24 sierpnia 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć wybierając się do SPA
5 (100%) / 1 głosów

Co warto wiedzieć wybierając się do SPA

Pobyt SPA  to obecnie modny sposób na spędzanie wolnego czasu. Masaże, sauny czy jacuzzi pozwalają się odprężyć, zapomnieć o stresie i problemach. To ciekawa propozycja na weekendowy relaks we dwoje czy z przyjaciółmi, jak i na rodzinne wakacje. Coraz więcej hoteli i pensjonatów oferuje zabiegi SPA. Co jednak warto wiedzieć, gdy już zarezerwujemy pobyt w tego typu ośrodku?

Co ze sobą zabrać?

Wybierając się do SPA, warto pamiętać o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą się podczas zabiegów. Przed pakowaniem upewnijmy się, co będzie nam potrzebne. Jeszcze przy rezerwacji warto więc zapytać, które z poniższych rzeczy oferuje hotel w pakiecie z noclegiem.

  • Kostium kąpielowy – strój kąpielowy przyda się zarówno w kompleksie basenowym, jak i podczas wizyty w jacuzzi.
  • Klapki basenowe – poruszając się po kompleksie SPA należy przestrzegać zasad higieny, z czego jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiednie obuwie.
  • Szlafrok – przyda się w drodze na zabiegi, jak i po nich.
  • Ręczniki – służą zarówno do wycierania się po zabiegach, jak też są potrzebne w ich trakcie, np. na masażach czy w saunie.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się też w czepek kąpielowy i suszarkę do włosów. Niektóre zabiegi wymagają też akcesoriów, takich jak kapcie i bielizna jednorazowa, którą zwykle zapewniają obiekty SPA. Jednorazowy strój przyda się w trakcie zabiegów, np. masaży, podczas których stosuje się oleje czy glinki.

Jak się przygotować do zabiegów?

W jaki sposób korzystać z zabiegów SPA i jak się do nich przygotować?

Podpowiada pracownik Hotelu Supraśl: Przede wszystkim trzeba dbać o higienę. W tym celu przed zabiegiem, zarówno kąpielą w basenie, masażem czy sauną, należy dokładnie się umyć, nie używać kosmetyków i zmyć makijaż. Nie zalecane jest z kolei golenie i depilacja bezpośrednio przed zabiegiem. Nie powinno się wtedy również spożywać alkoholu, ani obfitych posiłków, warto też powstrzymać się od palenia oraz intensywnego opalania. Dobrym pomysłem będzie natomiast picie wody w większych ilościach, a także korzystanie z basenów przed innymi zabiegami, np. masażami. Pamiętajmy również o kwestiach zdrowotnych – przed każdym zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą i poinformować go o ewentualnych chorobach czy schorzeniach, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu. Kompetentny personel SPA powinien doradzić w wyborze najodpowiedniejszych dla kuracjusza zabiegów. Dobrze dobrany program bezpiecznych zabiegów, do których prawidłowo się przygotujemy, to gwarancja relaksu i skuteczności odnowy biologicznej.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41
Tagi: , ,