porady prawne online

Czy warto korzystać z porad prawnych online?

Od czasu kiedy Internet stał się powszechnie dostępny praktycznie dla każdego, coraz chętniej korzystamy z zawartych w nim treści. Tak jak jeszcze kilka-kilkanaście lat temu informacje zdobywane były także za pomocą innych źródeł, tak obecnie Internet służy wielu osobom jako pierwsza i jedyna pomoc w różnych sytuacjach. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy szukamy metod rozwiązania problemów natury prawnej. W sieci jest wiele miejsc, gdzie możemy zasięgnąć porady – for internetowych poświęconych tematyce prawnej lub profesjonalnych poradni adwokackich. Czy warto z nich korzystać?

Fora internetowe – pierwsza deska ratunku

Dla wielu osób, szczególnie tych, które nigdy wcześniej nie miał bezpośrednio do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, fora prawnicze są pierwszą deską ratunku. Takie rozwiązanie ma kilku plusów. Na forach możemy znaleźć wypowiedzi innych osób, które już wcześniej miały problemy podobne do naszych, udzielone im odpowiedzi mogą nas usatysfakcjonować, nie ma więc potrzeby rejestracji i zakładania na forum własnego pytania. Kolejna zaleta to pełna anonimowość, nie musimy podawać swoich danych, jeśli obawiamy się, że zostaną one wykorzystane w niepożądany sposób. Oczywiście korzystanie z for na każdym etapie jest w pełni darmowe – od rejestracji, po udział w dyskusji. Minusy? Przede wszystkim to, że nie znamy kompetencji osoby, która odpowiada na nasze pytanie. Nie możemy nawet mieć pewności, że ktokolwiek z administratorów lub stałych użytkowników odpowie w założonej przez nas dyskusji. Dlatego najlepiej korzystać z nich jedynie wtedy, gdy nasze pytanie ma jedynie charakter ogólny.

Profesjonalne poradnie prawne online

Na polskim rynku istnieją poradnie prawne, które specjalizują się w udzielaniu porad prawnych za pośrednictwem Internetu. Plusy to przede wszystkim profesjonalizm osób udzielających odpowiedzi na nasze pytania. Jest to ponadto bardzo wygodny sposób zasięgania rady prawnika dla klientów, którzy nie mają możliwości udania się do prawdziwej kancelarii. Porada jest płatna, a cena, którą musimy zapłacić, zależy przede wszystkim od stopnia skomplikowania naszego problemu. Zanim jednak zaczniemy korzystać z poradni internetowej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim zorientujmy się, czy możemy do formularza na pytania dołączyć inne pliki, np. zeskanowane dokumenty i zdjęcia, które mogą być istotne dla udzielającego nam odpowiedzi prawnika. Kolejna sprawa to opcje dodatkowych pytań – niektóre zagadnienia mogą okazać się dla nas niejasne, dlatego sprawdźmy na wszelki wypadek, czy wybrana przez nas poradnia oferuje bezpłatne dodatkowe pytania. Ostatnia rzecz to legalność firmy. Zanim w ogóle skontaktujemy się z internetową poradnią, powinniśmy wiedzieć, czy nie jest to firma-wydmuszka, naciągająca ludzi na usługi prawne w podejrzanie niskich cenach.

Poradnie prawne online to ułatwienie dla osób korzystających z pomocy prawników. Możemy się z nimi skontaktować bez wychodzenia z domu lub kiedy nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, by umówić się na rozmowę z prawnikiem. W wypadku spraw wykraczających poza proste porady prawne, warto jednak skontaktować się z prawdziwą kancelarią adwokacką, taką jak kancelaria BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A. – pracujący w niej prawnicy posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z różnych dziedzin prawa.

ręczniki papierowe

Ręcznik papierowy kontra suszarka. Czym warto suszyć ręce?

Suszenie to ważna czynność, której powinny zostać poddane dłonie tuż po umyciu. Wiele zarazków pozostaje bowiem na skórze rąk, mimo potraktowania ich wodą z mydłem. Nikt jednak nie lubi wycierać dłoni we własne spodnie… Na jakie zatem rozwiązanie się zdecydować – elektryczne suszarki czy zwykłe papierowe ręczniki?

Zalety i wady ręczników papierowych

Ręczniki papierowe, w przeciwieństwie do suszarek, widujemy praktycznie w każdej toalecie publicznej. Nie da się ukryć, że montaż pojemnika z ręcznikiem jest rozwiązaniem tańszym, niż instalacja urządzenia elektrycznego, jakim jest suszarka.

Zaletą ręczników nie jest jednak wyłącznie niższa cena, ale też wysokie walory higieniczne. Ręczniki papierowe, zwłaszcza te dozowane z podajników bezdotykowych, mają ograniczony kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Osoba korzystająca z ręcznika, używa do suszenia konkretnego jego kawałka, który w danym momencie pobiera z podajnika. Dzięki temu nie ma mowy o przenoszeniu bakterii, a wykorzystany fragment papieru ląduje w koszu na śmieci.

W tym momencie dochodzimy jednak do dużej wady ręczników – ich jednorazowości, co z kolei wiąże się z generowaniem sporej ilości odpadów, często nie podlegających recyklingowi i trafiającymi bezpośrednio do spalarni lub na wysypisko śmieci. O ile więc korzystanie z ręczników jest rozwiązaniem higienicznym, nie jest do końca przyjazne środowisku naturalnemu.

Zalety i wady suszarek elektrycznych

Suszarki elektryczne, podobnie jak papier, pozwalają w prosty, bezdotykowy sposób wysuszyć mokre dłonie. Bezdotykowość ma tutaj jednak jeszcze szersze znaczenie, gdyż ciało ludzkie nie ma styczności z żadnym ,,ciałem obcym” (czyli, jak w przypadku ręczników, z kawałkiem papieru). Ma to oczywiście swoje zalety – brak generowania odpadów – istnieją jednak i wady.

Suszarki suszą dłonie, korzystając z powietrza pomieszczenia, w którym się znajdują. Nikogo nie trzeba przekonywać, że powietrze w publicznych toaletach samo w sobie jest siedliskiem bakterii. Tym samym, mimo że wskutek mycia pozbywamy się z dłoni jednych nieczystości, suszarka przenosi na naszą skórę kolejne. Producenci suszarek starają się zaradzać temu zjawisku, tworząc coraz nowsze modele, wyposażane w specjalne filtry powietrza. Warto też dodać, że suszarki to urządzenia o długiej ,,żywotności” – dobrze skonstruowane są w stanie działać nawet 10 lat.

Werdykt?

Jak widać, zarówno ręczniki papierowe, jak i suszarki elektryczne posiadają zalety i wady. Wybór jednej z opcji nie jest więc łatwy. Coraz częściej stosuje się jednak iście ,,salomonowe wyjście” – toalety publiczne są wyposażane zarówno w suszarki, jak i ręczniki. Dzięki temu osoby korzystające z WC same mogą zadecydować, jaki sposób suszenia dłoni im odpowiada.

Ręczniki i towarzyszące im wyposażenie (pojemniki, podajniki itp.), jak również suszarki do rąk, można nabyć w atrakcyjnych cenach, w dobrze wyposażonych sklepach ze sprzętem WC. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy Hurtoownia.pl, prowadzący sprzedaż wysyłkową na terenie całej Polski.

księgowa

Komu potrzebna jest księgowa?

Odpowiedź jest prosta: każdemu przedsiębiorcy. Dlaczego? Ponieważ rzetelne prowadzenie ksiąg finansowych firmy jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, a przepisy dotyczące dokumentacji transakcji finansowych firmy są bardzo skomplikowane i ulegają ciągłym zmianom. Jednak zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed konsekwencjami wynikającymi z błędów nie jest jedynym powodem, dla którego warto sięgać po pomoc księgowej.

Co nam daje współpraca z księgową?

Szeroko pojęta księgowość i rachunkowość zajmuje się przede wszystkim bieżącym prowadzeniem ksiąg handlowych oraz rozliczeniami kadrowo-płacowymi i podatkowymi – wyjaśnia specjalistka Kancelarii Księgowo-Podatkowej Abacus. Fachowe podejście do wszystkich zagadnień rachunkowych firmy zapewnia przedsiębiorcy bezpieczeństwo, a także umożliwia wzrost dochodów z działalności. Wysoko wykwalifikowana księgowa jest w stanie znaleźć najlepsze metody na optymalizację podatkową, zgodną z przepisami i wyraźnie zwiększającą zyski firmy.

Dla kogo zewnętrzna księgowa?

Osoba zajmująca się księgowością danej firmy musi bardzo dokładnie poznać wszystkie dokumenty finansowe. Dlatego wielu przedsiębiorców ma obawy przed powierzaniem takiej odpowiedzialności osobom z zewnątrz. Z drugiej strony, tworzenie działu księgowego w małych i średnich firmach jest nierentowne – przy działalności na niewielką skalę nie opłaca się utrzymywać pełnoetatowego pracownika, który w dodatku wymaga bieżących szkoleń. Tymczasem rada specjalisty jest nieodzowna! Co robić?

Uprawnienia i certyfikaty księgowej

Aby mieć pewność, że współpracujemy z profesjonalnym księgowym, warto zapytać o posiadane uprawnienia i certyfikaty. Dokumentem, który gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo usług księgowych jest licencja Ministerstwa Finansów. To, czy dane biuro rachunkowe posiada taką licencję można łatwo sprawdzić na stronie Ministerstwa. Kolejnym gwarantem rzetelnie prowadzonej rachunkowości jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, którym również powinna legitymować się dobra księgowa – mówi ekspert z warszawskiej Kancelarii Abacus.

A zatem, jak już wspominaliśmy, współpraca z księgową jest dobrym pomysłem przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pomoc profesjonalisty jest szczególnie cenna, jeżeli firma świadczy usługi lub sprzedaje swoje towary wielu różnym klientom i zatrudnia pracowników – również w oparciu o umowy cywilnoprawne. Księgowa jest niezwykle pomocna także wtedy, gdy szukamy oszczędności w firmie i korzystamy z pomocy finansowej, która wymaga późniejszego rozliczania z urzędami (np. dotacje UE).

basen ogrodowy

Sposoby na umilenie pobytu w przydomowym ogrodzie lub na działce

Dom na działce, słoneczna pogoda i gromadka dzieciaków. W jaki sposób umilić dzieciom pobyt w przydomowym ogrodzie lub na działce w letnie upały? Warto skorzystać z kilku gadżetów, które z pewnością będą się cieszyły dużych powodzeniem.

Co robić w trakcie urlopu na działce?

Słoneczna pogoda kojarzy się wszystkim z wylegiwaniem się na plaży przy ciepłym morzu. Co jednak zrobić, gdy urlop spędzamy na działce lub w przydomowym ogrodzie? Rozsądnym wyjściem jest zainwestowanie w basen, który może być źródłem letnich rozrywek i atrakcji. Może on przybrać formę dmuchaną, rozporową lub stelażową. Dzięki swoim rozmiarom oraz bezpieczeństwu znakomicie nadaje się do nauki pływania dzieci. W takim przypadku należy również pamiętać o dodatkowych akcesoriach, takich jak deseczki, dmuchane rękawki oraz kółka. Basen w na działce lub w ogrodzie, a nawet na tarasie, to niewątpliwie znakomita zabawa zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci.

Szeroki wybór basenowych atrakcji

Żeby urozmaicić swoim pociechom zabawę w basenie warto zastanowić się nad zakupem różnego typu zabawek oraz akcesoriów do pływania. Na przykład w ofercie firmy Pool & Garden Party możemy znaleźć szeroki wybór kółek, zabawek do wyławiania z dna basenu, płetw, masek i okularów oraz różnego typu zabawek do pływania. Do wodnych szaleństw mogą przyłączyć się rodzice i wspólnie spędzić miłe popołudnie ze swoimi dziećmi. Jeżeli jednak wolimy spokojniejsze atrakcje, można zaopatrzyć się w inne gadżety, które również pozwolą na wypoczynek w basenie. W pierwszej kolejności jest to materac idealnie nadający się do aktywnego opalania – w przypadku nadmiernego działania słońca zawsze można się z niego ześlizgnąć, aby schłodzić się w wodzie. Dla młodszych, bardziej ruchliwych dzieci można zakupić mniejszy materacyk lub koło służące do nauki pływania, specjalny dmuchany fotelik unoszący się na powierzchni wody, ewentualnie inne pływające zabawki przypominające bohaterów animowanych bajek.

Dzięki takim gadżetom każdy dzień spędzony na działce lub w ogrodzie będzie bardzo ekscytujący dla najmłodszych członków rodziny. Jeżeli na wspólny wypad zaprosimy znajomych mających dzieci w podobnym wieku, radość będzie podwójna – zauważa ekspert ze sklepu Pool & Garden Party, który oferuje swoim klientom baseny, kajaki, pontony oraz różnego rodzaju akcesoria i zabawki nadające się do korzystania w przydomowym basenie.

wesele

To Twój dzień. Organizacja wesela

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Dniem, w którym kochająca się para przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Ślub to także ogromna uroczystość, na którą zaproszona jest rodzina, przyjaciele i najbliżsi. Podczas wesela wszystko musi być perfekcyjnie dopracowane. Idealnie przyrządzone dania, wykwitnie trunki, dobra muzyka i całonocna zabawa. Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, warto więc powierzyć je profesjonalistom.

Ślub jako tradycyjny obrzęd

Ślub jest uroczystością zawarcia małżeństwa, podczas której kobieta i mężczyzna składają sobie przysięgę małżeńską. Świadkami są rodzina, przyjaciele i najbliżsi. Ślub jest także zwyczajem i obrzędem znanym w polskiej kulturze, jeszcze przed wprowadzeniem chrześcijaństwa. Pierwotni Słowianie praktykowali obrzęd zwany swaćbą, który miał charakter zaślubin. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia, czyli formę zaznaczenia przełomowego okresu w życiu jednostki związaną z przekroczeniem z jednej fazy życiowej do kolejnej.

Przebieg wydarzenia

Ślub składa się z kilku etapów, jednak kulminacyjnym momentem jest przysięga małżeńska. Pan młody i panna młoda przysięgają sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że się nie opuszczą, aż do śmierci. Przysięga ma ugruntować wzajemne uczucie i wejście na wspólną drogę. Materialnym symbolem małżeństwa są obrączki ślubne nakładane przez zakochanych na serdeczny palec. Ceremonialna część ślubu kończy się wzajemnym pocałunkiem zakochanych. Kolejnym etapem wydarzenia jest wesele.

Organizacja wesela

Organizacja wesela nie jest tzw. bułką z masłem. Należy zakupić odpowiednią ilość trunków i napojów, przygotować, przyrządzić i podać dania, a także wynająć obiekt, który pomieści wszystkich gości weselnych oraz będzie zgodny ze wszystkimi wymaganiami i marzeniami zakochanej pary. Sala weselna musi być nie tylko pojemna, ale również odpowiednio zorganizowana. Oprócz sali balowej musi zawierać kuchnię, łazienki i dodatkowe pomieszczenia. Wesele to nie tylko dania, napoje, trunki, głośna muzyka i dobra zabawa, to przede wszystkim kilkumiesięczna praca organizatorów. Ludzi którzy czuwają nad przygotowaniem i przebiegiem wydarzenia.

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Uroczystością, na którą młoda para zaprasza rodzinę, przyjaciół i najbliższych. Wykwintne dania, najlepsze trunki, głośna muzyka i zabawa do rana. By wydarzenie mogło spełnić wszelkie wymagania, musi być zorganizowane w profesjonalnej sali weselnej. Pomieszczeniu, które pomieści wszystkich gości. Organizacja wesela jest trudnym zadaniem, z którym poradzić sobie mogą jedynie profesjonaliści. Można ich znaleźć w gdańskim hotelu Amber.

samochody osobowe

Autem przez miasto – charakterystyka samochodów osobowych

Bez samochodu osobowego trudno dzisiaj o sprawne przemieszczenie się z miejsca na miejsce. W Polsce w 2014 roku zarejestrowano ok. 20 mln aut osobowych i od tamtej pory liczba ta wzrasta.

Szybka ewolucja samochodów osobowych

Posiadanie własnego samochodu jest w obecnych czasach czymś naturalnym i oczywistym, lecz jeszcze trzy pokolenia wstecz wcale tak nie było. Historia pojazdów mechanicznych nie jest długa, dlatego rozwój motoryzacji w dosyć krótkim okresie zasługuje na podziw. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat pojawiały się bowiem coraz to nowocześniejsze i bezpieczniejsze samochody, które w XXI wieku znacznie różnią się od modeli produkowanych 100 lat temu.

Najpopularniejsze segmenty

Samochody osobowe są z definicji pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i są przeznaczone do przewożenia nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą. Aby legalnie podróżować takim autem, trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B. Najczęściej używanymi „osobówkami” są samochody miejskie, które cechują się niewielkimi rozmiarami i niskimi kosztami eksploatacji. Pozwala to na sprawne poruszanie się po mieście, ale wiążę się z niepraktycznością na dłuższych trasach pozamiejskich. Trochę więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu oferują samochody z segmentu B, aczkolwiek również przeznaczone są do użytkowania w mieście. Komfortowe warunki podróżowania w mieście i poza nim oferuje segment C, czyli samochody kompaktowe. Są one idealne dla rodzinnych wycieczek, ponieważ posiadają pojemny bagażnik i pięcioosobowe wnętrze – zauważa doradca klienta Centrum motoryzacyjnego Auto Plus. Jeżeli podróże będą częstsze i dłuższe, warto zastanowić się nad typowym rodzinnym samochodem z segmentu D. Takie samochody, jak: Ford Mondeo, Honda Accord, Audi A4 lub BMW serii 3 to idealne przykłady aut klasy średniej, która łączy komfort oraz luksus.

Luksus, szybkość oraz przestrzeń

Segment wyżej znajdują się samochody, które już nie tylko służą do bezpiecznych, wygodnych, rodzinnych podróży, ale często są uznawane za auta reprezentacyjne dla różnego rodzaju firm. Najwyższą dawkę luksusu mają w sobie pojazdy osobowe z segmentu F, do których należą m.in. Mercedes klasy S, BMW serii 7 i Audi A8. Są one uznawane jako limuzyny i służą jako środek transportu dla głów państw lub innych ważnych osobistości, które podróżują jako pasażerowie.

Do samochodów osobowych zaliczany jest również segment G, czyli grupa aut sportowych, segment H, czyli kabriolety – pojazdy ze składanym dachem lub w pełni go pozbawionymi, segment I, który obejmuje samochody terenowy oraz segment K – tzw. vany charakteryzujące się dużą przestrzenią zarówno dla pasażerów, jak i dla bagażu, aczkolwiek można również spotkać mniejsze tego typu pojazdy – minivany – przypominające rozmiarem samochody z segmentu B lub C.

szklane panele kuchenne

Szyk i elegancja – wszystko o szklanych panelach kuchennych

Szklane domy nie są już tylko literacką symboliką. W nowoczesnej architekturze można znaleźć wiele budowli zbudowanych na podstawie tego materiału. Coraz częściej funkcjonalność i elegancja związana ze szklanymi elementami przechodzi również pod dachy domów rodzinnych. Szykowne schody, balustrady, drzwi i panele kuchenne są już w naszym zasięgu.

Sposób na estetyczne mieszkanie

Urządzając nowe mieszkanie warto pochylić się nad projektem uwzględniającym szklane wyposażenie wnętrza. Przestrzeń, jasność, wygoda i szyk – to tylko niektóre zalety takich konstrukcji. Salon, łazienka, sypialnia, kuchnia – w każdym z tych pomieszczeń można umieścić element nawiązujący do nowoczesności i charakteryzujący się trwałością oraz estetyką.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie szklanych paneli w kuchni. Pomijając oryginalność takiego wykończenia, może być ono także sposobem na spersonalizowanie domu. Szklane panele w kuchni wykonane są ze szkła hartowanego, piaskowanego lub z nadrukiem. Istnieje szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o wybór wzorów piaskowanych jak i graficznych. Możliwe, też jest wykonanie panelu z laminatu, gdzie między dwoma taflami szkła możemy umiejscowić dowolną tapetę bądź tkaninę.

Wytrzymałość i oryginalność

Ogromną zaletą jest wygoda w utrzymaniu ich czystości. Dzięki temu, że nie posiadają fug, nie zbierają tam zanieczyszczeń, a ich mycie ogranicza się do kilku ruchów szmatką lub gąbką nasączoną płynem do naczyń lub szyb. Zapobiega to także rozmnażaniu się mikroorganizmów, które są szkodliwe w każdym pomieszczeniu. Powierzchnia szkła jest również materiałem odpornym na wilgoć oraz wysoką temperaturę dlatego idealnie pasują do kuchni, zabezpieczając jej ściany przed zabrudzeniem. Szklanym panelom nie straszne są również drobne stłuczki, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i trudne do zarysowania, dzięki czemu ich odporność na uszkodzenia jest wysoka.

Oprócz trwałości szklane panele kuchenne cechują się oryginalnym wyglądem – zauważa ekspert z firmy Dubielglass, która tworzy szklane rozwiązania dla domów oraz powierzchni użytkowych i komercyjnych. Aby jeszcze bardziej unowocześnić wnętrze mieszkania warto założyć w kuchni podświetlenie ledowe. Dzięki nim zwykłe pomieszczenie stanie się niezwykle eleganckim i charakterystycznym miejscem na spędzenie czasu w trakcie przygotowywania posiłków.

kołdra przeciwalergiczna

Jak działają i z czego są wytwarzane kołdry przeciwalergiczne?

Kołdry są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej sypialni. Od ich jakości zależy komfort snu nas i naszych bliskich. Sprawa jest jeszcze bardzie poważna, gdy jesteśmy alergikami. W takiej sytuacji wybór odpowiedniej kołdry staje się sprawą priorytetową również dla naszego zdrowia.

Ciężkie życie alergika

Alergicy bardziej niż inni narażeni są na szkodliwe działanie niektórych wyrobów, a także kurzu czy roztoczy. W kontakcie z nimi pojawiają się u nich takie nieprzyjemne objawy, jak kichanie, łzawienie oczy, wysypka czy katar. Również nieodpowiednio dobrana kołdra może być źródłem problemów dla osoby dotkniętej alergią. Materiał, z którego jest ona wykonana np. wełna może uczulać, ale najgroźniejsze dla alergików są zawsze roztocza, a właściwie ich odchody. Pościel jest dla tych małych żyjątek wymarzonym środowiskiem do egzystencji, mają tu zapewnione ciepło i wilgoć, a do tego pożywienie, gdyż roztocza żywią się naszym złuszczonym naskórkiem.

Jak działają kołdry antyalergiczne?

Doskonałą alternatywą dla alergików jest pościel antyalergiczna. Można tu wybrać taką tkaninę, o której wiemy, że nas nie uczula. Są również specjalne rodzaje pościeli dla osób uczulonych na roztocza. Jak zauważa nasz rozmówca z firmy DekoriaStyl, dobra pościel antyalergiczna zapewni każdemu zdrowy, spokojny sen. Kołdry te produkowane są z myślą również o osobach uczulonych na pierze i inne wyroby wykorzystywane do produkcji tradycyjnych kołder. Warto również zwrócić uwagę na najwyższą jakość wybieranego produktu, tak by można było go prać nawet w wysokiej temperaturze, przy zachowaniu miękkości i sprężystości. Bowiem częste pranie pościeli w temperaturze minimum 60oC to najlepszy sposób na wyeliminowanie z niej drobnoustrojów. Niektóre modele pościeli dostępne w sklepach są dodatkowo nasączone preparatem zwalczającym roztocza, można taki środek również zakupić oddzielnie i samodzielnie zabezpieczyć miejsce snu przed niechcianymi intruzami. Warto zwrócić uwagę na to, by pościel była lekka i przewiewna, tak byśmy niepotrzebnie i niezdrowo nie pocili się w czasie snu. Dobra pościel antyalergiczna pozwala ludzkiemu ciału swobodnie oddychać, a do tego zapobiega osadzaniu się kurzu. Warto też wiedzieć, że nie musimy wierzyć sprzedawcy na słowo, że dana pościel jest antyalergiczna i możemy poprosić o stosowny certyfikat.

Kołdra antyalergiczna to dobre rozwiązanie nie tylko dla alergików. Warto zainwestować w swoje zdrowie i komfort snu – ten wydatek z pewnością nam się szybko zwróci! Warto wybrać taką pościel również jako wyposażenie hoteli czy pensjonatów – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasi goście wyśpią się zdrowo i miło będą wspominać noc spędzoną w tym miejscu.

prostownik

Wsparcie akumulatora – rola prostownika

Zdarzają się w życiu sytuacje nie do przewidzenia lub takie, których można było uniknąć, ale poprzez roztargnienie zapomnieliśmy o jakiejś ważnej czynności. Jedną z nich jest rozładowany akumulator, który nie został podłączony na noc, a my musimy wyruszyć rano do pracy. Jak sobie poradzić w takim przypadku?

Rodzaje prostowników

Oczywiście na kapitulację naszego akumulatora mają wpływ różne czynniki, również atmosferyczne, dlatego warto mieć zawsze przy sobie prostownik, czyli ładowarkę akumulatorów. Przed jego zakupem należy poznać charakterystykę naszego zasobnika energii i do niego dobrać odpowiedni prostownik. Na rynku można znaleźć ich trzy rodzaje: standardowe, mikroprocesowe oraz trakcyjne.

Pierwszy z nich, najprostszy i najtańszy, najlepiej sprawdza się w samochodach osobowych. Budowa prostowników standardowych opiera się na transformatorze nieposiadającym żadnych dodatkowych elektronicznych rozwiązań. Bardziej zaawansowane są urządzenia, w których procesem ładowania kieruje mikroprocesor. Umożliwia to dostarczenie mocy bez konieczności odłączania akumulatora od instalacji elektrycznej samochodu. Ponadto umożliwia on całkowitą regulację prądu ładowania w zależności od zmierzonego napięcia oraz zapewnia automatyczne zakończenie procesu po stwierdzeniu pełnego naładowania akumulatora. Mocniejszych prostowników potrzebują potężne akumulatory znajdujące się w wózkach widłowych, autach o napędzie elektrycznym oraz urządzeniach do mycia podłóg o dużych powierzchniach.

Jak ładować akumulator w samochodzie?

Akumulator najlepiej ładować w ciepłych warunkach, np. w garażu lub pod zadaszeniem, dzięki czemu nie musimy również wyciągać akumulatora z samochodu. W przypadku mrozu proces ładowania będzie trwał znacznie dłużej. Aby poprawnie i bez zakłóceń rozpocząć napełnianie akumulatora ładunkiem elektrycznym należy odkręcić jako pierwszą klemę minusową, a dopiero potem plusową. W przeciwnym razie może dojść do spięcia. Następnie podłączamy zaciski prostownika do akumulatora – niebieski na minus, czerwony na plus, a wtyczkę wkładamy do gniazdka. Regulacji amperażu dokonujemy zgodnie z wytycznymi na prostowniku w zależności od mocy akumulatora – wyjaśnia doradca klienta firmy Bat Profi, która zajmuje się sprzedażą akumulatorów rozruchowych, przemysłowych oraz żelowych, a także prostowników wyposażonych w płynną regulację prądu ładowania.

książka

Czy książka jest dobrym pomysłem na prezent?

To nieprawda, że Polacy nie czytają książek! Owszem, nie wszyscy są zapalonymi czytelnikami, jednak coraz częściej i coraz chętniej wybieramy dobrą lekturę jako sposób na wypoczynek i rozrywkę. W czasach intensywnego rozwoju technologicznego, niesamowitej prędkości powstawania i rozpowszechniania informacji drogą cyfrową, papierowe książki stają się metodą ucieczki od codziennej pogoni i symbolem zrównoważonego wypoczynku.

Dlaczego książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent?

Ponieważ niezależnie od zainteresowań obdarowywanej osoby, wśród propozycji wydawniczych na pewno znajdziemy coś odpowiedniego – mówi ekspert Wydawnictwa Bernardinum. Niestety, wielu ludziom czytanie wciąż kojarzy się dość nieprzyjemnie – z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które nie dla każdego były interesujące. Jednak jako dorośli nie musimy trzymać się narzuconego z góry kanonu i swobodnie eksperymentując z czytaniem we własnym tempie, możemy rozpocząć swoją własną przygodę czytelniczą.

Prezent dla książkowego maniaka

Najłatwiej jest z kupowaniem książek dla zapalonych czytelników, którzy chętnie opowiadają o planowanych lekturach i wprost mówią o swoich wymarzonych pozycjach. Jeśli znamy ulubionych autorów oraz aktualną zawartość biblioteczki osoby obdarowywanej, wybór odpowiedniej książki to banał. Sprawa wygląda trudniej, jeśli nie znamy upodobań czytelniczych osoby, której kupujemy prezent.

Książki dla hobbystów

Książki dla osób na co dzień stroniących od lektur nie muszą być niewypałem. Znając inne hobby obdarowywanego łatwo wybrać album lub poradnik związany z jego zainteresowaniami. Jest to też opcja dużo bezpieczniejsza, niż zakup drogich akcesoriów na których się nie znamy, a które mogą okazać się zupełnie niepotrzebne. Tymczasem poradnik wędkarski, książka kucharska, przewodnik po Europie czy album z dzikimi zwierzętami nie tylko będzie źródłem wartościowej wiedzy, ale też dostarczy wrażeń estetycznych.

Książki dla najmłodszych

Wybór książkowych prezentów dla dziecka należy do najprzyjemniejszych – przyznaje specjalista z Wydawnictwa Bernardinum. Ten obszar branży księgarskiej obfituje w niesamowitą ilość pozycji nie tylko bardzo mądrych, ale też pięknie wydanych. Baśnie opatrzone wspaniałymi ilustracjami z pewnością zachwycą każdego malucha, a skryte między stronami opowieści będą rozwijać jego wyobraźnię i być może rozbudzą w nim miłość do książek na lata.

Witaj

Poradnik pkt.pl to ogromna baza wiedzy i potrzebnych wskazówek. Naszym celem jest dać Ci odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielić praktycznych porad. W wyszukiwaniu odpowiednich zapytań pomagają poszczególne kategorie. Dzięki nim szybko i w łatwy sposób odnajdziesz propozycje na spędzenie wieczoru albo wyjazd na urlop, pomysły na zaskakujący prezent dla bliskiej osoby, a także inne potrzebne na co dzień informacje związane z kategoriami zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, finanse, gastronomia, moda, motoryzacja, rozrywka i sport. Jeśli nie wiesz, jaki kupić aparat albo sprzęt narciarski, sięgnij po cenne wskazówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, nic prostszego! Znajdź rozwiązanie każdego problemu!

poradnik.pkt.pl 2015
Regulamin korzystania z serwisu