4 czerwca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Czego można nauczyć się na kursie masażu?
5 (100%) / 1 głosów

Czego można nauczyć się na kursie masażu?

Wiele osób marzy o tym, by zostać profesjonalnym masażystą. W tym celu poszukujemy zazwyczaj specjalnych profesjonalnych kursów masażu, dzięki którym chcemy zrealizować swoje plany. Czy jednak uczestnictwo w kursie masażu pozwala nam zajmować się profesjonalnym wykonywaniem masażów i czego właściwie można nauczyć się w trakcie uczestnictwa w tego typu kursach?

Profesjonalny kurs masażu klasycznego – czego uczy swoich uczestników?

Masaż klasyczny to obecnie najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna technika wykonywania masażu. Nie jest jednak jedyna, o czym warto wiedzieć, decydując się na wybór konkretnego kursu masażu. Masaż klasyczny stanowi świetny początek nauki masażu dla osób początkujących, które dopiero chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Jest także doskonałym wstępem do poznawania innych technik, dlatego warto wybrać go w pierwszej kolejności, zanim zapiszemy się na inne, nieco bardziej zaawansowane kursy. Kurs masażu klasycznego daje swoim uczestnikom praktyczne podstawy oraz uczy ich prawidłowych technik wykonywania masażu. Oprócz masaży, podczas kursu uczestnicy zdobywają także wiedzę teoretyczną na temat anatomii i fizjologii ludzkiego ciała, co później pozwala im na prawidłowe wykonywanie masaży oraz na wykorzystanie teorii w praktyce. Każdy profesjonalny kurs jest zwieńczony egzaminem końcowym, którego zadaniem jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności uczestników kursu.

Kto może zostać masażystą – uprawnienia i cechy osobowości

Masażystą może zostać każda osoba, która posiada zdany egzamin zawodowy kończący kurs masażu – może to być taki kurs, jak te prowadzone przez Centrum Edukacji Pasja. Oprócz samego ukończonego kursu oraz zdanego egzaminu, dobry masażysta powinien mieć pewne określone cechy: powinien przede wszystkim być sprawny fizycznie, mieć dobrą kondycję fizyczną i psychiczną oraz cechować się dużą dozą empatii oraz zrozumienia w stosunku do swoich podopiecznych. W końcu do masażysty trafiają z reguły osoby cierpiące oraz mające problemy zdrowotne, a zadaniem masażysty jest pomoc im w szybszym powrocie do zdrowia oraz uzyskaniu lepszej sprawności. Po otrzymaniu dyplomu masażysta może samodzielnie pracować, świadcząc usługi klientom prywatnym, jak i poszukiwać zatrudnienia w placówkach oferujących usługi masażu. Warto jednak mieć świadomość, że dla wielu pracodawców samo ukończenie kursu przez masażystę może okazać się niewystarczające do jego zatrudnienia. Po zdanym egzaminie warto więc poszukiwać własnych klientów oraz starać się samodzielnie budować doświadczenie w zawodzie masażysty.