ujedrnianie-ciala
6 sierpnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto zdecydować się na kriolipozę?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy warto zdecydować się na kriolipozę?

Kriolipoliza to zabieg umożliwiający usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej u osób, u których regularna aktywność i zdrowe nawyki żywieniowe nie wystarczają, by pozbyć się nadwagi. Jest to zabieg bezpieczny i stanowi świetny zamiennik do zabiegów z użyciem skalpela np. liposukcji. Na czym polega kriolipoliza, kto może ją wykonać i czy istnieją przeciwwskazania do jej wykonania?

Kriopoliza – na czym polega zabieg, dla kogo i jakie daje efekty?

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg umożliwiający kobietom i mężczyznom pozbyć się w krótkim czasie tkanki tłuszczowej. Jest to świetna alternatywa dla zabiegu liposukcji, gdyż bez użycia skalpela umożliwia usunąć tkankę tłuszczową z części takich jak: brzuch, boczki (tzw. bryczesy), uda, fałdki pod łopatkami bądź pośladkami. Podczas zabiegu kriolipolizy wykorzystuje się działanie zimna, które usuwa komórki tłuszczowe z organizmu. Aby pozbyć się ich z wybranej partii ciała, podczas zabiegu przykłada się do niej aplikator, który umożliwia schłodzenie tego miejsca. Dzięki urządzeniu skóra z wybranej partii jest zasysana i wychładzana.

Temperatura sięga ok. 6-8°C, co umożliwia zamrożenie komórek tłuszczowych i zniszczenie ich. Następnie lipidy (komórki tłuszczowe) transportowane są do układu limfatycznego, a później w ciągu kilku tygodni wydalane z organizmu. Warto podkreślić, że podczas zabiegu, jak podkreślają specjaliści z Kliniki Ziemlewski, niemożliwe jest odmrożenie danej okolicy ciała, gdyż chroniona jest specjalnym preparatem oraz membraną urządzenia. Zabieg kriolipolizy zaleca się wszystkim, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Efekt widoczny jest po ok. 5 tygodniach od zabiegu – w trakcie jednego zabiegu można stracić średnio 4 cm. Zabieg powinny wykonać osoby, które chcą:

  • zlikwidować miejscową nadwagę,
  • usunąć cellulit,
  • pozbyć się tkanki tłuszczowej z opornych miejsc (oponki itd.)

Należy również podkreślić, że zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań i trwa ok. 1 godzinę. Kriolipoliza jest w pełni bezpieczna – podczas zabiegu niszczone są tylko komórki tłuszczowe, pozostałe tkanki nie zostają uszkodzone. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg powszechny, jednak u niektórych osób nie powinno się go wykonywać. Do tej grupy zalicza się m.in. kobiety w ciąży lub w trakcie menstruacji oraz osoby chore na nowotwory, cukrzycę, epilepsję, hemofilię, a także choroby nerek, serca, wątroby i chorobę Raynauda. Nie powinny jej wykonywać także osoby mające miejscowe stany zapalne, rany, miejscowe zaburzenia krążenia, zapalenia skóry oraz ostre pokrzywki w wyniku zimna. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są także: metalowe elementy w ciele, implanty, rozrusznik serca oraz nadwrażliwość na zimno.