8 lutego 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dobry fryzjer. Jaki powinien być?
5 (100%) / 1 głosów

Dobry fryzjer. Jaki powinien być?

Chyba nie ma na świecie osoby, która nigdy nie wyszła z salonu fryzjerskiego niezadowolona z ostatecznego efektu. Niestety, często związane jest to z niezbyt wysokim poziomem umiejętności strzygącego nas fryzjera. Poszukiwanie tego najlepszego metodą prób i błędów przypomina kupowanie przysłowiowego kota w worku, dlatego większość z nas, gdy trafi na dobrego fryzjera, trzyma się go przez wiele lat. Wyjaśniamy, po czym takiego poznać.

Przygotowuje się do strzyżenia

Dobry fryzjer to taki, który jeszcze przed rozpoczęciem strzyżenia włosów swojego klienta lub swojej klientki przeprowadza wstępną analizę stanu włosów. Dzięki niej może on przewidzieć, czy wybrana przez ciebie fryzura będzie ci pasować oraz doradzić najlepsze metody pielęgnacji.

Fryzjer z prawdziwego zdarzenia musi posiadać wiedzę na temat różnego rodzaju chorób skóry głowy i włosów, aby w razie czego mógł kierować swoich klientów do wizyt w gabinecie trychologicznym – dodaje nasz rozmówca reprezentujący salon fryzjerski Corte del Sole.

Służy poradą

Nie ma chyba bardziej niezręcznej sytuacji od tej, w której klient prosi fryzjera o radę, a ten jedynie wzrusza ramionami – choć nie powinny mieć one miejsca w żadnym salonie fryzjerskim, to niestety zdarzają się one na porządku dziennym. Dobry fryzjer nie działa mechanicznie, ale konfrontuje twoje wyobrażenie wymarzonej fryzury z rzeczywistością i w razie potrzeby proponuje inne, bardziej korzystne dla ciebie cięcie.

Ponadto, dobry fryzjer potrafi odmówić wykonania fryzury, która nie będzie do ciebie pasować lub może zaszkodzić twoim włosom. Może więc np. odmówić wykonania rozjaśniania, jeśli twoje włosy są bardzo zniszczone.

Nie oszczędza na klientach

Często zdarza się, że fryzjerzy szukają oszczędności ograniczając zużycie środków kosmetycznych lub korzystając z drogeryjnych farb do włosów zamiast tych profesjonalnych. Czasem fryzjerzy rezygnują też z mycia włosów swoich klientów, co jest bardzo złą praktyką.

Profesjonalny fryzjer dba o swoich klientów i robi wszystko, aby z jego salonu wychodzili oni zadowoleni i zrelaksowani. Także przez korzystanie z dobrej jakości specyfików.

Ma wizję i słucha

Dobry fryzjer zawsze słucha tego, czego klient od niego oczekuje. Dobrze, gdy ma swoją wizję, jednak mimo wszystko konsultuje ją z osobą siedzącą na fotelu fryzjerskim. Profesjonalista poproszony jedynie o podcięcie końcówek nie zrobi większego cięcia wbrew woli klienta.

Co więcej, dobry fryzjer musi znać najnowsze trendy i wiedzieć jak wykonać najmodniejsze fryzury. W tym celu powinien ciągle się szkolić i dbać o swój rozwój, bo to przyniesie korzyści nie tylko jemu samemu, ale przede wszystkim jego klientom.