medycyna-estetyczna
19 listopada 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?
5 (100%) / 1 głosów

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z nowoczesnymi technologiami, w rzeczywistości idea tego działu medycyny wywodzi się z czasów starożytnych. Już wtedy wygląd zewnętrzny odgrywał bardzo istotną rolę, co nie zmieniło się do dzisiaj. Współczesna medycyna pozwala na skuteczne poprawianie urody. Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina i kto powinien się nią zainteresować?

Piękno dla każdego, czyli cele medycyny estetycznej

Jak powszechnie wiadomo, nadrzędnym celem każdego działu medycyny jest poprawa jakości życia człowieka. O ile jednak w przypadku bardziej tradycyjnych tego typu dziedzin mamy do czynienia głównie ze zwalczaniem chorób czy innych dolegliwości, to w przypadku medycyny estetycznej pacjentami są ludzie zdrowi. Obniżenie jakości ich życia ma natomiast związek z defektami urody, których redukcja jest jednym z celów lekarzy medycyny estetycznej. Specjaliści z tego zakresu zajmują się kompleksową opieką nad pacjentami, którym zależy na poprawie swojej fizycznej atrakcyjności.

Warto zaakcentować różnicę pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną. – Dodaje przedstawiciel Centrum Medycyny Estetycznej Tesoro Clinic z Wrocławia. – Ta ostatnia opiera się bowiem na inwazyjnych zabiegach operacyjnych, natomiast medycyna estetyczna to w dużej mierze działania profilaktyczne, ewentualnie leczenie farmakologiczne bądź przeprowadzanie zabiegów, których stopień inwazyjności jest bardzo niewielki. Z drugiej strony, medycyna estetyczna obejmuje procedury o większym stopniu zaawansowania i ingerencji w tkanki skórne niż w przypadku kosmetologii bazującej na preparatach kosmetycznych działających jedynie powierzchniowo.

Podsumowując, medycyna estetyczna to bezpieczne, nieinwazyjne zabiegi, które skutecznie pomagają poprawić wygląd zewnętrzny pacjentów.

Medycyna estetyczna – zakres działań

Czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna? Dział ten w dużej mierze koncentruje się wokół zagadnień związanych z procesami starzenia się skóry. Większość zabiegów i działań lekarzy tej specjalizacji skupia się na szeroko rozumianym odmładzaniu skóry, a więc na profilaktyce i zabiegom mającym na celu usunięcie oznak starzenia, takich jak zmarszczki czy bruzdy. Medycyna estetyczna zajmuje się też redukcją innych defektów urody, m. in. blizn, przebarwień, rozstępów czy trądziku. To również modelowanie twarzy i sylwetki, depilacja, a także leczenie różnego rodzaju schorzeń, np. nadpotliwości. Osiągnięcie wysokiej skuteczności bezpiecznych zabiegów nieinwazyjnych w tych obszarach możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Zamiast skalpela wykorzystuje się tu przede wszystkim technikę laserową, w tym innowacyjny laser frakcyjny. To coraz bardziej popularny sposób na usunięcie defektów estetycznych i poprawę wyglądu pacjenta.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41