kosmetyki-naturalne
5 listopada 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety kosmetyków naturalnych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne są obecnie popularne i od dłuższego czasu stanowią idealną alternatywę dla standardowych preparatów zawierających w składzie parabeny, SLS-y, barwniki i sztuczne zapachy. Czy jednak naturalny krem do twarzy, szampon, żel pod prysznic, maseczka lub inny kosmetyk faktycznie lepiej wpłynie na kondycję i wygląd skóry? Dowiedz się, jakie konkretnie zalety mają tego typu kosmetyki oraz czemu warto je stosować.  

Czemu warto stosować kosmetyki naturalne? – bezpieczne, uniwersalne, z prostym składem

Popularność kosmetyków naturalnych wynika przede wszystkim z ich prostych i bezpiecznych składów. Najczęściej uzyskuje się je z surowców roślinnych, pochodzących z upraw ekologicznych. Kosmetyki naturalne w swoich recepturach zawierają najczęściej witaminy, wyciągi z ziół, olejki eteryczne, które są niezbędne do utrzymania zdrowej i pięknej skóry. Warto podkreślić, że naturalny balsam do ciała, krem do twarzy, szampon lub inny eko-kosmetyk nie zawiera w składzie substancji sztucznych lub syntetycznych m.in. parabenów, SLS-ów, barwników, substancji zapachowych itp. Ponadto, naturalne kosmetyki nie zawierają także innych „zapychaczy”, które uniemożliwiają przenikanie wartościowych składników – zalicza się do nich np. glicerynę oraz parafinę, które bardzo często spotyka się w składach standardowych kosmetyków.

Co warto podkreślić, to kosmetyki naturalne mają także inną zaletę – są bezpieczne i z powodzeniem można je wykorzystywać także jako kosmetyki dla dzieci lub preparaty dla osób poszukujących kosmetyków hipoalergicznych. Ze względu na skład, naturalny krem do twarzy, maseczka, dezodorant, krem do rąk oraz inne eko-kosmetyki nadają się praktycznie do każdego rodzaju skóry i można je stosować niezależnie od wieku. Zawarte w nich składniki służą zarówno skórze problematycznej, jak i wrażliwej bądź ze stanami chorobowymi (np. trądzik). Naturalne dermokosmetyki świetnie spisują się u osób mających podrażnienia, stany zapalne, alergie, zmarszczki oraz inne problemy skórne.

Jakie inne zalety mają te kosmetyki? – ekologiczne, nietestowane na zwierzętach itd.

Kosmetyki naturalne (np. ze sklepu Beauty&Eco Spa Cafe z Gdańska) są tak popularne również dlatego, że ich produkcja nie zagraża środowisku. Ponadto, oprócz tego, że dbają o naturę, to dodatkowo nie są także testowane na zwierzętach. Inną zaletą jest także fakt, że obecnie rynek kosmetyków naturalnych jest tak bogaty, że każdy jest w stanie znaleźć kosmetyki odpowiednie nie tylko do swoich potrzeb, ale również są w stanie wybrać np. krem nawilżający do twarzy, dezodorant, kosmetyki do makijażu bądź inne preparaty w zadowalającym przedziale cenowym.