5 grudnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Medyczne oczyszczacze powietrza . Zasady działania
5 (100%) / 2 głosów

Medyczne oczyszczacze powietrza . Zasady działania

Czyste powietrze to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Brak zanieczyszczeń w otoczeniu sprawia, że jesteśmy bardziej wypoczęci, łatwiej jest nam się skoncentrować, rzadziej chorujemy i nie dokuczają nam przykre dolegliwości. Dlatego też skuteczne oczyszczanie powietrza jest tak ważne zarówno w domu, jak i w pracy. Czym charakteryzują się medyczne oczyszczacze powietrza?

Jak działają medyczne oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza pozwalają na wyeliminowanie z powietrza różnego rodzaju szkodliwych cząsteczek i niebezpiecznych zanieczyszczeń. Obecnie na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania, które w sposób kompleksowy oczyszczają, a dodatkowo jonizują powietrze. Działanie profesjonalnych oczyszczaczy powietrza opiera się na złożonym systemie filtrującym składającym się nawet z siedmiu poziomów filtracji, w których skład wchodzą m. in. filtr wstępny, filtry mikrobiologiczne i przeciwdrobnoustrojowe, powłoki antybakteryjne czy antyzapachowe filtry z węglem aktywnym. Zastosowanie tak złożonego układu filtrów pozwala na wyeliminowanie z powietrza wszelkich cząsteczek, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, takich jak:

  • Zanieczyszczenia – drobinki kurzu, pyłki, roztocza, włosy, kłaczki, cząstki sadzy;
  • Drobnoustroje – bakterie, wirusy;
  • Grzyby i pleśnie;
  • Związki i opary chemiczne –kwasy, środki do dezynfekcji, amoniak, formaldehydy;
  • Alergeny i patogeny;
  • Nieprzyjemne zapachy;
  • Dym papierosowy i spaliny.

Dodatkowo nowoczesne medyczne oczyszczacze powietrza posiadają funkcję jonizatora, dzięki czemu mogą wzbogacać powietrze o korzystne dla zdrowia jony ujemne.

Medyczne oczyszczacze powietrza – zalety i zastosowanie

Profesjonalne medyczne oczyszczacze powietrza przynoszą wiele korzyści. – Przekonuje przedstawiciel firmy Klimainstal, której specjalnością są systemy wentylacji i klimatyzacji. – Urządzenia te pozwalają na oczyszczenie i jonizowanie powietrza w dużych pomieszczeniach o powierzchni nawet 100m². Oprócz zaawansowanego systemu filtracji posiadają również szereg udogodnień, takich jak czasomierz, panel dotykowy LCD, wskaźniki i czujniki jakości powietrza czy możliwość sterowania za pomocą aplikacji. Oprócz tego wyróżnia je również stosunkowo niewielki poziom zużycia energii oraz wyjątkowo cicha praca w kilku trybach, np. nocnym czy automatycznym.

Nowoczesne oczyszczacze medyczne są szczególnie polecane dla alergików. Instaluje się je zarówno w domach i mieszkaniach, jak również w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach, hotelach czy też w gabinetach medycznych. Więcej informacji na temat medycznych oczyszczaczy powietrza można znaleźć na stronie NANO POWER.