depilacja-laserowa
31 lipca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Zalety depilacji laserowej
5 (100%) / 2 głosów

Zalety depilacji laserowej

Współczesna moda jest nieubłagana dla włosów na ciele. Skóra ma być gładka. Cóż, łatwo powiedzieć… Codzienne golenie się jest uciążliwe, a depilacja woskiem – bolesna. Pojawia się też problem podrażnień i wrastających włosków. Obecnie najlepszym sposobem na trwałe usunięcie owłosienia są zabiegi depilacji laserowej. Poznaj zalety tej metody – szybko pozbędziesz się maszynek i wosku!

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej można przeprowadzić w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, np. Day Spa Dermalogica. Wykorzystuje się do tego nowoczesne urządzenia emitujące wiązki światła laserowego o odpowiedniej długości fali. Jak to się dzieje, że laser usuwa włoski?

Laser emituje ciepło, które jest pochłaniane przez włosy, natomiast nie narusza w żaden sposób skóry. Energia cieplna, docierając z ogromną precyzją wprost do włosa, uszkadza go. Cebulka się obkurcza i obumiera, a włos wypada. Zabieg depilacji laserowej polega więc na celowym i kontrolowanym naruszeniu struktury włosa.

W salonie Day Spa Dermalogica wykorzystywany jest Lumedin – certyfikowany medyczny laser diodowy przeznaczony do depilacji. Wykazuje się wysoką skutecznością dzięki emitowaniu światła o długości fali 808 nanometrów. Zapewnia dobrą penetrację skóry i dotarcie ciepła do każdego niepożądanego włoska. Za komfort zabiegu odpowiada potrójny system chłodzenia z użyciem wody, powietrza oraz szkła szafirowego.

Do niedawna depilacja laserowa była przeznaczona wyłącznie dla osób o ciemnym owłosieniu – jasne z trudem pochłania energię cieplną. Obecnie coraz szerzej dostępne są nowoczesne lasery, które radzą sobie nawet z jasnymi włosami.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Depilacja laserowa wygrywa ze wszystkimi konwencjonalnymi metodami usuwania owłosienia. Jej największą zaletą są długotrwałe rezultaty. Golenie maszynką trzeba wykonywać codziennie lub co drugi dzień, aby zachować gładkość skóry. Depilator przynosi efekt najwyżej na kilka tygodni, a jego stosowanie jest bolesne. Podobnie jest w przypadku wosku czy pasty cukrowej. Tymczasem zabieg depilacji laserowej jest trwały. Włosy nie powinny odrastać, a jeżeli już się pojawią po kilku latach, są cienkie i osłabione. Efekty zabiegu zależą od indywidualnych cech każdej osoby oraz stanu gospodarki hormonalnej.

Z uwagi na trwałość efektu depilacja laserowa jest zabiegiem stosunkowo tanim. Zastanów się, ile pieniędzy przeznaczysz na maszynki, pianki, depilatory, woski, pasty i środki łagodzące skutki uboczne tradycyjnej depilacji, a potem porównaj to z ceną kilku serii zabiegów depilacji laserowej (5‒6 dla pewności rezultatów). Do bilansu zysków i strat dodaj także czas poświęcony na golenie i zakupy, a także dyskomfort wynikający z podrażnień – widać jak na dłoni, że depilacja laserowa, która jest wolna od tych wad, po prostu się opłaca!