24 sierpnia 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie są niezbędne akcesoria do paznokci?
5 (100%) / 2 głosów

Jakie są niezbędne akcesoria do paznokci?

Dłonie (a latem również stopy!) stanowią wizytówkę kobiety. Warto więc o nie dbać i należycie je pielęgnować, zwracając szczególną uwagę na stan i wygląd paznokci. Pomoże w tym zestaw przeróżnych akcesoriów. Poniżej przedstawiamy narzędzia, bez których nie można się obyć, a także te istotnie ułatwiające utrzymanie paznokci w nieskazitelnym stanie.

Przygotowanie

Absolutne podstawy podstaw to oczywiście nożyczki lub cążki oraz pilniczek. Nożyczki tudzież cążki okazują się niezastąpione, jeśli zdarzy nam się złamać paznokieć i w związku z tym trzeba będzie przyciąć wszystkie pozostałe do jego długości. Pilniczek – szklany lub papierowy – wyeliminuje z kolei ewentualne nierówności, a także nada paznokciom pożądany kształt. Warto zaopatrzyć się w pilniczek wyposażony przy okazji w polerkę. Zeszlifujemy dzięki niej płytkę, przygotowując ją pod nałożenie lakieru, usuniemy resztki poprzedniego i inne zabrudzenia, a niekiedy uporamy się także z płytszymi przebarwieniami.

Zanim jednak przystąpimy do aplikacji bazy, lakieru i warstwy nawierzchniowej (tzw. top), trzeba jeszcze odsunąć skórki. Dzięki właściwym preparatom i drewnianemu patyczkowi, który się nie rozwarstwia (a więc spokojnie można go dezynfekować) poradzimy sobie z tym w mgnieniu oka.

Przed malowaniem paznokci u stóp z kolei nie zapominajmy o rozdzieleniu palców piankowym separatorem – przypomina jeszcze konsultantka sklepu internetowego Kosmetykomania.pl.

Stylizacja

Jeśli chcemy uczynić z naszych paznokci prawdziwe dzieła sztuki, nie obejdziemy się bez kompletu narzędzi ułatwiających precyzyjne tworzenie linii i rozmaitych wzorów. Stylistki polecają zwłaszcza produkty marki Semilac. Znajdziemy wśród nich wielofunkcyjne pędzle z silikonu lub wytrzymałego włosia, a także sondy do aplikacji ozdób i malowania kropek. Różne grubości i kształty pozwalają uzyskać wymarzony efekt. Tymi samymi narzędziami możemy wspomóc również ewentualne usuwanie nadmiaru lakieru, który dostał się podczas manikiuru na skórki.

Hybryda

Fanki lakierów hybrydowych i możliwości, jakie oferuje ta technologia, koniecznie powinny natomiast zaopatrzyć się w zestaw specjalnych pyłków oraz aplikatorów do ich nakładania. Dzięki pyłkom manikiur nabierze holograficznej głębi i trójwymiarowości, rozświetli się tysiącami połyskujących drobinek (tzw. efekt syrenki) lub zacznie przypominać metaliczną, lustrzaną powłokę. Jeszcze więcej kombinacji da się osiągnąć, mieszając lakiery na praktycznej, łatwej do utrzymania w czystości palecie, np. Semilac Art Holder.

Usuwanie lakieru

Aby usunąć lakier hybrydowy, nie wystarczy klasyczny zmywacz i waciki – choć je również należy umieścić na liście niezbędnych akcesoriów do paznokci. Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że do manikiuru najlepiej stosować waciki tzw. bezpyłowe, które pozostawią paznokieć idealnie gładki, a dzięki wielowarstwowej strukturze nie ulegają też rozerwaniu. Do ściągnięcia hybrydy potrzebujemy jeszcze natomiast specjalnych striperów, folii i klipsów, które docisną nasączony zmywaczem wacik do płytki, a także „kopytka” (można nim też odsuwać skórki). Najlepiej, by było wykonane ze stali chirurgicznej, jak choćby Pusher marki Semilac. Jeśli chcemy usunąć lakier tylko punktowo, np. ze skóry wokół paznokcia, niezastąpiony okaże się z kolei korektor w formie pisaka.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41