zabieg-na-rozstepy
24 sierpnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Skuteczne metody usuwania rozstępów
5 (100%) / 1 głosów

Skuteczne metody usuwania rozstępów

Wraz z nadejściem lata zmieniamy garderobę na lżejszą, odsłaniającą większe partie naszego ciała. Wyjeżdżamy na urlop, pakując do walizki w pierwszej kolejności bikini lub kostium kąpielowy, częściej chodzimy na basen. Wiele z nas obawia się jednak zbyt odważnych strojów z powodu rozstępów. Najlepiej nie dopuścić do ich powstawania, jeśli jednak już się pojawią, sprawdź, jakie skuteczne metody usuwania rozstępów oferują salony kosmetyczne.

Rozstępy to podłużne pasma, przypominające blizny o porcelanowo-białym lub sino-czerwonym kolorze. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, piersiach, pośladkach, biodrach oraz ramionach. Przyczyną ich powstawania jest  przerost włókien kolagenowych, które ulegają uszkodzeniu poprzez nadmierne rozciąganie skóry. Rozstępy są zatem reakcją obronną organizmu, który produkuje nadmiar kolagenu, manifestujący się właśnie w postaci blizn. Omawiane przebarwienia pojawiają się najczęściej w trakcie dojrzewania, w czasie ciąży, u kulturystów, w wyniku nagłego spadku lub wzrostu masy ciała, czy po zabiegu powiększenia piersi. Najlepiej rozstępom zapobiegać bądź reagować, gdy pojawią się pierwsze objawy, stosując różnego rodzaju preparaty w kremie. Gdy jednak rozstępy są w stanie zaawansowanym, konieczne może być skorzystanie z jednej z poniższych metod.

Karboksyterapia

Przełomowa metoda usuwania rozstępów za pomocą dwutlenku węgla. Polega ona na wstrzykiwaniu podskórnie lub śródskórnie niewielkich ilości dwutlenku węgla wzdłuż przebiegu rozstępów. Reakcją organizmu na dostarczenie tej substancji jest reakcja zapalna, która prowadzi do produkcji kolagenu, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry po kilku miesiącach. Dwutlenek węgla prowadzi ponadto do rozszerzenia się niewielkich naczyń włosowatych i powstania nowych. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych, co poprawia mikrokrążenie i prowadzi do odnowy komórek. Omawiana metoda jest bezpieczna, mało inwazyjna i bardzo skuteczna. Zabiegi nie pozostawiają śladów i nie wymagają znieczulenia. Całość terapii obejmuje 12 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, ale efekty widać już po paru pierwszych wizytach. Tę metodę posiada w swojej ofercie salon kosmetyki laserowej SofiBeauty w Krakowie, proponujący klientom zabiegi i usługi kosmetyczne na najwyższym poziomie.

Laser frakcyjny

Kolejną skuteczną metodą usuwania rozstępów jest laser. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim światło lasera skupia się wyłącznie na obszarze skóry objętym problemem, nie uszkadzając zdrowych tkanek. Pobudza on skórę do syntezy nowego kolagenu, elastyny i do złuszczania się naskórka. Aby cieszyć się skórą bez rozstępów wystarczy jeden zabieg.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Trzecią najskuteczniejszą metodą usuwania rozstępów jest mezoterapia kwasem hialuronowym. Polega ona na  śródnaskórkowej aplikacji kwasu hialuronowego, usprawniającego mikrokrążenie w tkance podskórnej i przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych, wpływając na jędrność skóry, nawilżenie oraz sprężystość. Seria zabiegów, wykonywanych w dwutygodniowych odstępach czasu, trwa dwa tygodnie, chociaż rezultaty są widoczne niemal od razu.

Pozostałe metody usuwania rozstępów to peeling chemiczny, mikordermabrazja, światło IPL lub kuracja osoczem bogato płytkowym.