meble kuchenne

Jak umeblować kuchnię? Porady aranżacyjne

Urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Pomieszczenie to jest dość wymagające – musi być jednocześnie ładne i funkcjonalne. Na szczęście ilość dostępnych aktualnie rozwiązań sprawia, że zaprojektowanie kuchni idealnej jest, mimo wszystko, możliwe. Przedstawiamy kilka porad aranżacyjnych, które pomogą wam w stworzeniu kuchni marzeń.

Kuchnia idealna, czyli jaka?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędza się bardzo dużo czasu. Co więcej, to takie miejsce, w którym bardzo dużo się robi i jeszcze więcej się dzieje. W kuchni powstają nasze codzienne posiłki oraz dania podawane podczas świąt i spotkań z przyjaciółmi. W wielu przypadkach, kuchnia to też część domu lub mieszkania, w którym wspólnie jedzą i spędzają czas wszyscy domownicy. Z tego względu pomieszczenie to musi być bardzo dobrze zaprojektowane.

Idealna kuchnia powinna być przede wszystkim ergonomiczna. Oznacza to, że wszystkie elementy jej wyposażenia muszą być dopasowane do jej przyszłych użytkowników. I tak, na przykład, wysokość blatów należy dostosować do wzrostu osoby, która najczęściej będzie na nich przygotowywać posiłki. Podobnie jest z wysokością szafek. Ponadto, w kuchni warto jest wygospodarować strefę jadalnianą, w której wygodnie i miło będzie można zjeść lub po prostu posiedzieć z innymi domownikami – radzi ekspert reprezentujący Studio Mebli Kuchennych Lux.

W idealnej kuchni nie może też zabraknąć odpowiednio dobranych mebli zapewniających dużo miejsca do przechowywania oraz komfortowej przestrzeni roboczej, a więc głębokiego blatu. Od tych dwóch elementów kuchennej aranżacji w dużej mierze zależy funkcjonalność tego pomieszczenia, toteż zarówno kwestię zabudowy kuchennej, jak i rodzaju i szerokości blatu należy bardzo dobrze przemyśleć. Najlepiej zdecydować się na meble kuchenne na wymiar – takie rozwiązanie pozwoli wam na zaprojektowanie i stworzenie kuchni w stu procentach dopasowanej do waszych potrzeb.

Oświetlenie w kuchni – jakie będzie najlepsze?

Bardzo istotną kwestią, która może mieć duży wpływ na wygodę korzystania z kuchni jest jej oświetlenie. Warto zapamiętać, że poza tradycyjnym oświetleniem sufitowym należy zadbać o dodatkowe źródła światła, takie jak oświetlenie punktowe, na przykład pod szafkami, które nie tylko stworzy miły klimat w pomieszczeniu, ale też ułatwi przygotowywanie potraw w słabo doświetlonym wnętrzu.

W kuchni najlepiej postawić na oświetlenie ciepłe, które delikatnie wtopi się w otoczenie. Warto zdecydować się na lampy o klasycznych, nienachalnych formach. Jeśli chcecie stworzyć przestrzeń w stylu nowoczesnym, możecie zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie lampy w nietypowych formach, które nie tylko będą źródłem światła, ale też ciekawą ozdobą wnętrza.

odzież robocza

Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracy?

Pracodawca powinien zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracowników. Aby było to możliwe należy m.in. zwracać uwagę na przestrzeganie norm, nosić odzież roboczą, a także szkolić zatrudnionych. Jak konkretnie powinno to wyglądać, aby pracownicy byli zadowoleni, a także nie stwarzali zagrożenia dla siebie, innych i firmy? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na konkretne rozwiązania.

Pracownik powinien posiadać komfortową i zapewniającą bezpieczeństwo odzież roboczą

Warto pamiętać, że według kodeksu pracy pracodawca powinien zapewnić zatrudnionym pracownikom odzież i obuwie robocze, które spełniają aktualnie obowiązujące normy. Trzeba jednak zaznaczyć, że w kodeksie nie uwzględniono, jakich konkretnie stanowisk dotyczą te wymogi. Istotnym jest, że ubranie do pracy należy zapewnić, gdy odzież własna pracownika może ulec trwałemu zabrudzeniu lub zniszczeniu oraz gdy jest to konieczne, aby spełniać wymagania technologiczne, sanitarne, bezpieczeństwa i higieny pracy. Wśród standardowych części odzieży roboczej najczęściej znajdują się:

  • koszulki, koszule, bluzy, kamizelki,
  • spodnie, krótkie spodenki,
  • czapki, rękawiczki, bielizna, okulary, kaski,
  • buty.

Należy podkreślić, że odzież robocza powinna nie tylko chronić, ale również powinna być komfortowa w użytkowaniu. Aby taka była, istotnym jest materiał, z jakiego będzie wykonana. Najczęściej pracodawcy decydują się na ubrania bawełniane, które są przewiewne i nie krępują ruchów. Czasem można spotkać także odzież wytworzoną z bawełny z domieszką włókien syntetycznych. Oprócz tego, że taki rodzaj jest wygodny, to jest także bardziej trwały (cechuje go łatwość czyszczenia) oraz większa elastyczność.  

Pracodawcy dobierają ubrania do branży, stanowiska i wykonywanej pracy. I tak np. istnieje odzież chroniąca: ESD (chroni przed zbieraniem ładunków elektrostatycznych), przed porażeniem prądem, przed szkodliwym wpływem substancji chemicznych lub niską bądź wysoką temperaturą – podkreśla specjalista z hurtowni ARITEX z Lublina.

Decydując się na konkretną firmę, warto wybrać taką, która jest dystrybutorem produktów z najwyższej półki m.in. Delta Plus, Mascot, Portwest.

Jak jeszcze zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracy?

Aby zadbać o bezpieczeństwo, a także lepsze samopoczucie w pracy zatrudnionych osób, warto organizować częste szkolenia, które podwyższą ich kwalifikacje, przez co skutecznie minimalizują ryzyko wypadków i awarii. Dodatkowo, należy pamiętać, aby były przestrzegane normy bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym również czas jej wykonywania.

Instalacje fotowoltaiczne

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych

Kiedy koszty ogrzewania domów drastycznie rosną, a ekolodzy ostrzegają przed zbyt dużą produkcją gazów cieplarnianych, dobrym pomysłem wydaje się montaż instalacji fotowoltaicznej. Ten proekologiczny system może w całości lub w części zastąpić konwencjonalne źródła energii w domu. Jest to też świetna inwestycja, która szybko się zwróci. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą montaż instalacji fotowoltaicznej?

Proekologiczny aspekt korzystania z instalacji fotowoltaicznej

Promienie słoneczne stanowią naturalne oraz odnawialne źródła energii. Obecnie korzysta się z nich w coraz większym stopniu, a do ogrzewania domów przestają być potrzebne konwencjonalne materiały opałowe, których produkcja oraz spalanie wiążą się z emisją do atmosfery toksycznych substancji. To samo dotyczy dostarczania prądu do gospodarstw domowych.

Instalacje fotowoltaiczne nie wpływają w negatywny sposób na środowisko. Wykorzystują fotony do tego, aby wyprodukować energię elektryczną. Nie wiąże się to z powstawaniem zanieczyszczeń oraz toksyn.

Promienie słoneczne, padając na płytki z krzemu, wprawiają w ruch elektrony. Wtedy właśnie powstaje prąd stały, który jest następnie zamieniany na prąd zmienny przez falownik. Nie ma tu mowy o spalinach, dymie czy gazach cieplarnianych. Cały proces generowania prądu odbywa się w zgodzie z naturą” – mówi fachowiec z firmy REMOR.

Oszczędność

Nic nie wskazuje na to, aby ceny prądu miały spadać. Sytuacja wygląda wprost przeciwnie. Na ziemi kończą się zasoby naturalne, które służą do jego produkcji. Dlatego można się spodziewać, że w najbliższej przyszłość rachunki za elektryczność wzrosną kilkakrotnie.

Instalacje fotowoltaiczne są remedium na ten problem. Energia pozyskiwana przy ich pomocy jest całkowicie darmowa. Prąd jest dostarczany przez zewnętrznych dostawców tylko wtedy, kiedy instalacja nie wygenerowała jego odpowiedniej ilości. Mimo tego są to minimalne ilości, które wiążą się z niewielkimi kosztami.

W sytuacji, kiedy prąd wytworzony dzięki panelom słonecznym nie został wykorzystany przez domowników, firmy energetyczne chętnie go „odkupują”. W zamian za oddaną energię dostarczają za darmo własny prąd, zgodnie z zasadą net meteringu.

Wygodna eksploatacja paneli fotowoltaicznych

Instalacje te są praktycznie bezobsługowe. Po zamontowaniu nie wymagają od ich właścicieli wiele wysiłku. Są to też systemy bezawaryjne. Nie psują się, dzięki czemu nie ma obaw, że w domu zabraknie prądu. Ponadto można dzięki nim być niezależnym od dostawców prądu – awarie w sieci nie spowodują braku zasilania w gospodarstwie domowym z panelami fotowoltaicznymi.

Domy szeregowe

Zalety mieszkania w domu szeregowym

Osiedla domów szeregowych wyrastają jak grzyby po deszczu. Świadczy to o ciągle rosnącym zainteresowaniu tego typu nieruchomościami. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to znakomite miejsce do zamieszkania dla młodych ludzi czy rodzin z dziećmi. Ponadto takie inwestycje realizowane są zazwyczaj w okolicach, które wyróżniają się doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Dlaczego jeszcze warto zamieszkać w szeregowcu?

Atrakcyjna cena i niższe koszty utrzymania

Wiele osób marzy o własnym, przestronnym domu z ogródkiem. Jednak dla większości z nich barierę nie do pokonania stanowi wysoka cena takiej nieruchomości. Jeżeli zakup mieszkania nie wchodzi w grę, to najlepszym rozwiązaniem jest dom szeregowy. Wystarczy szybki research, aby przekonać się, że cena za metr kwadratowy szeregowca jest znacznie niższa niż w przypadku zabudowy wolnostojącej. Tym samym w kieszeni zostaje więcej pieniędzy na wykończenie i urządzenie nowego lokum.

Ponadto właściciele nieruchomości będą ponosili nieporównywalnie niższe koszty związane z eksploatacją domu. Dom taki jest zdecydowanie łatwiej ogrzać, gdyż jest osłonięty przez ściany sąsiadów.

Funkcjonalna przestrzeń

Domy szeregowe są zazwyczaj większe niż mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Ich przemyślany układ i projekt zapewniają, że można znakomicie zaaranżować ich przestrzeń.

Szeregowce to budynki dwukondygnacyjne. Sprawia to, że można oddzielić strefę dzienną od przestrzeni „nocnej”, przeznaczonej na relaks. Na parterze zwykle znajdują się salon i kuchnia, natomiast na piętrze sypialnie. Pomieszczenia mają niezależny układ, co zapewnia poczucie prywatności jego mieszkańcom.

Domy w zabudowie szeregowej są zaprojektowane tak, aby przyszli właściciele mogli funkcjonalnie je zagospodarować. Przemyślany rozkład pomieszczeń oraz nowoczesne rozwiązania architektoniczne to gwarancja komfortu dla każdego mieszkańca” – mówi ekspert z firmy Probudus.

Niezależność

Często mówi się, że dom szeregowy to rozwiązanie pośrednie między mieszkaniem a budynkiem wolnostojącym. Jednak zdecydowanie bliżej mu do tego drugiego. Właściciele nieruchomości w zabudowie szeregowej dzielą z sąsiadami zewnętrzne ściany, ale są całkowicie od nich niezależni. Każdy dom ma osobne wejście oraz ogródek.

Lokalizacja

Osiedla szeregowców są zazwyczaj usytuowane w pobliżu szkół, sklepów, przychodni oraz aptek. Tak rozwinięta infrastruktura to duże udogodnienie dla mieszkańców. Ponadto inwestycje takie są zlokalizowane często nieopodal centrów miast. Dlatego też nie należy obawiać się, że dojazd do pracy czy szkoły będzie utrudniony – i to zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską.

Transport-szkła

Charakterystyka wózków do transportu szkła

Szkło jest tworzywem, z którego powstaje wiele elementów konstrukcyjnych czy dekoracyjnych. Ich gabaryty są przeważnie spore, co sprawia, że transport takich produktów może być problematyczny. Dlatego wykorzystuje się do tego specjalnie zaprojektowane wózki. Dzięki nim można bezpiecznie oraz szybko przewieźć z miejsca na miejsce nawet bardzo duże wyroby ze szkła.

Jak wyglądają wózki do transportu szkła?

Wózki do transportu szkła są wykorzystywane podczas przewożenia okien, drzwi, szyb oraz wszystkich innych szklanych elementów, które mają większe rozmiary. Ten kruchy surowiec wymaga tego, aby zapewnić mu specjalne warunki przenoszenia z miejsca na miejsce. Dlatego też wózki do jego przewożenia zapewniają stabilność wszystkich transportowanych konstrukcji.

Wózek do szkła musi być przystosowany do wymiarów wyrobów, które będą mogły być przewożone przy jego pomocy. Szkło ma się nie tylko na nim zmieścić, ale musi być też odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Dlatego też wewnętrzne powierzchnie wózków wykłada się filcem. Zmniejsza to ryzyko powstania na szybach defektów, takich jak rysy czy pęknięcia. Niektóre modele mają zamontowane specjalne przyssawki – zapewniają one, że szkło jest praktycznie nieruchome podczas jazdy. Natomiast ich podłoga jest wykonana z antypoślizgowego tworzywa. Jest to gwarancja, że szyby nie będą się przesuwać, a w efekcie do minimum obniża się ryzyko upadku.

Transport szklanych elementów to trudne zadanie. Artykuły takie wyjątkowo łatwo uszkodzić. Dlatego też tak ważne jest wykorzystywanie odpowiednich wózków, które zostały zaprojektowane z myślą o przewozie szyb, drzwi, okien czy dużych luster” – mówi ekspert
z firmy GK PRODUCT.

Mobilność wózków do transportu szkła

Wózki takie poruszają się najczęściej po zakładach produkcyjnych, szklarniach czy hutach. Przestrzeń robocza w takich miejscach nie sprzyja zwykle temu, aby łatwo transportować tam jakiekolwiek towary. Tym bardziej przewożenie szkła może przysporzyć wielu problemów. Producenci wózków do szkła zadbali jednak o to, aby stworzyć modele, którymi można przewozić elementy z tego materiału również w zatłoczonych pomieszczeniach oraz wąskimi korytarzami. Ich kształt oraz konstrukcja są na tyle ergonomiczne, że można nimi płynnie sterować. Odpowiadają za to również kółka. Oprócz tego, że umożliwiają one skręcanie, to są wyposażone w hamulec.

Wykorzystanie takich wózków to jedyny sposób na to, aby wykluczyć ryzyko powstania uszkodzeń szklanych elementów. Ich solidna konstrukcja, zwrotność, a także przemyślany projekt i wykończenie zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas transportu.

Czy instalacja LPG nadaje się dla każdego samochodu?

Jak zminimalizować koszty jazdy samochodem bez ograniczania ilości przejechanych kilometrów? Rozwiązanie jest proste i powszechnie znane – wystarczy zamontować w aucie instalację LPG. Gaz to paliwo bardzo tanie, a przy tym jego wydajność jest porównywalna z wydajnością benzyny. Nic dziwnego zatem, że aż ponad 3 miliony kierowców korzysta z tego rozwiązania. Czy jednak jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich posiadaczy samochodów?

Bezpieczeństwo i stan auta

Wśród kierowców panuje wiele mitów, dotyczących zastosowania instalacji gazowej w autach. Wiele osób jest przekonanych, że instalacja LPG negatywnie wpływa na osiągi auta, a silnik, który został zaprojektowany do działania na benzynie, powinien jeździć wyłącznie na tym paliwie. 

Producenci instalacji gazowych podkreślają, że LPG jest w pełni bezpieczne dla aut (oraz pasażerów), a paliwo gazowe przy zastosowaniu odpowiednio dobranych podzespołów, daje możliwość uzyskania osiągów praktycznie identycznych, jak w przypadku benzyny, przy utrzymaniu rozsądnego poziomu spalania.

Jednym z przeciwwskazań do montażu instalacji gazowej może być stan techniczny auta. Jeśli mamy do czynienia z mocno wyeksploatowanym autem, które nie przechodziło odpowiedniego serwisowania, trudno spodziewać się korzyści ekonomicznych. Niekiedy usterki zakłócające działanie instalacji gazowej mogą ujawnić się dopiero po montażu LPG, ale decydując się na montaż instalacji w profesjonalnym warsztacie, możemy mieć pewność, że żadne fakty nie zostaną przed nami zatajone.

Rozwój i przyszłość LPG

Produkowane obecnie instalacje gazowe mogą być z powodzeniem montowane w samochodach z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Wykorzystywane przez producentów instalacji LPG technologie wciąż się rozwijają, muszą bowiem dotrzymywać kroku innowacjom producentów samochodów, którzy nawet kilka razy w roku modyfikują silniki swoich aut. 

Przed laty montowanie instalacji gazowej w autach z bezpośrednim wtryskiem mogło sprawiać problemy. Takich aut było niewiele, brakowało dobrych rozwiązań lub były nieekonomiczne. Dziś bezpośredni wtrysk paliwa to codzienność, która ponadto wciąż się zmienia. Dlatego w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym nieustannie pracujemy, aby podążać za tym, co dzieje się w dziedzinie konstruowania silników samochodowych.– mówi przedstawiciel Zenit Autogas Systems.

Świetnym przykładem rozwoju technologii wykorzystywanych w produkcji instalacji LPG jest system Zenit Pro Direct, dedykowany do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Na chwilę obecną rozwiązanie to może być stosowane w dużej grupie aut z tego typu napędem, a lista modeli jest systematycznie poszerzana w wyniku modyfikacji produktu.

Podobnie sytuacji wygląda w przypadku instalacji LPG w autach z napędem hybrydowym, które są coraz popularniejsze na polskich drogach. Połączenie zasilania gazem i energią elektryczną pozwala na jeszcze większe obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu, szczególnie przy pokonywaniu dużych dystansów, stąd wielu świadomych kierowców rozważa montaż instalacji LPG. Znaczną większość popularnych modeli hybryd można w ten sposób zmodyfikować. I podobnie jak w przypadku samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa, inżynierowie rozwijający technologię LPG pracują nad tym, by dostosować je do konstrukcji kolejnych modeli.

walcowanie blachy

Blachy walcowane na zimno i gorąco. Porównanie

Walcowanie to jedna z technologii przeróbki plastycznej metali obok ciągnienia, tłoczenia, wyciskania i podobnych. Jak wskazuje nazwa przy tej technologii, żądany kształt produkowanego przedmiotu jest uzyskiwany przez obracające się walce. Blachy mogą być walcowane na gorąco lub na zimno. Sprawdzimy, jak wyglądają te procesy i czym finalnie różnią się od siebie blachy walcowane na gorąco i blachy walcowane na zimno.

Jak wygląda walcowanie blach na gorąco i zimno?

Walcowanie stali na gorąco przebiega w temperaturze przekraczającej 1000° C. Walcowanie na gorąco odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich to przygotowywanie wsadu, czyli stali, która będzie walcowana do postaci blachy – w razie potrzeby wsad jest czyszczony i szlifowany. Po tym następuje nagrzewanie do pożądanej temperatury i zbijanie zgorzeliny, walcowanie wstępne, walcowanie właściwe i wykańczanie blachy. Przy walcowaniu blach na gorąco wsad ma formę sztaby. Przy walcowaniu blach na zimno wsad jest uzyskiwany w postaci kręgów, które pochodzą z gorących walcowni. Można więc powiedzieć, że walcowanie na zimno to nic innego jak dalszy proces obróbki blachy gorącowalcowanej. Jak wskazuje nazwa, obróbka odbywa się bez ogrzewania wsadu. To, w jaki sposób dokładnie odbywa się walcowanie na zimno, zależy od rodzaju obrabianej stali (czy jest to stal niskostopowa, stopowa, czy wysokostopowa).

Czym różnią się blachy walcowane na gorąco od blach walcowanych na zimno?

Blachy walcowane na zimno są z założenia gładsze, ich powierzchnia jest lepiej wykończona. Blachy wykonywane są z większą precyzją i dokładnością, a do tego są cieńsze. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Morfama ze Skawiny, blachy zimnowalcowane mogą być wykańczane na gładko poprzez szlifowanie lub polerowanie. Arkuszy blach i taśmy walcowane na zimno mogą być znacznie cieńsze. Blachy walcowane na zimno są więc znacznie częściej wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istotna jest nie tylko wytrzymałość i trwałość materiału, ale również efekt estetyczny. Blachy zimnowalcowane są stosowane między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, w urządzeniach gospodarstwa domowego, przy produkcji sprzętu AGD, armatury grzewczej i oświetleniowej, czy w szeroko pojętej inżynierii mechanicznej. A gdzie najlepiej zaopatrywać się w blachy, zarówno zimnowalcowane, jak i gorącowalcowane? – Warto znaleźć firmę, której głównym przedmiotem działalności jest obrót wyrobami hutniczymi. Mamy wówczas pewność, że kupimy materiały najlepszej jakości, a w razie wątpliwości, jakie to materiały najlepiej sprawdzą się przy naszych potrzebach, możemy liczyć na fachowe doradztwo.

Dziecko w górach. Jak zatroszczyć się o najmłodszych?

Jeżeli nasze dziecko lubi piesze wędrówki i przygody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je w góry. Należy jednak pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Pogoda w górach może być nieprzewidywalna, a trudny szlak może być zbyt wymagający dla najmłodszych. Pamiętając jednak o kilku zasadach i zapewniając dziecku rozrywki dostosowane do wieku – wyprawa w góry może być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.

Kiedy na wycieczkę w góry wybieramy się z dzieckiem – zamiast wysokich Tatr wybierzmy lepiej malownicze i niższe Sudety. Duży wybór szklaków pieszych i kolejek linowych zagwarantuje nam bezproblemową wycieczkę – nie będziemy musieli obawiać się, że w połowie drogi naszym pociechom zabraknie sił lub trasa stanie się zbyt niebezpieczna. W jaki jeszcze sposób zatroszczyć się o najmłodszych w górach?

Wybierz atrakcje dostosowane do wieku dziecka

Bardzo małe dzieci możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Doskonałym rozwiązaniem są nosidełka dla dzieci. Jeśli pogoda dopisze, a dziecko lubi przebywać w nosidełku, możemy wybrać się nawet na bardziej wymagające trasy. Pamiętajmy jednak o odpowiednim ubiorze dla malucha – pogoda w górach lubi się zmieniać.

Dzieci nieco starsze możemy zabierać na krótkie wycieczki po dolinach lub w niewysokie partie gór. Przykładowo, w okolicy Karpacza, znajdują się malownicze trasy piesze dostosowane nawet do wycieczek z wózkiem dziecięcym. Lekki, sportowy wózek z amortyzacją sprawdzi się nawet na leśnych ścieżkach.

Starsze dzieci bez problemu możemy zabrać na szlak. Jeżeli nie chcemy nadwyrężać ich sił, część trasy w górę lub w dół możemy przebyć z pomocą kolejki linowej. Pamiętajmy jednak o postojach i zapewnieniu odpowiedniej ilości prowiantu oraz wody.

Wybierz pensjonat przyjazny dzieciom

W przypadku poszukiwania noclegu, warto zwrócić uwagę na miejsca przyjazne dzieciom. Możliwość dostawki, telewizor, z którego można skorzystać w przypadku brzydkiej pogody, bliskość atrakcji, zniżki lub darmowy pobyt dla najmłodszych dzieci, a także specjalne menu dla dzieci z nietolerancją pokarmową, na przykład glutenu. Te wszystkie wymagania spełnia na przykład Villa Karpacz w Karpaczu.

Ubierz dziecko stosownie do pogody

Sytuacja pogodowa w górach może zmienić się bardzo szybko. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest więc bieżące monitorowanie prognozy pogody oraz ewentualna modyfikacja planów. Nie wybierajcie się w góry, jeśli zapowiadają deszcz lub burze! W okolicy na pewno znajdą się atrakcje turystyczne, które zapewnią miło spędzony czas także podczas deszczu.

Jeżeli dziecko wędruje razem z nami, zapewnijmy mu odpowiednie buty oraz ubrania. Warto ubrać dziecko warstwowo, ponieważ podczas wspinania rozgrzeje się, a na szczycie może wiać zimny wiatr. Pamiętajmy także o czapce i ewentualnie rękawiczkach, jeśli wędrujemy poza sezonem letnim.

Wynajem apartamentu. Usługi dodatkowe dla gości

Podróżujący coraz częściej decydują się na noclegi w apartamentach na wynajem. Ich oferta jest już całkiem spora i wciąż rośnie. Dlatego właściciele takich obiektów muszą mocno się natrudzić, aby przyciągnąć do siebie potencjalnych gości. Dobrym sposobem jest oferowanie różnego rodzaju usług dodatkowych, które uprzyjemnią im pobyt nie tylko w apartamencie ale w danej miejscowości. Sprawdźcie, o jakie usługi warto zadbać, aby zainteresować gości swoją ofertą.

Apartament na wynajem krótkoterminowy: o co zadbać?

Osoby decydujące się na nocleg w apartamencie zamiast w hotelu podejmują taką decyzję z różnych powodów – są tacy, którym zależy na swobodzie i domowej atmosferze, którą z łatwością można stworzyć w takim miejscu. Inni, na przykład rodziny z dziećmi wybierają tę opcję z powodów czysto praktycznych. Dlatego każdy właściciel apartamentu przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy powinien zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

W takim apartamencie, poza podstawowymi meblami takimi jak łóżko, szafa czy zabudowa kuchenna, koniecznie muszą znaleźć się czajnik, sztućce, talerze a także podstawowe garnki i patelnie, które umożliwią gościom samodzielne przygotowywanie posiłków. Warto wyposażyć kuchnię również w kuchenkę mikrofalową, która może być dużym ułatwieniem i wielkim plusem dla wielu odwiedzających.

Poza wyposażeniem kuchni, koniecznie trzeba zapewnić gościom także inne udogodnienia, w tym pościel, ręczniki, żelazko wraz z deską do prasowania. Miłym gestem będzie także przygotowanie zestawu miniaturowych kosmetyków.

Dodatkowe usługi dla gości apartamentu

Konkurencja w branży apartamentów na wynajem jest dość duża i nadal rośnie. Dlatego warto pomyśleć nad czymś, co wyróżni wasz apartament i sprawi, że goście będą wybierać właśnie waszą ofertę. Opcji jest sporo, wszystko jednak zależy od waszej fantazji i waszych możliwości – radzi ekspert reprezentujący IRS ROYAL APARTMENTS & IRS INTERIOR DESIGN.

Dobrym pomysłem może być stworzenie specjalnych pakietów, na wzór tych dostępnych w wielu dobrych hotelach. Na przykład, można przygotować pakiet świąteczny obejmujący uroczystą kolację lub specjalną ofertę na długi weekend, której głównym punktem będzie dowolnie wybrana atrakcja – nad morzem może być to rejs kutrem rybackim, nad jeziorem pływanie jachtem, a w górach ognisko w góralskim stylu.

To oczywiście nie wszystko – dzięki współpracy z okolicznymi wytwórcami można zaproponować gościom degustację lokalnych przysmaków, takich jak sery, miody lub różnego rodzaju alkohole. Warto też stworzyć ofertę przeznaczoną dla rodzin z dziećmi, w której głównym punktem będzie zorganizowanie gościom familijnej rozrywki.

Jak widać, możliwości w kwestii dodatkowych usług dla apartamentów są niemal nieograniczone. Warto postarać się i zadbać nie tylko o jak najlepsze wyposażenie mieszkania, ale także o atrakcje dla swoich gości. Z pewnością wasze zaangażowanie zaprocentuje i przyniesie wam wiele korzyści w przyszłości.

Na czym polega konsulting przemysłowy?

Konsulting w Polsce jest stosunkowo nową usługą świadczoną przez profesjonalne przedsiębiorstwa. Przede wszystkim oznacza pomoc danej firmie w wybranej dziedzinie poprzez odpowiednie doradztwo, co przyczynia się do wykonywania określonego procesu. Ma on za zadanie wskazać odpowiednie rozwiązania i nakreślić sposoby podejmowania kolejnych decyzji, w taki sposób, aby osiągnąć założony cel.

Czym jest konsulting przemysłowy?

Konsulting przemysłowy polega na wspieraniu przedsiębiorstwa w formie doradztwa. Konsultant może doradzać między innymi w zakresie ekonomicznym, który obejmuje wszystkie procesy odnoszące się do funkcjonowania danej firmy. Należy podkreślić, że taki specjalista nie jest osobą decyzyjną w przedsiębiorstwie, które korzysta z usługi konsultingu. Jest to osoba kompetentna w danej dziedzinie, która – po zapoznaniu się z dokumentacją firmy i w oparciu o swoje doświadczenie – może ukierunkować decyzję zarządu.

Specjalista z firmy REDHAWK zauważa:

Usługi konsultingowe mogą przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści – pod warunkiem ich odpowiedniego wykorzystania. Sugestie i rozwiązania przedstawianie przez doświadczonych fachowców pomagają w rozwoju wybranego działu lub całej organizacji. Mogą być także kluczowe podczas spadków aktywności firmy.

Jak pomaga konsulting przemysłowy?

Rosnąca konkurencja na rynku przemysłowym wywiera wpływ na zwiększanie się popularności usług związanych z konsultingiem. Wybór odpowiedniej strategii działania dla danego przedsiębiorstwa jest gwarancją połączenia jego wszystkich aspektów w spójną całość oraz osiągnięcie planowanego i zadowalającego wyniku. Firmy chcące utrzymać się na rynku oraz oferować nowe rozwiązania dla swoich klientów muszą ciągle wyznaczać sobie nowe cele, do których będą sukcesywnie dążyć.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę również na istotny element, jakim jest brak uniwersalności rozwiązań – konsultacje w jednej firmie mogą przynosić korzyści. Natomiast takie same pomysły w drugiej – mogą generować straty. Wszystko uzależnione jest od danego przedsiębiorstwa. Dlatego każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie z uwzględnieniem aktualnej sytuacji danej placówki oraz konieczności wykorzystania innych narzędzi czy badań.

Konsulting przemysłowy działa na wielu płaszczyznach. Do niektórych zadań konsultanta może należeć między innymi:

  • przeprowadzenie analizy strategicznej przedsiębiorstwa,
  • opracowanie strategii działania,
  • określenie konkurencji przedsiębiorstwa,
  • analiza zasobów przedsiębiorstwa.

Postaw na sprawdzone rozwiązania – wybierz specjalistów

Decydując się na konsulting przemysłowy, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Przede wszystkim nie można zlecić tego rodzaju prac niedoświadczonej firmie. Praca konsultanta jest wieloaspektowa oraz wymaga specjalistycznej wiedzy. Ekspert z odpowiednimi kwalifikacjami powinien dokładnie przeanalizować całe przedsiębiorstwo, a następnie poddać odpowiednie rozwiązania, dzięki którym firma osiągnie określony cel.

Witaj

Poradnik pkt.pl to ogromna baza wiedzy i potrzebnych wskazówek. Naszym celem jest dać Ci odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielić praktycznych porad. W wyszukiwaniu odpowiednich zapytań pomagają poszczególne kategorie. Dzięki nim szybko i w łatwy sposób odnajdziesz propozycje na spędzenie wieczoru albo wyjazd na urlop, pomysły na zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, a także inne potrzebne na co dzień informacje związane z kategoriami zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, finanse, gastronomia, moda, motoryzacja, rozrywka i sport. Jeśli nie wiesz, jaki kupić aparat albo sprzęt narciarski, sięgnij po cenne wskazówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, nic prostszego! Znajdź rozwiązanie każdego problemu!

poradnik.pkt.pl 2015
Regulamin korzystania z serwisu