przeszczep-brody
8 czerwca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep brody?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep brody?

Moda na brodę powróciła kilka lat temu, do dziś ma się świetnie i prawdopodobnie nieprędko się skończy. Niestety, nie wszyscy mężczyźni mogą pochwalić się odpowiedni gęstym i silnym zarostem. Czy powinni oni porzucić marzenia o atrakcyjnym, męskim wyglądzie. Odpowiedź brzmi: nie, bowiem istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Jest nim przeszczep brody. Dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Po pierwsze – atrakcyjny wygląd

Broda to jedna z najbardziej uniwersalnych ozdób każdego mężczyzny. Powszechnie zapuszczają ją panowie na niemal całym świecie, niezależnie od swego wieku, pozycji społecznej, wyznania, gustu i innych uwarunkowań. Powszechnie spotkać można zarówno brodatych biznesmenów i polityków, jak również sportowców i artystów. Przez wiele osób nieco złośliwie broda nazywana jest męskim „make-upem” – jest w tym określeniu nieco prawdy, bowiem zarost pozwala ukryć pewne mankamenty wyglądu i nadać całej twarzy bardziej męskiego, atrakcyjnego wyglądu. Jednakże jest jeden warunek – zarost powinien być odpowiednio gęsty. Cienkie, mocno przerzedzone włosy porastające tylko wybrane fragmenty twarzy nie będą ozdobą, a wręcz przeciwnie – sprawią, że nasza atrakcyjność drastycznie spadnie. Taka broda kojarzy się bardzo często z młodzieńczym zarostem i sprawia, że mało kto traktuje jej posiadacza poważnie.

Przeszczep brody to możliwość dla wszystkich panów, którzy lubią być na bieżąco z trendami, chcą poprawić swój wygląd, jednak ich biologia nie pozwala im wyhodować własnego, solidnego zarostu – mówi przedstawiciel firmy FlyMedica.

Po drugie – większa pewność siebie

Broda to atrybut męskości, siły i mądrości – wystarczy spojrzeć jak przedstawiani są w kulturze wielcy bohaterowie, myśliciele, wodzowie. Bardzo często są to mężczyźni posiadający długie, gęste brody. Niemożność wyhodowania takiego zarostu wielu panów przyjmuje jako defekt męskości, wadę, która sprawia, że nie czują się w pełni mężczyznami. Niezależnie od tego, czy takie myślenie o tym problemie jest słuszne czy nie, może ono prowadzić do bardzo poważnego obniżenia własnej pewności siebie. A to z kolei może dramatyczny wpływ na wiele dziedzin naszego życia, między innymi problemy ze znalezieniem pracy i rozwojem kariery, nawiązywaniem relacji i podtrzymywaniem ich. Broda nie uczyni z nas przebojowych ludzi, ale sprawi, że sami zaczniemy się tak postrzegać, co znacznie ułatwi nam życie, tak prywatne, jak i zawodowe.

Po trzecie – wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu

Zabieg przeszczepiania brody wykonuje się przy pomocy metody FUE – polega ona na pobraniu meszków włosowych z tylnej części głowy i umieszczeniu ich w wybranych rejonach twarzy. Przeszczepowi podlegają wszystkie struktury włosa, w tym komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost, co powoduje, że włosy po kilku miesiącach zaczynają same rosnąć w nowym miejscu i można je golić. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, pozostawia niewidoczne gołym okiem ranki w miejscu pobrania i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.