odsysanie-tluszczu-z-brzucha
16 października 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu z brzucha?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu z brzucha?

Odsysanie tłuszczu to zabieg mający na celu zredukowanie nagromadzonej w ciele tkanki tłuszczowej. Popularną liposukcją interesuje się coraz więcej osób – zwłaszcza tych, w przypadku których zawodzą najbardziej restrykcyjne diety. Kto dokładnie może poddać się liposukcji? Kiedy warto zdecydować się na tego typu procedurę? Zapraszamy do lektury.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – kiedy i dla kogo?

Pojawiające się fałdy brzuszne stanowią poważny problem estetyczny dla sporej liczby osób. Powstanie takich defektów ciała może mieć wiele podłoży i dotyczy ludzi w różnym wieku.

Liposukcja służy jedynie modelowaniu sylwetki ciała i nie jest zabiegiem odchudzającym.

Zbędne fałdki na swoim ciele mogą zaobserwować m.in. młode mamy (po przebytej ciąży), ludzie starsi i w średnim wieku (w wyniku wiotczenia skóry), a także osoby które szybko utraciły masę ciała w procesie odchudzania. Zabiegowe pozbycie się fałdek jest w takich wypadkach jak najbardziej możliwe, choć nie powinno być jedynym podjętym działaniem. Zabieg odsysania tłuszczu stanowi przede wszystkim uzupełnienie dla codziennej diety i gimnastyki. Aktywność fizyczna i ścisły reżim żywieniowy powodują obkurczenie się komórek tłuszczowych, natomiast liposukcja redukuje ich liczbę. W ten sposób najprościej pożegnać się z brzydkimi fałdkami – objaśnia lek. med. Ryszard Nawrocki, wykonujący zabiegi liposukcji.

Kwalifikacja medyczna do zabiegu liposukcji

Osoby poddające się zabiegowi odsysania tłuszczu powinny odznaczać się bardzo dobrym stanem zdrowia i prowadzić odpowiedni tryb życia. Aby potwierdzić predyspozycje do zabiegu, należy odbyć konsultacje medyczne i przeprowadzić szczegółowe badania lekarskie. Liposukcja jest wykluczona m.in. w przypadku osób cierpiących na cukrzycę oraz choroby przewlekłe, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia skóry czy też nerek. Ponadto, do zabiegu nie mogą przystąpić pacjenci cierpiący na zaburzenia psychiczne i osoby z nałogiem palenia.

Liposukcja i jej konsekwencje

Komórki tłuszczowe usunięte w wyniku liposukcji nie odtwarzają się. Zostawiają jednak wolną przestrzeń, która może być zajęta przez istniejące komórki tłuszczowe. Ich niepohamowany rozrost sprzyja powstawaniu nowych nieregularnych wałków i widocznych zgrubień, co w konsekwencji prowadzi nawet do deformacji sylwetki. Aby tego uniknąć, trzeba przestrzegać odpowiedniej diety, bazującej na niskokalorycznych posiłkach. Ważna jest też regularna aktywność fizyczna – gimnastyka, pływanie, jazda na rowerze itp. Poddanie się zabiegowi stanowi więc inwestycję, o której wyniku decydujemy my sami. Nie warto zaprzepaszczać szansy danej przez lekarzy. Lepiej żyć zdrowo i cieszyć się darowaną sylwetką.