wybielanie-zebow
3 września 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Skuteczne metody wybielania zębów
5 (100%) / 1 głosów

Skuteczne metody wybielania zębów

Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym z stomatologii estetycznej śnieżnobiały uśmiech możemy zobaczyć nie tylko u gwiazd Hollywood czy na zdjęciach muśniętych Photoshopem. Ten atut urody jest na wyciągnięcie ręki także dla Ciebie! Poznaj skuteczne metody wybielania zębów i uśmiechaj się śmiało – świat odwzajemni Ci ten uśmiech! Co warto wiedzieć o profesjonalnym wybielaniu zębów?

Wybielanie a rozjaśnianie zębów – czym to się różni?

Pierwszą informacją, która pozwoli Ci oszczędzić nieporozumień i zawodu, jest to, że rozjaśnianie i wybielanie zębów to dwa różne efekty. Z reklam past i szczoteczek do zębów możesz się dowiedzieć, że mają one właściwości rozjaśniające. Nie należy tego mylić z wybielaniem! Pasta rozjaśniająca nie zmieni odcienia Twoich zębów, a jedynie usunie z nich to, co mogłoby sprawiać, że nie mają one naturalnej barwy i blasku. Oznacza to, że każda pasta rozjaśnia zęby i za każdym razem, gdy je szczotkujesz, przeprowadzasz rozjaśnianie.

Wybielanie zębów to coś znacznie więcej. Jego celem jest zmiana koloru zębów na bardziej zbliżony do bieli. Zabieg ten pozwala cieszyć się estetycznym uśmiechem osobom, których zęby pociemniały np. od picia kawy, palenia tytoniu czy chorób takich jak cukrzyca. Jest też ratunkiem dla ludzi, którzy z natury mają ciemny odcień zębów.

Rozjaśnianie zębów jest zabiegiem higienicznym, a wybielanie – estetycznym. Korzystają z niego nie tylko osoby z wyżej wymienionych grup, ale też ci, którym szczególnie zależy na doskonałej prezencji np. z racji wykonywanego zawodu. Jeżeli na co dzień musisz lub chcesz wyglądać nie tylko nienagannie, ale też olśniewająco, wybielanie zębów jest dla Ciebie!

Na czym polega skuteczne wybielanie zębów?

Skoro wiesz już, że pasta do zębów raczej nie zmieni ich barwy, poznaj skuteczną metodę wybielania zębów. W gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się aktywny żel wybielający, który aktywuje się pod wpływem światła o odpowiedniej długości fali. Jest ono emitowane przez specjalną lampę.

Żel wybielający nakłada się na dokładnie oczyszczone zęby, a następnie są one eksponowane na działanie lampy. Całość trwa około dwóch godzin. Tyle czasu wystarcza, aby osiągnąć hollywoodzką biel zębów! Efekt jest nie tylko szybki, ale też spektakularny. Wybielanie zębów przy użyciu lampy pozwala rozjaśnić je o kilka tonów. Taki rezultat można uzyskać np. podczas wybielania lampą w gabinecie MDental w Łodzi.

Jak długo można cieszyć się bielszym uśmiechem? Nawet do dwóch lat! Naturalnie, to, jak długo efekt się utrzyma, będzie zależało naszych nawyków żywieniowych i higieny jamy ustnej. Brak należytej dbałości może znacząco skrócić czas, w jakim biel zębów się utrzyma.