medycyna-estetyczna
21 sierpnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega wolumetria?
5 (100%) / 2 głosów

Na czym polega wolumetria?

Ludzka skóra z czasem traci swoją pierwotną jędrność i elastyczność. Wiotczenie i opadanie skóry wpływa na wygląd twarzy, poprzez zmianę jej konturów. Jest to naturalne następstwo procesu starzenia. Proces ten można w pewnym stopniu zahamować, stosując sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest wolumetria, która bazuje na właściwościach kwasu hialuronowego. Na czym polega zabieg wolumetrii?

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników skóry, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody, nadających skórze odpowiedniego nawilżenia i sprężystości. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, a skóra traci zdolność wiązania wody, co w konsekwencji prowadzi m.in. do powstawania zmarszczek, wiotczenia policzków i utraty objętości ust. Wolumetria pozwala na uzupełnienie niedoborów kwasu, poprzez aplikację (wstrzykiwanie) specjalnych preparatów hialuronowych. Są to w pełni bezpieczne substancje, gwarantujące długotrwałe działanie oraz pożądany efekt estetyczny.

Obszar działania zabiegu wolumetrii

Zabieg wolumetrii obejmuje większość obszaru twarzy, nadając objętość miejscom z bardzo widoczną redukcją tkanki tłuszczowej. Preparaty aplikuje się głównie w okolicach kości policzkowych, policzków, kącików ust oraz fałdów nosowo-wargowych. Podobnie można postępować z okolicami żuchwy, podbródka, szyi, skroni, nosa czy oczodołów. Powodzenie zabiegu w znacznej mierze zależy od umiejętnej aplikacji preparatów w kilka miejsc jednocześnie, tak aby wymodelowana twarz wyglądała nie tylko młodo, ale też naturalnie. Z tego względu wolumetrię warto wykonywać u specjalistów, którzy dysponują niezbędnym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. W Warszawie i okolicach, tego typu zabiegi przeprowadzane są m.in. przez lekarza Michała Dąbrowskiego pod szyldem Esthetic Zone.

Zabieg wolumetrii w praktyce

Wolumetria polega na iniekcji skóry twarzy przy pomocy pojedynczych nakłuć. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut i nie wiąże się z dużym dyskomfortem pacjenta. Osobie poddawanej zabiegowi może towarzyszyć poczucie lekkiego rozpierania, wywołanego aplikacją preparatu. Nie ma ono jednak wiele wspólnego z bólem (wobec osób szczególnie wrażliwych możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego). Aby zapobiec zwiększonym krwawieniom i krwiakom podskórnym, na kilka dni przed procedurą warto ograniczyć przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i spożywanie alkoholu. Z uwagi na prostotę i znikome obciążenie dla organizmu, zabiegowi mogą się poddać osoby w każdym wieku. Czynnikiem dyskwalifikującym są przede wszystkim reakcje uczuleniowe na którykolwiek ze składników preparatu oraz wszelkiego typu problemy dermatologiczne – opryszczki, trądzik, stany zapalne skóry. Wolumetrii nie poleca się także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Efekty zabiegu wolumetrii

Pierwsze efekty wolumetrii są widoczne od razu po zabiegu. Wówczas można też zauważyć lekkie zaczerwienienie skóry, które znika po kilku dniach. Ostateczny rezultat utrwala się po mniej więcej 2-3 tygodniach. Wymodelowana twarz prezentuje się bardzo naturalnie. O tym jak długo utrzymają się wypełnienia, decydują czynniki indywidualne. Zazwyczaj skóra znów traci sprężystość po około roku. Oczywiście po tym czasie zabieg można powtórzyć. Co więcej, często jest on znacznie tańszy i prostszy w wykonaniu, z uwagi na konieczność zastosowania mniejszej ilości preparatu. Wolumetria wzbudziła Twoje zainteresowanie? Jeszcze dzisiaj nawiąż kontakt z lekarzem medycyny estetycznej i umów się na konsultację.