depilacja-laserowa
23 sierpnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Nowoczesne metody usuwania owłosienia
5 (100%) / 1 głosów

Nowoczesne metody usuwania owłosienia

Metoda depilacji powinna zostać dopasowana do typu skóry, ilości owłosienia i części ciała. Obecnie istnieje mnóstwo technik usuwania włosków, które znacząco różnią się od siebie. Wśród nich są tradycyjne sposoby, np. depilacja woskiem, czy kremem oraz nowoczesne – depilacja laserowa i za pomocą pasty cukrowej. ​Jakie metody gwarantują szybkie i skuteczne usuwanie owłosienia z każdej części ciała?

Dla wielu kobiet depilacja to niemal obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny. Gładkie części ciała to wręcz wymóg społeczny i kulturowy. Dotyczy to zwłaszcza depilacji pach oraz nóg, ale również górnej wargi i okolic bikini. Także mężczyźni coraz chętniej korzystają z zabiegów usuwania owłosienia​. Gabinety kosmetyczne oferują wiele nowoczesnych metod depilacji, a oto najskuteczniejsze z nich:

Depilacja pastą cukrową Alexandria

Ten zabieg polega na usuwaniu włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu depilacja pastą cukrową Alexandria uważana jest za najskuteczniejszą i bezpieczną dla każdego rodzaju skóry. Włoski nie łamią się, nie wrastają pod skórę, co niestety jest często nieuniknione w przypadku tradycyjnej depilacji maszynką​. Ta metoda usuwania owłosienia sprawdzi się nawet w przypadku bardzo krótkich i cienkich włosów. Dodatkowo zdecydowanie osłabia ich wzrost. Pastę cukrową można używać zarówno do depilacji nóg i pach, a także do depilacji twarzy. Nie zawiera żadnej chemii i sztucznych substancji, dlatego polecana jest osobom z problemami skórnymi. Taką depilację można wykonać w gabinecie Monic Studio.

Elektroliza zwana też elektroepilacją

Dla osób, które na zawsze chcą pozbyć się zbędnego owłosienia nie tylko z okolic twarzy, ale i całego ciała poleca się elektrolizę. Metoda sprawdzona w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych od wielu,wielu lat. Jest jedyną metodą uznaną za metodę trwałą. Polega na wprowadzeniu w głąb mieszka włosowego miniaturowej igły i przesłaniu impulsu elektrycznego, który trwale uszkadza macierz włosa. Tym sposobem można pozbyć się owłosienia jasnego i ciemnego, cienkiego i grubego np. męskiego zarostu. Jest wybawieniem dla kobiet mających zaburzenia hormonalne i osób zmieniających płeć. Dzisiejsze, nowoczesne aparaty do elektrolizy oferują nieporównywalny komfort zabiegu i efektywnie skracają całkowity czas eliminacji włosów. Należy nadmienić, że jakość aparatu i doświadczenie osoby wykonującej zabieg są bardzo istotne w całym procesie. Rzetelna konsultacja jest niezbędna przed rozpoczęciem zabiegów. Elektrolizę wykonujemy w salonie kosmetycznym Monic Studio w Warszawie.

Depilacja laserowa

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na usuwanie owłosienia. Dzięki skondensowanej wiązce światła (zjawisko fototermolizy) płynącej z lasera dermatologicznego, większość cebulek jest niszczonych, co uniemożliwia ich ponowny wzrost. Niestety laser nie do końca radzi sobie z włoskami jasnymi i siwymi, które łatwo są eliminowane przez elektrolizę. Laser najlepiej sprawdza się przy jasnej skórze i ciemnych włosach. Jest szczególnie polecany do dużych części ciała jak plecy, nogi. Aby usunąć całe owłosienie, zabieg należy powtórzyć kilka razy i najlepiej wykonywać go jesienią i zimą.