srebrna-gora
18 czerwca 2018

Kategoria:
Rozrywka

Srebrna Góra – doskonałe miejsce na wypoczynek
5 (100%) / 2 głosów

Srebrna Góra – doskonałe miejsce na wypoczynek

Szukasz idealnego miejsca na wypoczynek, ale nie interesują cię zagraniczne wyprawy do drogich i zatłoczonych kurortów? Jeżeli jesteś gotowy na odkrywanie uroków naszych rodzinnych stron, weź pod uwagę urlop w malowniczej Srebrnej Górze, jednej z najciekawszych miejscowości Dolnego Śląska. Dowiedz się, dlaczego warto spędzić tu przynajmniej kilka dni.

Coraz więcej Polaków rezygnuje z dalekich i kosztownych wypraw zagranicznych, decydując się raczej na spędzanie długich weekendów i letnich urlopów w kraju, gdzie ostatnio pogoda nas zdecydowanie rozpieszcza, a udogodnień dla turystów wciąż przybywa – zauważa nasz rozmówca z trzygwiazdkowego Hotelu Srebrna Góra.

Co ciekawe, wzrasta też zainteresowanie historią i kulturą regionalną. Wiele osób, korzystając z kilku dni wolnych od pracy, chce nie tylko zaczerpnąć świeżego powietrza i zaznać prawdziwego lenistwa, ale przy okazji zobaczyć coś ciekawego, dowiedzieć się więcej o świecie, w którym żyjemy. Właśnie takie osoby z pewnością zachwyci zwiedzanie okolic Gór Sowich i Bardzkich.

Srebrna Góra, czyli podróż w czasie

Samo położenie Srebrnej Góry sprawia, że miejscowość zachwyca przyjezdnych jeszcze zanim wysiądą z samochodu. Dziś wieś, a dawniej miasteczko, położone jest wzdłuż wąskiej doliny, rozciągającej się między pasmami Gór Bardzkich i Sowich. Historia Srebrnej Góry sięga XIV wieku, a dzięki dobrze zachowanej architekturze, miasteczko w całości wpisane jest na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Przyjeżdżając do Srebrnej Góry warto przejść się po tej maleńkiej miejscowości, która zdaje się być zbudowana z zabytków. Znajdziemy tu świetnie zachowany kościół ewangelicki z XVI wieku, domy z XVIII i XIX stulecia, a przede wszystkim, słynną na cały świat twierdzę srebrnogórską.

Wspomniana twierdza powstała w latach 1765-1777, w celu obrony pruskiego Śląska przed ewentualnym atakiem Austriaków. Ostatecznie jedynym testem jakości fortyfikacji było oblężenie napoleońskie na przełomie lat 1806/07, który twierdza zdała pomyślnie.

Twierdza srebrnogórska zaliczana jest do najciekawszych zabytków militarnych w Polsce, jest też największą twierdzą górską w Europie. Turyści mogą zwiedzać nie tylko znajdujące się tu muzeum, ale także uczestniczyć w rozmaitych imprezach, takich jak Południk Dolnośląski Festiwal Podróżników czy Terenowa Gra Fabularna.

Wygodne noclegi w Srebrnej Górze

Przygotowując się do wypoczynku w Srebrnej Górze warto zawczasu rozejrzeć się za dobrym miejscem na nocleg. Jeśli zależy ci na prawdziwie królewskim odprężeniu, poszukaj hotelu, w którym oprócz wygodnych pokoi z Wi-Fi i własną łazienką znajdziesz pakiet dodatkowych udogodnień.

Chcesz zwiedzać okolice na rowerze lub nartach biegowych? Szukaj noclegów, które oferują także wypożyczalnię sprzętu sportowego. Po dniu pełnym wrażeń chcesz zrelaksować się SPA? Wybierz hotel z sauną, gabinetem kosmetycznym i masażami. A jeśli podróżujesz z rodziną lub przyjaciółmi, upewnij się, że w hotelu znajdziesz także atrakcje dla najmłodszych i miejsce, w którym spokojnie spędzisz czas w towarzystwie – np. altanę z miejscem na ognisko.