22 listopada 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety depilacji laserowej
5 (100%) / 1 głosów

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa, nazywana także epilacją laserową, ma na celu pozbycie się niechcianych włosków z pomocą lasera. Laser ten usuwa włoski na stałe wraz z mieszkiem – dzięki temu po wykonaniu pełnej serii zabiegów nie będą one już odrastać. Przedstawiamy największe zalety depilacji laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowa depilacja to zabieg, który opiera się na zjawisku fototermolizy. Polega on na tym, że laser wytwarza wiązkę światła przenikającą do skóry. Tam pochłaniana jest ona przez znajdujący się w mieszkach włosowych barwnik, czyli melaninę. Ciepło, a szczególnie jego duża ilość, niszczy cebulki włosa.

Depilacji laserowej można poddać się bez obaw – energia wytwarzana przez laser jest w pełni bezpieczna dla człowieka, ponieważ nie wnika w głąb skóry, działając jedynie powierzchniowo. Ponadto, laser wykorzystywany w zabiegu posiada funkcje chłodzące, przynoszące poddawanej depilacji skórze prawdziwą ulgę.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Największą korzyścią, jaka wynika z depilacji laserowej jest fakt, że dzięki temu zabiegowi można raz na zawsze pozbyć się odrastających, nieestetycznych włosków. Przynosi to dużą oszczędność czasu, co dla wielu pań może być wystarczającym powodem, dla którego warto się na nią zdecydować – tłumaczy ekspert reprezentujący THALGO Day Spa&Salon.

Depilacja laserowa daje możliwość zlikwidowania niechcianych włosków bez pozostawiania podrażnień, nawet w szczególnie wrażliwych miejscach, takich jak okolice bikini i pachy. Co ważne, tego typu depilacja jest trwała, jednak należy powtarzać ją raz w roku, aby utrwalić osiągnięte efekty. Za pierwszym razem najlepiej wykonać serię zabiegów (nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie, a światło lasera działa na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu), ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć zadowalające efekty.

O czym pamiętać?

  • Skuteczność depilacji laserowej uwarunkowana jest karnacją skóry oraz kolorem owłosienia. Jak można się domyślić, skuteczniej usuwa się z jej pomocą włosy grube i ciemne, choć osoby o bardzo ciemnej karnacji nie powinny decydować się na ten zabieg, ze względu na dużą zawartość melatoniny w ich skórze.
  • Przed wykonaniem zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę i stosować się do pewnych zasad. Nie wolno się opalać i trzeba unikać jakiegokolwiek podrażniania skóry (lepiej zrezygnować z mechanicznej depilacji, stosowania gruboziarnistego peelingu i wizyt w solarium). Zabiegu nie powinno się też wykonywać na skórze z zadrapaniami i skaleczeniami.
  • Wśród przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej wymienia się bielactwo, łuszczycę i opryszczkę. Nie mogą poddawać się jej również kobiety w ciąży.
  • Po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej konieczne jest stosowanie łagodnych kosmetyków, które nie podrażnią skóry. Z tego powodu nie wolno wykonywać peelingu, ani używać toników na bazie alkoholu.