Wynajem agregatu prądotwórczego. Kiedy warto z niego skorzystać?

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze energetycznej dostęp do energii elektrycznej jest obecnie powszechny. Mimo to nadal bywają miejsca, w których brak jest instalacji dostarczającej prąd. Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym jest podciągnięcie sieci energetycznej, drugim natomiast zastosowanie agregatu prądotwórczego. Ponieważ urządzenia tego typu do najtańszych nie należą coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem agregatów wytwarzających energię elektryczną.

Jakie są możliwości agregatów prądotwórczych?

Bywają sytuację, w których jedynym sposobem na zapewnienie energii elektrycznej jest zastosowanie agregatu prądotwórczego. Najczęściej dzieje się to wtedy, gdy miejsce, w którym potrzebujemy prądu nie jest wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Dobrym tego przykładem może być organizacja okolicznościowych imprez plenerowych w miejscu pozbawionym dostępu do sieci elektrycznej. Kluczową kwestią przy wynajmie agregatu jest jego moc. Ponieważ sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, a także urządzenia gastronomiczne są zasilane prądem należy wybrać model, który będzie potrafił zasilić je wszystkie. Możliwości i parametry agregatów prądotwórczych przybliża ekspert firmy Agar-Power specjalizującej się w wynajmie agregatów prądotwórczych:

Na rynku jest dostępny szeroki wybór modeli generatorów prądu. Różnią się one wieloma parametrami. Jednym z najważniejszych jest moc agregatu. To ona decyduje o tym, jak wiele sprzętów urządzenie będzie potrafiło zasilić. Mniejsze modele bez trudu dostarczą prąd dla sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego. Jednak do obsługi urządzeń gastronomicznych należy wynająć agregat o dużej mocy, najlepiej z możliwością zasilania trójfazowego.

Zalety wynajmu agregatu prądotwórczego

Agregaty prądotwórcze należą do urządzeń wykorzystywanych sporadycznie. Najczęściej są stosowane podczas organizacji imprez plenerowych, na placach budowy, czy w momencie awarii domowej instalacji elektrycznej. Zakup profesjonalnego generatora jest dość kosztowny więc taka inwestycja nie prędko się zwróci. Dlatego w przypadku, kiedy agregat będzie wykorzystywany okazjonalnie lepszym rozwiązaniem okazuje się jego wynajem. Największą zaletą wynajmu agregatu prądotwórczego jest niski koszt wynajęcia, kilkadziesiąt razy mniejszy niż cena zakupu urządzenia. Ponadto firmy oferują możliwość transportu agregatu na wskazane miejsce, zapewnienie obsługi technicznej urządzenia, a także dostawę niezbędnej infrastruktury takiej jak: okablowanie, rozdzielnie i przyłącza. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre firmy prowadzą całodobową obsługę klienta. Dzięki temu agregat może być dostarczony w nagłych przypadkach np. nieoczekiwanej awarii domowej sieci elektrycznej.

Deski warstwowe jako element aranżacji wnętrz

Deski warstwowe produkowane są z dwóch lub trzech warstw drewna. W praktyce układa się je w taki sposób, aby słoje znajdujące się w kolejnych warstwach znajdowały się wobec siebie prostopadle. Dzięki temu podłoga jest mniej wrażliwa na zmiany wilgotności oraz stabilna pod względem wymiarowym. Deski warstwowe, które można znaleźć w dobrych zakładach stolarskich, prezentują się naprawdę efektownie.

Opór cieplny desek warstwowych

Deski warstwowe doskonale sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego. Za sprawą swojej specyficznej budowy mają one bowiem mniejszy opór cieplny niż np. lite parkiety. Dodatkowo dzięki wspomnianej budowie są one bardzo sprężyste. Powstają z nich elementy dość długie (około 260 cm) i szerokie (do 26 cm). Świetnie mogą one imitować drewniane dyle bądź mieć powierzchnię podzieloną na charakterystyczne pasma, co przypomina na pierwszy rzut oka układ klepek parkietu. Podłóg tego rodzaju nie trzeba odnawiać, gdyż przez długi czas prezentują się one bardzo efektownie.

Deski warstwowe a skrzypienie

Deski warstwowe są naturalne, a jednocześnie przyjemne w dotyku. W przeciwieństwie do desek litych nie skrzypią, gdyż wchodzące w ich skład drewno nie ulega procesowi kurczenia się i rozszerzania. Podłoga wykonana z desek warstwowych jest szybka i łatwa w montażu (tzw. podłoga pływająca). Dodatkowo użytkować można ją w zasadzie od razu. Nie wymaga cyklinowania i lakierowana, bo wykończona jest od razu w sposób fabryczny. Zawsze jednak można ją odnawiać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Niewątpliwym atutem jest również możliwość zastosowania desek warstwowych na wspomniane już ogrzewanie podłogowe.

Gatunki drewna w deskach warstwowych

Dobry wybór desek warstwowych znajdziemy w ofercie sprawdzonych i uznanych na rynku zakładów stolarskich, takich jak na przykład Złoty Sęk. Jakie gatunki drewna najczęściej stosuje się w przypadku desek warstwowych? Wciąż największą popularnością cieszą się gatunki rodzime – dąb i jesion. To gatunki drewna o znacznej twardości i stabilności rozmiarowej, które jednocześnie dobrze znoszą zmiany temperatury czy wilgotności w pomieszczeniu. Często wykorzystuje się ponadto klon europejski czy buk. Coraz większe jest również zainteresowanie gatunkami egzotycznymi, które wyróżniają się bardzo dużą twardością. W Polsce najpopularniejsze są gatunku pochodzące z Ameryki Południowej, Afryki czy Azji Południowo-Wschodniej np. teak, iroko, merbau, jatoba, lapacho, doussie czy sapeli. Wybrane gatunki sprawdzają się nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Pasywne odświeżanie powietrza

Produkty Fre-Pro wiodą prym na światowym rynku, jeśli mowa o zapachowych dodatkach do mieszkania, samochodu i innych obiektów. Zawieszki do WC, wkładki do pisuarów, odświeżacze powietrza, dozowniki… właśnie takie elementy są gwarancją zapewnienia świeżego powietrza i nieskazitelnej czystości. Nuty kwiatowe, drzewne, orientalne lub skórzane… po co skazywać się na nieprzyjemne zapachy, jeśli można przebywać w otoczeniu tak aromatycznych dodatków?

Jak wybrać odpowiedni pasywny odświeżacz powietrza?

Kiedy wchodzisz do czyjegoś domu, zapewne od razu zwracasz uwagę na… zapach! Odświeżacz powietrza to niezbędny element wyposażenia mieszkania, a w szczególności – łazienki. Jak mówi specjalista z firmy Mattik, zawsze powinno inwestować się w sprawdzone pasywne odświeżacze powietrza i unikać chińskich podróbek.  Dlaczego? Ponieważ, chociaż bywają korzystniejsze cenowo, ich trwałość i jakość pozostawia wiele do życzenia. W dodatku nigdy nie masz pewności, co znajduje się w chińskim produkcie i jak wygląda całościowo jego skład.

Najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniego zapachu do danego miejsca, aby idealnie komponował się z otoczeniem. Kompozycja zapachowa powinna kojarzyć się z daną branżą. Równie ważna jest strona estetyczna – odświeżacz powinien uzupełniać się wizualnie z wnętrzem. Jeśli mowa o pokoju dziennym lub łazience, możesz wybierać do woli, ale np. w takim miejscu jak salon masażu, warto postawić na subtelną kwiatową woń. Świeża i owocowa nuta doskonale odnajdzie się w obiektach sportowych, jak np.  na siłowni, w klubie fitness i na basenie. Owocowe, miodowe i kawowe zapachy poleca się np. do kawiarni, barów i restauracji.

Produkty Fre-Pro – naturalne odświeżacze powietrza

Jakie cechy charakterystyczne powinien mieć dobry odświeżacz powietrza? Powinien być wydajny, ekologiczny i jak najwyższej jakości. Właśnie tym charakteryzują się pasywne odświeżacze powietrza, które znaleźć można w ofercie Fre-Pro, światowego lidera produktów do higieny na rynku. Produkty wykonane z najnowszych materiałów ekologicznych, które są przyjazne dla otoczenia, są doskonałą propozycją dla każdego, kto ceni sobie walkę z nieprzyjemnymi zapachami. Szczególnie godny polecenia jest pasywny odświeżacz Eco Air 2.0, którego zapach utrzymuje się w pomieszczeniu nawet miesiąc. Dostępne aromaty, np. mango, zielony ogórek lub kwiat bawełny, zapewniają neutralizację wszelkich brzydkich zapachów i sprawiają, że powietrze jest świeże i przyjemne. Wybierając pasywny odświeżacz powietrza, stawiaj na wygodne i sprawdzone rozwiązania!

Podstawowe zajęcia przedszkolne

Przed wysłaniem malucha do przedszkola rodzice są często zainteresowani ofertą zajęć dla dzieci – zarówno tych dostępnych nieodpłatnie, jak i zajęć dodatkowych. Więcej do zaproponowania mają tu zwykle placówki prywatne, gdyż z racji większego budżetu mogą współpracować na przykład z lektorami języków obcych, nauczycielami tańca czy trenerami sportowymi.

Typowe zajęcia przedszkolne

Dzieciom dni spędzane w przedszkolu upływają na zabawie płynnie połączonej z nauką. Celem wszystkich zajęć przedszkolnych jest wszechstronny rozwój dzieci, dlatego są one dostosowane do ich wieku oraz możliwości intelektualnych i ruchowych. Jakie zajęcia są typowe dla edukacji przedszkolnej? Większość przedszkoli oferuje dziś zajęcia językowe, placówki prywatne zapewniają też często lekcje z native speakerem dla przedszkolaków. Dzieci w przedszkolu uczą się najczęściej języka angielskiego, ale nie brakuje też przedszkoli oferujących lekcje niemieckiego, hiszpańskiego czy bardziej egzotycznych języków jak choćby chiński. Rodzice zainteresowani rozwojem kompetencji językowych u swoich pociech już od najmłodszych lat mają dziś w czym wybierać. Poza nauką języków przedszkola zapewniają też często lekcje tańca oraz rytmikę. Ta ostatnia to popularne dziś w przedszkolach zajęcia taneczno-ruchowe, łączące elementy śpiewu, tańca, gry na instrumentach oraz improwizacji ruchowej. Zajęcia z rytmiki dla przedszkolaków prowadzone są przez specjalistów z odpowiednim wykształceniem pedagogicznym i muzycznym. Inne zajęcia często obecne w planie przedszkolaków to także zajęcia sportowe, teatralne, plastyczne oraz kulinarne.

Dodatkowa oferta przedszkoli

Przedszkola oferują też często liczne zajęcia dla chętnych, dodatkowo płatne. Są to nie tylko propozycje dla dzieci (i ich rodziców) szukających oryginalnych sposobów spędzania czasu i rozwoju swoich pasji, ale też zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami czy deficytami np. w zakresie wymowy czy sprawności fizycznej. Do tej grupy nasz rozmówca z przedszkola Elfik zalicza lekcje z logopedą lub psychologiem, Terapię Integracji Sensorycznej, gimnastykę korekcyjną i inne zajęcia ruchowe np. zabawy z piłką. Oferta zajęć dodatkowych może też obejmować: zabawę na lodowisku, naukę pływania na basenie, zajęcia umuzykalniające z instrumentami, balet, szachy, naukę żonglowania, warsztaty naukowe czy dogoterapię. Przedszkola oferują też często autorskie zajęcia na podstawie specjalnie przygotowanych programów oraz szereg atrakcji dodatkowych takich jak wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wyjścia do teatru i na koncerty.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych i pooperacyjnych?

Mało estetycznie wyglądające blizny potrądzikowe oraz spowodowane wykonywanymi zabiegami blizny pooperacyjne w XXI wieku mogą być już skutecznie i bezpiecznie usunięte, najczęściej poprzez wykonanie zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 lub (w przypadku niewielkich blizn) poprzez użycie zabiegów kwasami. W naszym artykule skupimy się przede wszystkim na zabiegach wykonywanych laserem frakcyjnym CO2. Na czym polegają takie zabiegi?

Sposoby pozbywania się blizn potrądzikowych i pooperacyjnych

Wspomniane we wstępie zabiegi usuwania blizn poprzez użycie kwasów, mogą być wykorzystywane wyłącznie w sytuacjach drobnych blizn potrądzikowych oraz w przypadku niewielkich blizn powierzchniowych. W takich przypadkach zastosowanie w gabinecie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej kwasu powoduje złuszczenie martwego naskórka i pobudza skórę do samodzielnej naprawy.

W przypadku głębszych blizn sprawa już jednak nie jest taka prosta i jeżeli chcemy się pozbyć swojego problemu, niezbędne będzie wykonanie dużo bardziej skomplikowanego zabiegu, czyli usunięcie blizny za pomocą lasera frakcyjnego CO2.

Na czym polega usuwanie blizn przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Instytutu Dermatologii w Krakowie:

Laser frakcyjny CO2 może być stosowany zarówno do usuwania blizn pooperacyjnych, jak i do usuwania zmian spowodowanych bardzo rozległym trądzikiem. Wykonany przez specjalistę, zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów.

Wykorzystanie lasera frakcyjnego do usuwania blizn potrądzikowych i pooperacyjnych powoduje wniknięcie światła generowanego przez laser w głąb skóry, powodując kontrolowane przez wykonującego zabieg specjalistę częściowe uszkodzenie tkanki skórnej i podskórnej. Powoduje to nagrzanie, znajdującej się wewnątrz skóry, wody w tkance, która parując, zaczyna wydzielać ciepło. Dzięki temu doprowadza się do celowego uszkodzenia sąsiadujących z daną tkanką komórek, co z kolei pobudza produkcję kolagenu i prowadzi do uruchomienia naturalnych mechanizmów regeneracyjnych.

Żeby zwiększyć skuteczność przeprowadzonego zabiegu, należy go kilkukrotnie powtórzyć. O tym, ile razy, decyduje przeprowadzający zabieg lekarz.

Postępowanie po wykonaniu zabiegu zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2

Po wykonaniu zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego przez kilka dni skóra w miejscu jego wykonania może być trochę zaczerwieniona i może być na niej widoczny lekki obrzęk. Po kilku dniach skóra zacznie się tez lekko złuszczać. Należy wtedy stosować kremy nawilżające oraz pić dużo wody. Przez kilka dni po wykonaniu zabiegu trzeba także unikać gorących kąpieli, wizyt na basenach i w saunach, a także zwiększyć ochronę przed promieniami słonecznymi, najlepiej stosując krem z wysokim filtrem. Do całkowitego zagojenia się skóry po zabiegu potrzeba jest około miesiąca.

Dobra odzież damska – jaka powinna być?

Każda kobieta, która chce ubierać się stylowo, musi znać aktualnie panujące trendy. Odzież damska zmienia się z każdym sezonem, dlatego, aby za tym nadążyć i tworzyć modne stylizacje, trzeba śledzić, co dzieje się na wybiegach. Co konkretnie cechuje idealne ubrania? Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów, czy materiał faktycznie ma znaczenie oraz jak nie rezygnować z ukochanej klasyki, a i tak tworzyć modne zestawienia.

Zastanawiasz się, jakie ubranie kupić? Musisz czuć się w nim dobrze!

Warto pamiętać, aby decydując się na konkretne ubranie, obojętnie czy będzie to spódnica, spodnie czy szlafrok, zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jak się w danej rzeczy czuje. Ubranie przylega do ciała i jest z nim w bliskim kontakcie, dlatego też nie może wprowadzać w stan dyskomfortu. Trzeba pamiętać, aby przyjrzeć się zarówno jego cechom fizycznym, takim jak materiał, jak również emocjom, jakie wywołuje założenie konkretnego ubrania. Wybrana sukienka, kurtka, piżama, a także każda, inna rzecz powinna posiadać materiał, który będzie odpowiedni do sytuacji. W praktyce oznacza to, by letnia sukienka była wykonana ze zwiewnego materiału typu len, sztruksowe spodnie mocno grzały, a piżama dzięki materiałowi stawała się niczym druga skóra, która nie zakłóci snu. Dodatkowo, odzież damska powinna charakteryzować się spójnością nastroju, co oznacza tyle, by założenie jej wywoływało konkretne emocje. Decydując się na piękną spódnicę, kobieta powinna poczuć się bardziej pewna siebie, w luźnych spodniach – bardziej spokojna, a w zmysłowym szlafroku – seksi. Takie podejście przy wyborze ubrań procentuje, dlatego koniecznie warto je wypróbować na kolejnych zakupach.

Jaka jeszcze powinna być idealna odzież damska?

Nie można również zapominać, aby odzież damska była wpasowana w obecnie królujące trendy. Dzięki temu kobieta zyskuje pewność siebie i ma gwarancję, że jej stylizacje idą z duchem czasu – podkreśla specjalista ze sklepu internetowego Magiczna Bielizna.

Warto śledzić panujące trendy, gdyż na ich bazie można tworzyć własny styl. Nikt nie powiedział, że wybrane stylizacje muszą w pełni pokrywać się z tym, co dyktują wybiegi. Sukienki, spódnice, spodnie, piżamy, szlafroki i inne ubrania powinny być modne, jednak zawsze zgodne ze stylem kobiety. Jeśli np. lubi ona klasyczne ubrania, nie oznacza to wcale, że nie może być oryginalna. Wystarczy do takich stylizacji dodać modne dodatki i dzięki temu nadać jej nowoczesnego wyrazu. Moda służy do zabawy, dlatego zawsze należy o tym pamiętać, decydując się na konkretne ubrania.

Na czym polega sublimacja i jakie ma zastosowania w reklamie?

Branża reklamowa dąży do polepszania form przekazu treści reklamowych. Coraz popularniejsze stają się gadżety, przedmioty codziennego użytku oraz tekstylia noszące logo i nazwę firmy. Metoda sublimacji umożliwia stworzenie trwałego i bardzo dokładnego nadruku na przedmiotach wykonanych z materiałów, których naznaczenie innymi technikami nie będzie takie dokładne.

Proces sublimacji stosowany w druku

Sublimacja to fizyczne pojęcie określające bezpośrednie przejście ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Na tym zjawisku opiera się druk sublimacyjny. Jest to technika wykorzystująca specjalne farby sublimacyjne na papierze transferowym, które w określonej temperaturze i ciśnieniu przenoszone są na wybrany przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Rodzaj nadruku wymaga określonego ciśnienia, temperatury oraz czasu. Natomiast powierzchnia zadruku uzależniona jest od rozmiarów prasy. Sublimacja umożliwia drukowanie projektów CMYK, czyli pełne kolory w przejściu totalnym. Jest idealną metodą odwzorowywania wielokolorowego projektu graficznego. Doskonale nadaje się do różnego rodzaju grafik i zdjęć.

Druk sublimacyjny jako sposób nanoszenia reklamy

Ta technika druku jest często używana w branży reklamowej. Za pomocą sublimacji można stworzyć reklamowe gadżety, smycze kubki czy koszulki. Można je podarować klientom lub umieścić jako element nagrody w konkursie. Przedmioty codziennego użytku nie wylądują w koszu i nie zagubią się tak, jak firmowa wizytówka. W kubku można pić kawę, w materiałowej torbie nosić zakupy, w koszulce chodzić na spacery itd. Logo i nazwa firmy widniejące na danym przedmiocie z łatwością mogą sprawić, że poszerzy się grono potencjalnych klientów. Nadruk nie zniszczy się ani w pralce ani w zmywarce. Jest także odporny na warunki pogodowe.  

Ograniczenia w druku sublimacyjnym

Nadruk sublimacyjny najlepiej prezentuje się na polimerach, czyli produktach naturalnych z ceramiki, drewna lub metalu, które są pokryte specjalną warstwą polimerową. W przypadku tekstyliów sublimacja najlepiej sprawdza się na materiałach sztucznych, takich jak poliester lub PES. Ekspert z agencji Studio Siedem w Krakowie dodaje:

Należy jednak zaznaczyć, że najbardziej zbliżony do projektu będzie wydruk na białym materiale. Inne kolory mogą zmienić grafikę. W nadruku za pomocą sublimacji nie ma białej barwy. Kolor ten przybierze barwę koloru, na który będzie naniesiony.

Nawierzchnie z płyt gumowych na place zabaw. Zasady montażu

Zamontowana nawierzchnia na placu zabaw powinna być na tyle bezpieczna, by żadnemu dziecku nic się nie stało. Jest to możliwe, o ile poszczególne płyty będą zamontowane odpowiednio mocno, nie zawiną się na rogach, a dodatkowo zostaną wzmocnione gumowymi obrzeżami. Płyty SBR i EPDM nie potrzebują dodatkowego przyklejania do siebie ani do podłoża by utrzymać stabilność.

Bezproblemowy montaż płyt gumowych

Przy realizacji obiektu użytkowanego przez dzieci najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Dlatego przy projektowaniu podłoża nie warto uwzględniać twardych nawierzchni, które nie zamortyzują upadku. Najlepszym rozwiązaniem będą nowoczesne, miękkie nawierzchnie wykonane z gumy. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, który idzie w parze z komfortem, są przeznaczone na place zabaw, choć używa się ich także na tarasach czy w siłowniach na świeżym powietrzu. Ekspert z firmy MTJ-Group w Szczecinie mówi:

Każda płytka posiada 16 gniazd montażowych, które łączy się z innymi płytkami przy pomocy karbowanych kołków. Dzięki temu krawędzie nie zawijają się, a całość jest jedną, wspólną, bezpieczną powierzchnią.

Czy potrzebna jest dodatkowa stabilizacja gruntu?

Dużą zaletą stosowania gumowych płyt jest to, że montaż odbywa się na podbudowie z kruszywa grubości 15 cm. Nie jest wymagana do tego warstwa stabilizacyjna w postaci piasku i cementu. Płytki montowane są do siebie w taki sposób, że nie trzeba ich sklejać ze sobą ani przytwierdzać do podłoża. Istnieje także możliwość montażu płytek na betonie lub kostce brukowej. W celu solidniejszego przylegania płytek można zastosować także obrzeża gumowe, czyli krawężniki. Ze względu na jednorodną strukturę przekroju, za pomocą karbowanych kołków, można układać płytki w sposób przyległy lub na przekładankę. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia różnokolorowych, nietypowych wzorów.

Zalety płyt SBR i EPDM

Płytki wyposażone są w system odpływów liniowych, co zapewnia swobodny przepływ wody według nachylenia podłoża. Muszą one być bezpieczne dla dzieci, funkcjonalne w różnych warunkach atmosferycznych, a przy tym wytrzymałe przez długie lata użytkowania. Dlatego najlepszym wyborem są płyty SBR oraz EPDM. Są mrozoodporne i posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do ich niewątpliwych cech należy wysoka estetyka, która idzie w parze z wibroizolacyjnością, wodoprzepuszczalnością oraz antypoślizgową strukturą. Nawierzchnia zbudowana z tego rodzaju płyt pozwala na bezpieczną zabawę w różnych warunkach atmosferycznych.

Zalety kuchni na wymiar

Kuchnia to bardzo ważna część domu czy mieszkania. Dobrze urządzona będzie nie tylko funkcjonalna, ale również stanie się miejscem, w którym domownicy będą chętnie spędzać czas. Do wyboru mamy wiele rodzajów gotowych rozwiązań, jednak najlepszym z nich będzie zbudowanie kuchni na wymiar – dzięki temu wszystko będzie dokładnie takie, jak potrzebujemy.

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Dodatkowo mieszkanie, które mamy czy też kupujemy nie zawsze jest idealne. Stare kamienice mają zazwyczaj bardzo wysokie sufity, bloki budowane kilkadziesiąt lat temu często mają nierówne ściany, a nowoczesne rozwiązania nowych mieszkań nie zawsze mogą nam odpowiadać. W jaki sposób stworzyć idealną przestrzeń dla siebie i posiadać kuchnię, w której będzie nam się nie tylko przyjemnie gotowało, ale również spędzało czas? Rozwiązaniem jest kuchnia na wymiar. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Kuchnia na wymiar idealnie dostosowana

Gotowe rozwiązania są zazwyczaj do siebie bardzo podobne. Każdy z nas jest jednak inny i na przykład w zależności od wzrostu możemy potrzebować innej wysokości blatów czy szafek. Niska osoba nie będzie mogła wykorzystać górnych półek na najbardziej przydatne akcesoria, wysokiej zaś będzie trudno przygotowywać posiłki w pochylonej pozycji.

Zdarza się również, że nasze mieszkanie nie ma idealnych kątów prostych. Ściany mogą być mniej lub bardziej nierówne, w związku z czym klasyczne meble kuchenne mogą nie pasować. Kuchnia na wymiar nie sprawia tego problemu, ponieważ nie ma problemu, aby szafki były różnej szerokości, czy też miały niestandardowy kształt.

Dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujesz

Dużo szuflad, a może szafka nad lodówką? W kuchni na wymiar nie ma problemu z realizacją nawet najbardziej nietypowych rozwiązań.

W przypadku kuchni na wymiar możemy dowolnie wybrać każdy element wyposażenia – mówi projektant firmy Axela – Nie tylko rodzaj mebli, ale również fronty, blaty, czy nawet uchwyty szafek. Ogranicza nas tylko pomysłowość klientów; jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt.

Dodatkowo możemy zdecydować się na urządzenia AGD do zabudowy, dzięki czemu nasza kuchnia będzie bardziej spójna wizualnie. Jednolite fronty wszystkich mebli oraz urządzeń AGD będą lepiej wyglądały estetycznie.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by urządzić kuchnię inną niż wszystkie. Wygodna kanapa? Wąski stół i wysokie hokery? W kuchni zaprojektowanej na wymiar możemy składać ze sobą dowolne elementy. W tym przypadku tylko od nas zależy jak będzie wyglądała nasza wymarzona kuchnia.

Kalendarz firmowy idealny – kilka pożądanych cech, które wyróżnią go w tłumie

Kalendarz to jeden z podstawowych elementów wystroju każdego biura lub gabinetu. Bez względu na to, czy jest to kalendarz ścienny czy biurkowy, korzystają z niego niemalże wszyscy pracownicy. Jakie cechy ma ten idealny, dzięki któremu nie umknie już żadna, ważna data? Dowiedz się, jak wyglądają nowoczesne kalendarze, w jaki sposób pomagają w organizacji oraz co ten z pozoru błahy przedmiot faktycznie daje twojej firmie.

Kalendarz firmowy – praktyczny i dopasowany do pracownika

Kalendarze to nie tylko narzędzia do kontrolowania dat. Jeśli będą odpowiednio zaprojektowane, mogą służyć także jako organizery, które pozwolą skutecznie zaplanować dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok. Popularnym rozwiązaniem są biurkowe kalendarze firmowe, których największą zaletą jest to, że mogą być osobiste i należeć tylko do jednego pracownika. Dzięki temu z łatwością zanotuje on najważniejsze wydarzenia, co z pewnością zmniejszy ryzyko zapominania o spotkaniach, raportach, audytach itp. Kalendarz firmowy na biurko może w prosty sposób ułatwiać życie pracownikom, dlatego też ten błahy z pozoru przedmiot jest wart inwestycji. Innym, cieszącym się zainteresowaniem w firmach kalendarzem jest kalendarz ścienny. Ten z kolei, w przeciwieństwie do biurowego, może być wspólny i należeć np. do współpracowników jednego zespołu/pokoju itp. Pracownicy z pewnością docenią jego praktyczny wymiar i będą nie tylko korzystali z datownika, ale zapiszą w nim ważne dla nich wydarzenia. Ciekawostką jest to, że drukarnie w odpowiedzi na potrzeby firm tworzą kalendarze ściśle dopasowane do ich potrzeb. Wiele z nich oprócz datownika zawiera także rubryki na cele, codzienne zadania itp.

Jakie jeszcze cechy powinien posiadać kalendarz firmowy?

Kalendarz firmowy powinien być estetyczny. Ze względu na to, że każdemu podoba się co innego, warto zadbać o neutralność. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie na nim wartości firmy, haseł i myśli przewodnich, którymi kieruje się przedsiębiorstwo.

Świetnym rozwiązaniem jest także nawiązanie do kolorów i elementów firmowych. Jeśli np. jest to kalendarz firmowy branży kosmetycznej, produkującej naturalne kosmetyki, to można umieścić w nim zdjęcia roślin, które występują w składach produktów – podkreśla specjalista z cyfrowej drukarni AQRAT z Wrocławia.

Kolejną cechą idealnego kalendarza będzie jego oryginalność. Może np. zawierać istotne pomoce dla pracowników np. pozostając przy branży kosmetycznej mogą to być spisy składników dobrych dla skóry lub informacje o tym, czego unikać mając skórę mieszaną, suchą itp. A jeśli jest to kalendarz firmowy branży finansowej to mogą tam być tabelki na budżet miesięczny czy wydatki ponoszone podczas wspólnych, pracowniczych obiadów. Warto także podkreślić, że idealny kalendarz firmowy zaskakuje, dlatego można dodać do niego oryginalne elementy np. kieszonkę z kartkami na notatki.

Witaj

Poradnik pkt.pl to ogromna baza wiedzy i potrzebnych wskazówek. Naszym celem jest dać Ci odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielić praktycznych porad. W wyszukiwaniu odpowiednich zapytań pomagają poszczególne kategorie. Dzięki nim szybko i w łatwy sposób odnajdziesz propozycje na spędzenie wieczoru albo wyjazd na urlop, pomysły na zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, a także inne potrzebne na co dzień informacje związane z kategoriami zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, finanse, gastronomia, moda, motoryzacja, rozrywka i sport. Jeśli nie wiesz, jaki kupić aparat albo sprzęt narciarski, sięgnij po cenne wskazówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, nic prostszego! Znajdź rozwiązanie każdego problemu!

poradnik.pkt.pl 2015
Regulamin korzystania z serwisu