3 stycznia 2019

Kategoria:
Rozrywka

Suchy basen z piłkami jako świetna rozrywka dla dziecka
5 (100%) / 1 głosów

Suchy basen z piłkami jako świetna rozrywka dla dziecka

Basen wypełniony kolorowymi piłeczkami to atrakcja kojarząca się nam głównie z centrami zabaw dla dzieci. Mniejszą wersję basenów możemy jednak kupić i ustawić we własnym domu, zapewniając tym samym naszemu maluszkowi wiele godzin rozrywki na co dzień. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na domowy suchy basen – zabawka ta może przynieść wiele korzyści dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Jak wykonane są suche baseny?

Domowe baseny z piłeczkami dostępne w są w kilku różnych wariantach. Przykładowo produkty dostępne w ofercie firmy Mimii wykonywane są z certyfikowanej pianki poliuretanowej, które jest elastyczna i na tyle sztywna, żeby zachować swój kształt – pozwala to uniknąć samodzielnego wychodzenia i wchodzenia dziecka z basenu. Baseny z niej wytwarzane mają powierzchnię koła lub kwadratu o różnych wymiarach. Kolorowe piłeczki powstają z elastycznych i miękkich, nieodkształcających się tworzyw, posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Baseny w ofercie Mimii dostępne są osobno lub z kompletem 200 piłeczek. Piłki również można dokupić, ich ilość w basenie jest dowolna – w największych basenach zmieści się ich nawet 1000. Do basenu dołączany jest pokrowiec na zamek, wykonywany z certyfikowanego materiału.

Świetna zabawa i nie tylko

Nie da się ukryć, że basen wypełniony miękkimi piłeczkami to przede wszystkim rozrywka, stanowiąca doskonałą alternatywę dla oglądania bajek bądź gier komputerowych – tym bardziej, że dziecko może bawić się w basenie również w towarzystwie rodzeństwa lub rówieśników. Wspólna zabawa z innymi dziećmi jest niezwykle ważna dla małego dziecka, ponieważ rozwija jego umiejętności społeczne i pozwala nawiązać dobre relacje z otoczeniem. Ale to nie jedyny rodzaj wpływu, jaki zabawa w basenie wywiera na rozwijającego się młodego człowieka.

W trakcie zabawy w suchym basenie aktywowane są niemal wszystkie zmysły dziecka – wyjaśnia przedstawiciel firmy Mimii – Kolorowe piłeczki angażują wzrok, a ponieważ są miękkie i elastyczne, zachęcają do zabawy manualnej, ściskania, rozciągania, rzucania. Dotykając skóry dziecka siedzącego w basenie delikatnie ją masują. W ten sposób rozwija się wrażliwość dotykowa. Również słuch dziecka jest pobudzony przez szelest piłeczek. Takie kompleksowe stymulowanie zmysłów jest bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju małych dzieci.  

Warto również wspomnieć, że zabawa w basenie pozytywnie wpływa na poprawę ogólnej sprawności fizycznej malucha, między innymi jego koordynacji ruchowej, czy równowagi. Elastyczne tworzywo, z którego wytwarzane są baseny i piłeczki amortyzuje upadki, dlatego nie ma ryzyka, że dziecko zrobi sobie w nim krzywdę.

Dla kogo suchy basen?

Basen z piłeczkami to świetna zabawa zarówno dla małych dzieci, w wieku około 3 lat, jak i maluchów w wieku przedszkolnym. Kupując go, gdy dziecko jest małe mamy gwarancję, że będzie się nim bawić przez długi czas.