opalanie
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto zdecydować się na opalanie natryskowe ciała?
5 (100%) / 2 głosów

Dlaczego warto zdecydować się na opalanie natryskowe ciała?

Złocista opalenizna to najpiękniejsza pamiątka, jaką możemy przywieźć z urlopu. Opalona skóra wygląda zdrowo i pięknie komponuje się z ubraniami czy biżuterią. Są dni, w których chcemy wyglądać perfekcyjnie, więc zależy nam złocistobrązowym odcieniu. Jednak nie zawsze możemy lub chcemy opalać się pod wpływem promieni UV. Sposobem na piękną jednorodną opaleniznę jest opalanie natryskowe ciała.

Chcesz pięknej opalenizny? Nie musisz narażać skóry!

Choć opalenizna jest uważana za atrakcyjny widok – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn – wiele osób stara się unikać słońca. Wynika to ze stale rosnącej świadomości wpływu promieniowania UV na nasze zdrowie.

Słońce jest życiodajne, ale bywa też szkodliwe. Promieniowanie UV, to samo, które sprawia, że skóra nabiera pięknego odcienia, jest też przyczyną szybszego starzenia i zmian w skórze, które mogą prowadzić do rozwoju czerniaka – mówi specjalistka z Salonu Kosmetycznego Perfect Glamour. – Słońce przyspiesza tworzenie się zmarszczek, wysusza skórę, a w nadmiarze powoduje oparzenia.

Te wszystkie zastrzeżenia można odnieść także do lamp używanych w solariach. Jeżeli więc lekarze zalecają unikanie słońca i stosowanie kremów z wysokim filtrem, w jaki sposób można się opalać, aby było to bezpieczne? Tu z pomocą przychodzi opalanie natryskowe.

Zalety natryskowego opalania ciała

Opalanie natryskowe zapewnia piękny brązowy odcień skóry bez narażania się na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Można je polecić szczególnie osobom o wyjątkowo jasnej karnacji, które źle tolerują nawet krótkie przebywanie na słońcu.

Opalanie natryskowe polega na rozpyleniu preparatu, który zmienia odcień skóry na ciemniejszy. Dzięki natryskiwaniu środek ten jest rozprowadzany równomiernie. Należy zaznaczyć, że nie jest to pigment pokrywający skórę, ale substancja, która oddziałuje na nią, uruchamiając proces ciemnienia. Dlatego efekt jest wyjątkowo naturalny.

Sam natrysk trwa ok. 5–10 minut, a efekty uwidaczniają się po kilku godzinach. Skóra będzie ciemniejsza nie dłużej niż 5–10 dni, dlatego warto zaplanować natryskowe opalanie ciała na kilka dni przed wydarzeniem, podczas którego chcemy eksponować piękną złocistobrązową skórę.

Największymi zaletami opalania natryskowego są bezpieczeństwo i naturalny efekt, a także szybkość. Preparat nie zawiera alkoholu, substancji zapachowych ani innych podrażniających składników. Jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Co ważne, dobiera się go do karnacji oraz oczekiwań osoby poddającej się opalaniu, dzięki czemu uzyskuje się idealnie pasujące, indywidualnie dobrane rezultaty.