wózków widłowych będzie bezpieczniejszy, a same pojazdy mniej narażone na uszkodzenie.

drewniana podłoga

W czym tkwi sekret ponadczasowości podłóg z drewna?

Podłoga może być wykonana z wielu materiałów, które mają różne właściwości. Naturalne drewno wykorzystywane jest w tym celu od bardzo dawna, a jego popularność ani trochę nie maleje. Wręcz przeciwnie – szczególnie w obecnych czasach zyskuje jeszcze więcej zwolenników, którzy doceniają jego walory estetyczne i funkcjonalne. W czym więc tkwi sekret ponadczasowości podłóg z drewna? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Naturalny materiał

Drewno to przede wszystkim materiał w stu procentach naturalny, a więc również przyjazny ochronie środowiska. Cenione jest także ze względu na swoje właściwości izolacyjne, zarówno pod kątem zatrzymywania ciepła, jak i dźwięków. W pomieszczeniach wyposażonych w drewniane podłogi dłużej utrzymuje się optymalna temperatura, a hałasy wpadające z zewnątrz lub innych pokoi są wygłuszone.

Podłogi drewniane to również doskonały wybór dla alergików i osób dbających o swoje zdrowie. Drewno tworzy bowiem na powierzchni antystatyczną warstwę, co ogranicza kumulowanie kurzu i innych alergenów, które mogłyby zwiększać ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych reakcji uczuleniowych. Jest to materiał ciepły i przyjemny w dotyku, dzięki czemu komfortowo chodzi się po nim boso.

Wyjątkowa estetyka

Ponadczasowy charakter podłóg z drewna wynika ponadto z ich wspaniałego wyglądu, który idzie w parze z każdym rodzajem aranżacji. Piękną drewnianą podłogę łatwo dopasujesz do wnętrz surowych i nowoczesnych, a także bardziej rustykalnych. Wszystko to sprawia, że jest ona niezwykle uniwersalna i możesz ją wykorzystywać w bardzo kreatywny sposób.

Co więcej, w ofercie czołowych firm znajdziesz rozmaite modele i kolory podłóg. Dostępne są zarówno proste oraz klasyczne, jak i bardziej wyszukane deski, w oryginalnych odcieniach, eleganckie lub wykonane z wyjątkowego, egzotycznego drewna, które zachwyci Cię swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Trwałość i solidność

Na nieprzemijającą popularność drewnianych podłóg z pewnością wpływ ma również ich trwałość i solidność. Wybór podłoża z tego materiału to inwestycja na wiele lat. Zachowa ono bowiem swoje właściwości estetyczne i praktyczne przez bardzo długi czas, a w razie potrzeby może być cyklinowane.

Warto jednak pamiętać, by najpiękniejszych podłóg z drewna szukać wyłącznie u renomowanych producentów, takich jak np. Marchewka. Wówczas zyskasz pewność, że do ich produkcji wykorzystywane jest starannie selekcjonowane, najwyższej jakości drewno. Profesjonalny montaż natomiast zapewni podłodze odporność na wiele niekorzystnych czynników oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

montaż drzwi wejściowych

Kiedy przeprowadzić montaż stolarki drzwiowej?

Zachowanie odpowiedniej kolejności podczas przeprowadzania prac budowlanych gwarantuje trwałość wykonania i odporność na uszkodzenia poszczególnych elementów konstrukcji. Montaż stolarki drzwiowej powinien być przeprowadzany w momencie, gdy wszystkie mury są całkowicie osuszone. Niezbędne jest również właściwe przygotowanie podłóg i ościeży. Na jakim etapie budowy należy montować stolarkę drzwiową?

Kiedy montować drzwi zewnętrzne?

Montaż drzwi to ważny moment podczas każdej budowy. Oznacza zakończenie pewnego etapu i rozpoczęcie prac wykończeniowych. Zanim to nastąpi, konieczne jest całkowite osuszenie murów domu, ponieważ wstawienie stolarki znacznie ogranicza cyrkulację powietrza w budynku. Proces budowy można podzielić na dwa etapy:

 • stan surowy otwarty — pojęcie to oznacza budynek, w którym wymurowane zostały wszystkie ściany nośne, strop nad parterem oraz schody zewnętrzne, gotowy jest również dach;
 • stan surowy zamknięty — w takim budynku zakończony został montaż okien i drzwi zewnętrznych.

Prace skupiające się na stolarce drzwiowej mogą zostać przeprowadzone, gdy wyschnie wilgoć technologiczna. Oznacza to, że wilgotność podłóg, ścian i stropów nie przekracza 2,5%. Przygotowanie ościeży musi objąć idealne wypoziomowanie nadproża oraz progu, co pozwoli stworzyć warunki do osadzenia ościeżnicy. Należy pamiętać, że materiały mocujące, w tym wszystkie łączniki jak wkręty i kotwy, oraz piankę montażową, trzeba dobrać indywidualnie do rodzaju ościeżnicy. Odpowiednio przygotowane ościeża z ościeżnicami są gotowe do montażu drzwi wewnętrznych.

Kiedy montować drzwi wewnętrzne?

W przypadku, gdy mamy do czynienia z nowym budynkiem, który osiągnął stan surowego zamkniętego, można przeprowadzić prace przygotowujące do osadzenia drzwi wewnętrznych. Jest to możliwe, jeśli:

 • wszystkie pomieszczenia zostały otynkowane, a powierzchnie ścian i sufitów pomalowane lub wykończone w inny sposób;
 • gotowe są podłogi we wszystkich wnętrzach i w łącznikach między nimi, a przy glazurach i terakotach — po związaniu bądź wyschnięciu preparatów mocujących;
 • wszystkie ościeża są gotowe do osadzenia ościeżnic, czyli gładkie, oczyszczone i pozbawione nierówności.

Po spełnieniu wszystkich wymienionych warunków można przystąpić do osadzania drzwi wewnętrznych. Aby mieć pewność, że wszystkie działania przeprowadzane są zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, warto zdecydować się na usługi sprawdzonej firmy, np. KĘDZIORA. Solidnie wykonane prace montażowe to gwarancja trwałości i funkcjonalności całej stolarki drzwiowej.

różnokolorowe aluminiowe części

Gdzie są najczęściej wykorzystywane elementy aluminiowe zabarwione na żywe kolory?

Aluminium to materiał, który ma szerokie zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach, podobnie jego stopy. Metal ten ma korzystne właściwości nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, szczególnie jeśli zostanie zabarwiony. A zatem, gdzie sprawdzają się produkty tego typu? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat zastosowania intensywnie barwionego aluminium.

Metody barwienia aluminium

Aby kolorowa powłoka na elementach wykonanych z aluminium utrzymywała się przez długi czas, konieczny jest wybór odpowiedniej metody barwienia. Jednym ze sposobów obróbki tego metalu jest malowanie proszkowe. Polega ono na umieszczaniu na materiale warstwy lakieru lub farby. Niestety powstała w ten sposób powłoka nie jest zbyt trwała, dlatego też często o wiele lepszą opcją jest proces zwany anodowaniem. W ten sposób poza barwieniem aluminium uzyskuje się również twardą i wytrzymałą warstwę. Charakteryzuje się ona również odpornością na zniszczenia, między innymi te powstałe na skutek korozji. Kolejna pożądana cecha to podwyższona izolacyjność elektryczna. Anodowane elementy aluminiowe można także poddać zmianie koloru poprzez zastosowanie barwników mineralnych. Opisywany sposób przynosi wiele korzyści zarówno pod kątem ulepszonych parametrów, jak i estetyki, dlatego też tak wielu przedsiębiorców się na niego decyduje. Przed anodowaniem konieczne jest odpowiednie przygotowanie obrabianego materiału, czym również zajmują się specjalistyczne firmy.

Intensywnie barwione aluminium – zastosowanie

Zdawać by się mogło, że estetyka aluminium nie jest aż tak istotna, tymczasem często jest ona równie ważna co jego funkcjonalność. Przykład stanowi branża motoryzacyjna. W przypadku pojazdów ich właścicielom zależy nie tylko na wysokiej jakości elementów metalowych, ale również na tym, aby dobrze się one prezentowały. Podobnie jest, jeśli chodzi o meble, które odgrywają kluczową rolę w wystroju pomieszczeń. Barwieniem aluminium zajmują się specjalistyczne firmy, takie jak ANODAL.

Zdecydowanie warto również poddawać metal anodowaniu, aby polepszyć jego parametry. Odporność na zniszczenia, ochrona przed rdzą, a także ogólna wytrzymałość to pożądane cechy, na które zwracają uwagę klienci. Ze względu na efekty anodowania aluminium poddane temu procesowi znajduje szerokie zastosowanie między innymi w branży elektronicznej czy fotowoltaicznej. Zdecydowanie warto zapoznać się dokładnie z opisami ofert firm zajmujących się obróbką metali, a także, w razie wątpliwości, skonsultować się z profesjonalistami.

Czym kierować się podczas wyboru prawnika?

W dzisiejszych czasach dobry prawnik bywa nieocenioną pomocą. Niestety, żyjemy w mocno zbiurokratyzowanym świecie, w którym łatwo można zagubić się w gąszczu przepisów. Dlatego jeśli mamy duży dylemat prawny, to najlepiej będzie zwrócić się do kancelarii adwokackiej z prośbą o pomoc. Tylko na jaką firmę prawniczą warto się zdecydować?

Weź pod uwagę specjalizację

Niezwykle ważne jest to, aby naszymi interesami zajmowała się osoba, która specjalizuje się właśnie w tej tematyce, z którą my mamy problem. Świat prawniczy jest niezwykle rozległy, dlatego każdy dobry prawnik zdaje sobie sprawę z tego, że musi zdecydować się na konkretną specjalizację. Opanowanie wszystkim zagadnień jest bowiem absolutnie nierealne.

Tym bardziej, że przepisy nieustannie się zmieniają, a więc trzeba na bieżąco monitorować wszelkie uaktualnienia. Jeśli przyjdziemy do specjalisty, to możemy mieć pewność, że zdaje on sobie sprawę z tego, jak wyglądają wszystkie kwestie związanymi z przepisami w jego dziedzinie.

Miejmy na uwadze to, że są kancelarie adwokackie takie jak https://www.plazaglab.pl/, w których pracuje wielu ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki temu naszą sprawą zajmie się osoba, która dobrze czuje się właśnie w naszej niszy.

Kontaktowość

Bardzo ważna jest komunikacja pomiędzy prawnikiem i klientem. Jeśli korzystamy z usług kancelarii adwokackiej, to musimy cały czas zdawać sobie sprawę z tego, w jakim punkcie stoi nasza sprawa. Oczywiście jeśli w naszym przypadku toczy się sprawa sądowa, to wówczas faktycznie może być i tak, że przez tygodnie nie wydarzy się nic (jeśli termin rozprawy jest naprawdę odległy). Ważne jest natomiast to, aby prawnik zawsze informował swojego klienta o terminach, informował o postępach, a także udzielał kluczowych informacji. Jako klient musimy bowiem czuć, że reprezentująca nas osoba jest zaangażowana w naszą sprawę.

Renoma

Gdy rozpoczniemy poszukiwania kancelarii adwokackiej, koniecznie bierzmy pod uwagę jej renomę. Można powiedzieć, że największym uznaniem cieszą się te firmy prawnicze, które na rynku działają od lat. Zostały one już bowiem mocno zweryfikowane przez licznych klientów. Skoro kancelaria zarabia na siebie latami, to już to o czymś świadczy.

Warto zapoznać się także z opiniami w sieci. Dzięki nim możemy sprawdzić, jak dany podmiot reprezentował klienta w sprawie podobnej do naszej. Bierzmy pod uwagę to, że w zawodzie prawnika dużą rolę odgrywa doświadczenie. Czasem możemy usłyszeć, że w danej kancelarii panuje duża rotacja pracowników, wówczas to również powinno nam dać do myślenia – jeśli pracownicy nie chcą pracować w danym miejscu, to może być to dla nas lampką ostrzegawczą.

Lokalizacja

Choć w dzisiejszych czasach wiele rzeczy jesteśmy w stanie załatwić drogą online, to jednak kancelarię adwokacką dobrze jest mieć „pod ręką”. Z tego powodu sprawdźmy, jacy fachowcy znajdują się w naszej najbliższej okolicy. To może oszczędzić nam wiele jeżdżenia, szczególnie jeśli spodziewamy się, że odbędziemy przynajmniej kilka spotkań w siedzibie firmy prawniczej.

Brama garażowa

Na co zwrócić uwagę wybierając przemysłową bramę garażową?

Obiekty przemysłowe takie jak hale produkcyjne i warsztatowe, magazyny oraz garaże muszą dawać możliwość przemieszczania różnych towarów, a często także wjeżdżania do budynku pojazdów od wózków widłowych po samochody dostawcze i ciężarowe. Do zabezpieczenia wjazdów konieczne będzie zamontowanie bramy, której konstrukcja i charakterystyka pracy będzie odpowiadała sposobowi wykorzystania budynku.

 

Jakie są rodzaje bram przemysłowych?

 

Budynki użytkowane w ramach działalności przemysłowej mogą mieć różne przeznaczenie oraz być wykorzystywane na wiele sposobów. Ze względu na dużą rozmaitość potrzeb w zależności od branży i jej specyfiki w charakterze bramy przemysłowych są stosowane rozmaite konstrukcje. Popularne są bramy segmentowe oraz rolowane, montowane tam, gdzie w grę wchodzi częste otwieranie i zamykanie przejazdu, a także bramy przesuwne, też wieloelementowe, chętnie wybierane w miejscach, w których konieczne jest rzadsze otwieranie przejazdu, a szerokość otworów ma być dość duża. Instaluje się również tradycyjne bramy rozwierane, czy o budowie harmonijkowej, których zaletą jest niewielka ilość potrzebnego na otwarcie skrzydeł miejsca.

 

Najważniejsze parametry bram przemysłowych

 

Bramy przemysłowe mogą być używane w różnych celach – zabezpieczania wjazdu do budynku, obsługi rampy przeładunkowej, wygradzania części przestrzeni, ochrony przed hałasem czy zamykania pomieszczeń, w których panuje podwyższona lub obniżona temperatura bądź pojawiają się takie czynniki jak zapylenie albo nadmierny hałas. Wśród kluczowych parametrów bram może się więc znaleźć wiele różnych cech uzależnionych od specyfiki sposobu użytkowania. Do ważniejszych i uniwersalnych można zaliczyć m.in. poziom oferowanej izolacji termicznej oraz zabezpieczenia przed hałasem. Istotna będzie szczelność zamknięcia, a więc rodzaj i rozmieszczenie uszczelek. Do liczących się parametrów należy dopuszczalne obciążenie określane w cyklach roboczych występujących w ciągu dnia oraz szybkość działania, która jest szczególnie istotna w przypadku intensywnej eksploatacji. Ważna będzie też możliwość zastosowania różnych systemów sterowania bramą oraz zabezpieczania skrzydła przed niekontrolowanym zamknięciem, podobnie jak montażu elementów dodatkowych – przeszkleń doświetlających wnętrze czy furtek, a także sygnalizatorów świetlnych.

Duży wybór bram przemysłowych można znaleźć w ofercie firmy Bodnar, która zajmuje się ich produkcją. Specjalizuje się ona również w wytwarzaniu bram przeciwpożarowych oraz przeznaczonych do domów jednorodzinnych i garaży wolnostojących.

Pisanie na klawiaturze laptopa

Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Praca za granicą to dla niektórych rozwiązanie problemu z niską płacą w kraju. Dla innych jest to sposób na szybkie zgromadzenie większych środków – np. na samochód. Niezależnie od motywów podjęcia decyzji o wyjeździe do innego państwa, warto dowiedzieć się, jak znaleźć dobrą pracę za granicą. Dobrą, czyli legalną, bezpieczną i gwarantującą satysfakcjonujące zarobki. Podpowiadamy gdzie takiej szukać i na co uważać!

 

Na co zwracać uwagę, szukając pracy za granicą?

 

Szukanie zatrudnienia za granicą wydaje się łatwe, szczególnie w dobie internetu. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę, wpisać: praca za granicą albo np. praca w Holandii i natychmiast wyskakuje szereg stron z ofertami. Niestety nie wszystkie są wiarygodne, a osób, które co roku się o tym przekonują, nie brakuje. Dlatego przeglądając ogłoszenia, zwróć uwagę, czy zawierają:

 • opis obowiązków,
 • kwotę wynagrodzenia,
 • lokalizację wykonywania pracy,
 • dane firmy zatrudniającej zawsze warto upewnić się, czy rzeczywiście istnieje i czy ma dobre opinie,
 • informacje o zakwaterowaniu.

 

Im więcej precyzyjnych informacji w ogłoszeniu, tym lepiej. Twoje podejrzenia powinny wzbudzać oferty, w których wynagrodzenie jest bardzo wysokie i takie, gdzie podano dość duże widełki wynagrodzenia.

 

Dobra praca za granicą gdzie jej szukać?

 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób, które szukają zatrudnienia w innym kraju, jest skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy, np. firmy outsourcingowej OLMA Sp. z o.o. z Częstochowy. Takie przedsiębiorstwa:

 • oferują legalną pracę w sprawdzonych firmach,
 • biorą na siebie załatwianie wszelkich formalności,
 • dbają o to, żeby podpisana umowa była zgodna z prawem,
 • zapewniają ubezpieczenie i transport,
 • pomagają wypełniać dokumenty.

 

Dlaczego warto skorzystać z pośrednictwa pracy?

 

Agencje pośrednictwa pracy mają doświadczenie, którego brakuje zwłaszcza osobom szukającym pierwszej pracy za granicą. Dobrze wiedzą, na co zwracać uwagę i jak prześwietlać potencjalnych pracodawców. W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości wszystko wyjaśniają. Korzystając z ich usług, możesz czuć się bezpiecznie.

 

Pamiętaj, że dobra praca za granicą pomaga więcej zarobić, a przy tym może być bezpieczna. Chcąc mieć pewność, że właśnie do takiej trafisz, wybierz godną zaufania agencję, która ją dla Ciebie znajdzie np. w Holandii lub Wielkiej Brytanii. Jeśli szukasz pracy w przemyśle, budowlance, hotelarstwie lub na produkcji – to z pewnością warto, żebyś sprawdził, co mogą zaoferować Ci pośrednicy. Z propozycji możesz wybrać tę, która będzie Ci odpowiadała.

Witaj

Poradnik pkt.pl to ogromna baza wiedzy i potrzebnych wskazówek. Naszym celem jest dać Ci odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielić praktycznych porad. W wyszukiwaniu odpowiednich zapytań pomagają poszczególne kategorie. Dzięki nim szybko i w łatwy sposób odnajdziesz propozycje na spędzenie wieczoru albo wyjazd na urlop, pomysły na zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, a także inne potrzebne na co dzień informacje związane z kategoriami zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, finanse, gastronomia, moda, motoryzacja, rozrywka i sport. Jeśli nie wiesz, jaki kupić aparat albo sprzęt narciarski, sięgnij po cenne wskazówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, nic prostszego! Znajdź rozwiązanie każdego problemu!

poradnik.pkt.pl 2015
Regulamin korzystania z serwisu