wybielanie-zebow
27 czerwca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Profesjonalne wybielanie zębów sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu
5 (100%) / 2 głosów

Profesjonalne wybielanie zębów sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu

Wybielanie zębów to powszechny zabieg, który umożliwia uzyskanie estetycznego i zadbanego uśmiechu. Warto jednak podkreślić, że tylko podczas wykonywania go w gabinecie stomatologicznym pacjent ma gwarancję uzyskania zadowalających efektów. Wybielanie zębów u stomatologa jest proste i w pełni bezpieczne dla szkliwa. Jaką metodę wybielania wybrać? Jakie zalety ma metoda nakładkowa, a jakie metoda wykorzystująca lampę?

Wybielanie zębów metodą nakładkową – dla kogo i czemu warto?

Metoda nakładkowa wybielania zębów przeznaczona jest dla osób, które mogą przeznaczyć na ten zabieg więcej czasu. Wynika to z faktu, że jest to sposób bardziej złożony i dłuższy niż np. metoda laserowa. W gabinecie stomatologicznym w pierwszym etapie pobierane są wyciski szczęki i żuchwy, które później wędrują do laboratorium dentystycznego. W tym miejscu tworzone są spersonalizowane, silikonowe nakładki, które pacjent odbiera przy kolejnej wizycie w gabinecie. Wybielanie zębów tą metodą polega na samodzielnej aplikacji specjalnego żelu na nakładki i stosowania ich w nocy przez ok. 2-4 tygodnie. Substancja wybielająca w metodzie nakładkowej ma mniejsze stężenie niż podczas wybielania laserowego. Należy również podkreślić, że odradza się zakup produktów umożliwiających samodzielne wybielanie nakładkowe, gdyż stosując je, istnieje możliwość nieodwracalnego uszkodzenia szkliwa. Ponadto, tylko w gabinecie stomatologicznym możliwe jest profesjonalne sprawdzenie stanu uzębienia przed zabiegiem oraz uzupełnienie ew. ubytków. Dodatkowo, tylko stomatolog wykona niezbędne zabiegi higienizacji poprzedzające wybielanie m.in. skaling i piaskowanie.

Dla natychmiastowego efektu wybielanie zębów lampą

Osobom, które oczekują szybkiego efektu białych i lśniących zębów zalecam wybielanie zębów z użyciem lampy. Procedura przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym trwa ok. 1,5 godziny, co z pewnością zachęca do skorzystania z niej wielu pacjentów – podkreśla specjalista z gabinetów stomatologicznych Jardent w Ostródzie i Iławie.

W trakcie zabiegu wybielania zębów metodą laserową stomatolog w celach ochronnych nakłada na dziąsła i szyjki zębowe gumowy koferdam. Następnie aplikuje specjalistyczny żel i przy użyciu lampy aktywuje go, co w rezultacie przekłada się na rozjaśnienie szkliwa. Naświetlanie trwa ok. 15 minut, a czynność powtarza się trzykrotnie. Również przed tą metodą zaleca się uzupełnienie ew. ubytków oraz wykonanie zabiegów takich jak skaling i piaskowanie. Zabieg wybielania zębów tą metodą jest prosty, bezpieczny i rozjaśnia zęby o 5-14 tonów w skali Vita.