cellulit
17 października 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Usuwanie cellulitu. Sprawdzone metody
5 (100%) / 1 głosów

Usuwanie cellulitu. Sprawdzone metody

Pomarańczowa skórka, czyli popularny cellulit (np. na udach lub cellulit wodny) ma większość kobiet. Aby go usunąć, należy skorzystać z profesjonalnych zabiegów takich jak endermologia bądź liposukcja laserowa. Na czym konkretnie polegają te zabiegi? Dowiedz się, z jakich innych sposobów można skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się cellulitu? Czy endermologia jest skuteczna?

Endermologia to zabieg wykonywany w wielu gabinetach medycyny estetycznej, jednak należy podkreślić, że najlepsze efekty otrzyma się wtedy, gdy wybierze się gabinet mający najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie. Ten zabieg na cellulit jest bezinwazyjny, bezbolesny i naturalny. To metoda mechaniczna, która skutecznie usuwa pomarańczową skórkę bez ingerencji w ciało. Endermologia przeprowadzana jest innowacyjną głowicą, reaktywującą metabolizm komórek, co sprawia, że znika m.in. cellulit na udach oraz cellulit wodny. Warto podkreślić, że już po 3 sesjach widać znaczną redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Dlatego gdy nie pomaga już krem na cellulit, ćwiczenia i dieta, warto skorzystać z endermologii. Ponadto, nie pozostawia na ciele krwiaków i siniaków oraz nie rozciąga skóry (można ją wykonać np. w LaserEstetic w Lublinie).

Medycyna estetyczna: Laserowe usuwanie cellulitu i inne sposoby – co faktycznie działa?

Pomarańczowa skórka jest zmorą wielu kobiet, dlatego warto zastosować na nią specjalne środki. W usunięciu cellulitu pomaga także zabieg z użyciem lasera – inaczej: liposukcja laserowa. Światłowód wprowadzany jest pod powierzchnię skóry, co sprawia, że tkanka tłuszczowa zostaje upłynniona. Celem zabiegu jest nie tylko redukcja cellulitu, ale również napięcie i uelastycznienie skóry. Oprócz endermologii i usuwania laserowego, skuteczna jest również mezoterapia. Podczas tego zabiegu specjalista wstrzykuje w miejsca, w których jest cellulit specjalne substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu oraz poprawiają krążenie. Aby tego typu zabiegi na cellulit były skuteczne, należy zastosować je w kilku seriach. Innym sposobem może być cellulipoliza, która z kolei polega na wstrzyknięci w miejsca problematyczne cieniutkich igieł. Następnie przepuszcza się nimi niskiej częstotliwości prąd, który rozszerza naczynia i przyspiesza spalanie. Zabieg należy również kilkukrotnie powtórzyć.