26 marca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Activfun – Ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu przez seniorów
5 (100%) / 1 głosów

Activfun – Ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu przez seniorów

Społeczeństwo polskie jest społeczeństwem starzejącym się, w którym coraz większą i liczniejszą grupę stanowią seniorzy. Zapewnienie im aktywnych form spędzania wolnego czasu pomału staje się koniecznością. Siła mięśniowa bowiem drastycznie spada po 60tym roku życia aż o 70%, dlatego regularne treningi stają się niezbędne. Jakie zatem są ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu przez seniorów?

Na konieczność aktywnego spędzania czasu zwracają uwagę sami seniorzy. Z jednej strony bowiem w tym wieku siła mięśniowa spada, z drugiej żyjemy coraz dłużej, a dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny, dłużej pozostajemy sprawni.

Formy spędzania wolnego czasu, proponowane seniorom, to najczęściej gimnastyka, spacery lub nordic walking. Istnieją jednak ciekawsze i bardziej angażujące formy spędzania czasu, dedykowane tej grupie wiekowej. Sprawdź, jakie.

Rafting pontonowy rzeką Dunajec lub spływ kajakowy

Rafting pontonowy rzeką Dunajec lub spływ kajakowy to propozycja formy spędzania wolnego czasu dla bardziej sprawnych i zaangażowanych w aktywność fizyczną seniorów.

Na pontonie za bezpieczeństwo odpowiada wyszkolony sternik, a każdy z uczestników posiada kamizelkę asekuracyjną.

Po zakończeniu spływu, organizowanego przez Organizatora Aktywnego Wypoczynku Acitvfun można odbyć krótką wycieczkę rowerową, skorzystać z atrakcji parku linowego lub zorganizować grill i ognisko.

Spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca stanowią bardzo ciekawą formę spędzania wolnego czasu przez seniorów, gdyż są nie tylko formą aktywnego wypoczynku i gwarancją niezapomnianych wrażeń lecz również dają możliwość podziwiania przepięknych widoków. Przełom Dunajca, Czerwony Klasztor, Szczawnica i Krościenko z pewnością zapadną na długo w pamięci uczestników spływu.

Wczasy kondycyjno-rekreacyjne „Zdrowy kręgosłup”

Kolejną propozycją dla seniorów są wczasy kondycyjno-rekreacyjne „Zdrowy kręgosłup”. Główna zaletą tego rodzaju wypoczynku jest połączenie zajęć z dużą ilością różnorodnych ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu z zajęciami na przydomowej siłowni dostępnej tylko dla uczestników tych turnusów.  

Dedykowane są w szczególności osobom, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Dzięki indywidualnemu podejściu do odchudzania, a także dostosowaniu ćwiczeń kondycyjnych do uczestnika zajęć, zyskuje on pewność, że poprawi on swoją kondycję w bezpieczny sposób. Zajęcia odbywają się w małych, kameralnych czteroosobowych grupach.

Nauka wędkarstwa muchowego

Do aktywnych form spędzania wolnego czasu przez seniorów należy także nauka wędkarstwa muchowego. Kursy z tej dziedziny odbywają się w Krościenku, na odcinku Dunajca przeznaczonym do łowienia ryb dla posiadaczy karty wędkarskiej oraz na  licencjonowanym odcinku specjalnym OS Dunajec, regularnie zarybianym. Co ciekawe, na tym fragmencie możliwy jest jedynie tak zwany flyfishing metodą „złów i wypuść”. Uczestnicy kursu będą mieli okazję złowić takie gatunki ryb jak pstrąg potokowy, lipień i głowacica. Nauka wędkarstwa to bardzo atrakcyjna propozycja aktywnego spędzania czasu dla seniorów, łączy bowiem w sobie elementy ruchowe z relaksem psychicznym.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41