kitesurfing
15 listopada 2018

Kategoria:
Sport

Sprzęt do kitesurfingu – kupić czy wypożyczyć?
5 (100%) / 1 głosów

Sprzęt do kitesurfingu – kupić czy wypożyczyć?

Kitesurfing nie jest tanim sportem. Profesjonalny i kompletny sprzęt do kitesurfingu to duży wydatek. Z miłości do sportu można zrobić wiele, ale przed zakupem warto jednak sprawdzić wszystkie dostępne opcje, które umożliwią nam przekonanie się w 100% do planowanych zakupów sprzętowych. O tym, jak najlepiej to zrobić, przeczytasz w naszym artykule.

Kitesurfing – sport i styl życia

Jeszcze kilka lat temu kitesurfing był mało znaną dyscypliną sportu. Obecnie grono jego amatorów szybko się poszerza. Kitesurfing to nie tylko sport, to także styl życia. Ponad 30 lat temu na Hawajach zaczął się on formować jako wypadkowa surfingu oraz windsurfingu.

Kitesurfing to dla wielu uprawiających ten sport osób ucieleśnienie poczucia nieskrępowanej wolności.

Sprzęt do kitesurfingu

Niezbędny sprzęt do kitesurfingu to oczywiście deska i latawiec. Zakup takiego sprzętu to niemały wydatek. Deska i latawiec muszą być dobrane idealnie do potrzeb i obecnych umiejętności kitesurfera. Jak to zrobić? Otóż odpowiedź jest prosta – wypożyczyć sprzęt i przetestować. Zatem pytanie „czy lepiej kupić czy wypożyczyć sprzęt” traci swój sens. Najlepszą możliwą opcją jest bowiem wypożyczanie sprzętu, testowanie go, a następnie kupowanie już sprawdzonego. W ten sposób nie kupimy kota w worku, a wydatek, mimo iż niemały, będzie tylko procentował w przyszłości, dając nieopisaną frajdę z korzystania ze sprzętu na wodzie.

Gdzie wypożyczyć dobry sprzęt? Obecnie opcji jest kilka, a najkorzystniejsza i najbardziej komfortowa z nich, to skorzystanie z wypożyczalni wysyłkowej. Możesz obejrzeć sprzęt dokładnie w internecie, po czym wybrać i zamówić najbardziej interesujący Cię zestaw i testować go do woli. A kiedy już sprawdzisz, co potrafi dany sprzęt, zamawiasz kuriera i odsyłasz. Dzięki temu masz możliwość przetestowania sprzętu bez jego wcześniejszego zakupu. A co za tym idzie, unikasz nieudanych i nietrafionych zakupów. Niektóre firmy wypożyczające deski i latawce, prowadzą również sklepy ze sprzętem kitesurfingowym i dodatkowo oferują zniżki przy późniejszym zakupie. Jednym słowem – same zyski, zero strat.