Cechy dobrego stroju sportowego
23 lipca 2018

Kategoria:
Sport

Cechy dobrego stroju sportowego
5 (100%) / 1 głosów

Cechy dobrego stroju sportowego

Stara, wyciągnięta koszulka i legginsy, odnalezione na dnie szafy, używane jako strój sportowy, pomału znikają z siłowni oraz sal ćwiczeń. Zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy mają bowiem do wyboru szeroką ofertę odzieży sportowej, która idealnie nadaje się do wszelkich aktywności fizycznych. Jakie są zatem cechy dobrego stroju sportowego?

Do strojów sportowych możemy zaliczyć zarówno stroje i dresy piłkarskie, bramkarskie, jak i dresy trekkingowe, spodenki, koszulki, bluzy, kurtki, getry. Oferta jest bardzo duża; od drogich, markowych ubrań, po ich tańsze odpowiedniki. Bez względu na to, czy szukamy kostiumu na fitness, czy do gry w piłkę, dobry strój sportowy powinien wyróżniać się kilkoma zasadniczymi cechami, sprawiającymi, że ćwiczenie w nim będzie prawdziwą przyjemnością.

Komfort

Tym, co wyróżnia dobry strój sportowy, jest komfort użytkowania. Odpowiednia wentylacja, system odprowadzania wilgoci, wreszcie ergonomiczny krój i profilowane łokcie oraz kolana sprawią, że ćwiczenie w takim stroju będzie przede wszystkim wielką frajdą. Przymierzając strój sportowy, zwróćmy uwagę, czy nie krępuje on i nie ogranicza naszych ruchów. Podczas poszukiwania stroju dla siebie, warto pamiętać, że dobra odzież sportowa skutecznie ochroni nas przed nadmierną ilością potu, a takie dodatki jak kieszonki boczne, zapinane na suwak, wpłyną na większą wygodę użytkowania stroju. Omawiany strój powinien być przede wszystkim lekki, aby nie stanowić dodatkowego obciążenia. Jeśli przewidujesz trening na otwartym powietrzu, rozważ zakup odzieży termoaktywnej. Technologia jej produkcji sprawia, że zapewnia ona dobrą wentylację, izolując jednocześnie przed zimnem i wiatrem.

Jakość                                                                                    

Inną cechą dobrego stroju sportowego jest jego wytrzymałość oraz wysoka jakość wykonania, która jest związana z materiałami, z którego strój został wyprodukowany. Sklepy sportowe, takie jak na przykład sklep SMART, oferują swoim klientom szeroką gamę różnorodnej odzieży sportowej. Najczęściej mamy do czynienia ze strojami z poliesteru. Jest to materiał, który nie chłonie wody, przez co sportowiec nie czuje wilgoci ani chłodu nawet przy bardzo intensywnym treningu, a ponadto jest bardzo wytrzymały. Można go prać nawet w wysokich temperaturach, nie traci także kolorów pod wpływem promieni słonecznych. Osobom uprawiającym intensywny trening, poleca się stroje wykonane z polipropylenu, który, dzięki swoim właściwościom, eliminuje zapach potu, oraz z membrany sportowej. Tkanina ta bowiem nie przepuszcza wody oraz chroni przed wiatrem, jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Estetyka

Na koniec warto wspomnieć, że dobry strój sportowy, to strój estetyczny. Wybierzmy zatem wzór, który sprawi, że z chęcią przebierzemy się w odzież sportową i z radością pójdziemy na najbliższą siłownię. Dzięki bogatej ofercie, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.