stomatolog
9 sierpnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Cechy dobrego stomatologa
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrego stomatologa

Dobry stomatolog to prawdziwy skarb. Zdrowie jamy ustnej jest bardzo ważne, jednak wielu z nas na samą myśl o wizycie w gabinecie dentystycznym czuje zdenerwowanie. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć dobrego stomatologa, który nie tylko zadba o zdrowie naszych zębów, ale też zrobi wszystko, by każda wizyta była dla nas w miarę możliwości przyjemna i bezbolesna. Jak znaleźć dobrego stomatologa Co powinno go wyróżniać? Przekonaj się!

Wiedza i doświadczenie

To bardzo ważne, by nasz dentysta posiadał szerokie wykształcenie i doskonale znał się na swojej pracy. Prowadząc gabinet stomatologiczny należy ciągle się dokształcać – medycyna jest nauką, która nieustannie się rozwija, dlatego żaden lekarz – w tym stomatolog – nie może stać w miejscu i ignorować tych zmian. Dentysta powinien uczestniczyć w wielu szkoleniach i kursach, by móc zaproponować swoim pacjentom najlepsze metody leczenia. Takiego stomatologa znajdziemy w MEDYK Centrum Lekarsko-Stomatologiczne Sikorscy s.c.

Zrozumienie

Dobry dentysta wie, jak dużym stresem dla wielu pacjentów może być wizyta w jego gabinecie. Zamiast ignorować, lub co grosza wyśmiewać ten lęk, powinien zrobić wszystko, by pomóc nam spokojnie przetrwać badanie. Dostępne dziś środki przeciwbólowe i metody leczenia stomatologicznego pozwalają na osiągnięcie znakomitych efektów i to właściwie bezboleśnie. Dentysta powinien potrafić dostosować leczenie do wytrzymałości na ból swojego pacjenta – wizyta u niego to nie może być dla nas cierpienie.

Dialog z pacjentem

Dentysta powinien szanować swoich pacjentów i traktować ich po partnersku – dlatego bardzo dużą rolę odgrywa tu komunikacja. Jasne jest, że nie mamy profesjonalnej wiedzy stomatologicznej. Dobry stomatolog potrafi jednak wyjaśnić nam, na czym polega problem i jakie są metody jego rozwiązania w taki sposób, byśmy mogli świadomie podjąć decyzję na temat dalszego leczenia. Lekarz może nam sugerować najlepsze rozwiązanie, jednak nie powinien nic robić wbrew naszej woli.

Skuteczne leczenie

Każde leczenie powinno być przede wszystkim skuteczne. To wydaje się oczywiste! I po tym poznamy też dobrego dentystę – jeśli po kilku wizytach widzimy efekty, możemy być pewni, że trafiliśmy na dobrego lekarza. Jeśli natomiast wykonana przez niego praca wymaga nieustannych poprawek, lepiej rozejrzeć się za innym specjalistą – takim, który podchodzi to do swojej pracy sumiennie. Lepsze to, niż tracenie czasu i pieniędzy u stomatologa, który nie wykonuje swoje pracy profesjonalnie.