ginekologia estetyczna
7 stycznia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?
5 (100%) / 1 głosów

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Zabiegi ginekologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne, bo coraz więcej o nich mówimy i nie traktujemy jak zagadnienia wstydliwego. Wiele kobiet decyduje się na wizytę w gabinecie, by poprawić swój komfort życia, pozbyć się przykrych dolegliwości i kompleksów. Jednym z zabiegów, który wzbudza szczególne zainteresowanie, jest laserowe obkurczanie pochwy – alternatywa dla operacji chirurgicznej, którą nazywa się plastyką pochwy. Do kogo skierowany jest zabieg i na czym on dokładnie polega?

Komu polecane jest laserowe obkurczanie pochwy?

Omawiany zabieg polecany jest przede wszystkim kobietom, które nie czerpią przyjemności ze współżycia, mają zaniżone poczucie atrakcyjności i zaniżoną samoocenę przez swoje problemy intymne. Zmiany w okolicach miejsc intymnych mogą powodować nie tylko skrępowanie, ale także duży dyskomfort, a czasem ból. Na zabieg obkurczania pochwy decydują się najczęściej kobiety, które borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Zwykle dotyczy to kobiet, które miały więcej niż jeden poród naturalny lub poród powikłany, jak mówią statystyki. Kobiety, które rodzą siłami natury, są częściej narażone na zaburzenia w okolicach miejsc intymnych, między innymi na utratę elastyczności pochwy i wypadanie macicy.

Jak wygląda terapia laserem?

Wszystkie przypadłości, takie jak nadmierne rozluźnienie ścian pochwy, czy brak naturalnego pofałdowania, co zaburza odczuwanie przyjemności ze współżycia, można wyeliminować dzięki terapii laserowej – dowiadujemy się w gabinecie ginekologii estetycznej Kliniki Ziemlewski. Specjalna głowica lasera wyposażona w skaner powoduje w śluzówce pochwy mnóstwo mikrourazów, dzięki czemu powstają nowe komórki. Tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, co znacznie polepsza komfort i jakość życia intymnego, ale nie tylko. Zabieg dodatkowo zapobiega możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg laserowego obkurczania pochwy jest całkowicie bezpieczny i przebiega bez interwencji chirurgicznej, nie wymaga żadnego znieczulenia i rekonwalescencji. Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do swojej aktywności. Powinna jedynie zachować wstrzemięźliwość seksualną przez okres 7 dni, ograniczyć wysiłek fizyczny i unikać kąpieli w basenie, czy wannie, przez okres 72 dni. Przestrzeganie tych kilku zaleceń pozabiegowych pozwala na osiągnięcie maksymalnego efektu leczenia. Dodatkowo warto po zabiegu stosować preparaty dopochwowe na bazie kwasu hialuronowego. Tak więc podsumowując: dzięki zabiegowi pochwa obkurcza się, błona śluzowa zostaje odbudowana, a dodatkowo zabieg zapewnia odpowiednie nawilżenie pochwy. Na koniec dodajmy, że przygotowanie do zabiegu to badanie ginekologiczne, wykluczenie infekcji dróg moczowych i rodnych. Pacjentka powinna posiadać również aktualną cytologię.