fajerwerki
1 lipca 2018

Kategoria:
Rozrywka

Organizacja pokazu sztucznych ogni z hurtownią AS. Jak się do tego zabrać?
5 (100%) / 1 głosów

Organizacja pokazu sztucznych ogni z hurtownią AS. Jak się do tego zabrać?

Sztuczne ognie, wypełniające niebo bezmiarem kolorowych kwiatów i kaskad to obraz, który kojarzy się przede wszystkim z nocą sylwestrową. Jednak Nowy Rok nie jest jedyną okazją do świętowania, a pokazy fajerwerków są świetnym dopełnieniem imprez plenerowych, które odbywają się tak często w sezonie wiosennym i letnim. Jeżeli chcesz urozmaicić swoje wydarzenie takim pokazem, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Legalny i bezpieczny pokaz sztucznych ogni

Choć widok fajerwerków przywodzi na myśl beztroskie świętowanie, pamiętaj, że sztuczne ognie to nie zabawki. Wręcz przeciwnie, mamy tu do czynienia z materiałami pirotechnicznymi, które w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nimi mogą stanowić poważne zagrożenie.

Właśnie dlatego kwestie związane z puszczaniem sztucznych ogni regulowane są prawnie. Zgodnie z przepisami każdy może samodzielnie odpalać fajerwerki wyłącznie 31 grudnia i 1 stycznia. W innych terminach, chcąc odpalać sztuczne ognie, należy postarać się o zezwolenie od wojewody.

Jednak nawet uzyskanie zezwolenia nie wyczerpuje zagadnień związanych z bezpieczeństwem organizacji pokazu. Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest jakość materiałów pirotechnicznych użytych podczas imprezy. Kupując fajerwerki zawsze należy zwracać uwagę na obecność odpowiednich atestów, datę przydatności i klasę bezpieczeństwa.

Ostatni problem związany z bezpieczeństwem dotyczy samego przebiegu pokazu sztucznych ogni. Ładunki muszą być umieszczone na otwartym terenie, w takiej odległości od zabudowań, by nie stanowiły zagrożenia pożarowego. Muszą też być odpalane przez osoby pełnoletnie i w pełni trzeźwe.

Profesjonalny pokaz sztucznych ogni

Jak dotąd omówiliśmy pobieżnie wyłącznie kwestie związane z bezpieczeństwem i wymogami prawnymi. A przecież dla organizatora imprezy istotne jest przede wszystkim, by show spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, czyli żeby był po prostu piękny. Tymczasem zaplanowanie pokazu tak, by kolejne wybuchy komponowały się w spójną, zachwycającą całość, wymaga sporej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepszym sposobem na organizację pokazu sztucznych ogni jest współpraca z doświadczoną firmą. Takie usługi świadczy np. hurtownia fajerwerków AS z Gorzowa, której pracownicy już od niemal ćwierćwiecza zajmują się handlem materiałami pirotechnicznymi i obsługą imprez masowych.

Planowanie pokazu sztucznych ogni przy współpracy z hurtownią ma wiele zalet. Po pierwsze, główny organizator imprezy nie musi troszczyć się o zakup dobrych jakościowo fajerwerków ani o uzyskanie zezwoleń. Te obowiązki bierze na siebie firma.

Po drugie, profesjonalista pomoże wybrać takie materiały, które spełnią Twoje oczekiwania, ale jednocześnie nie przeciążą budżetu. Bez względu na to, czy Twoją imprezę mają rozświetlać kolorowe kwiaty, pawie ogony i motyle, czy może złote komety i wierzby, znajdzie rozwiązania, na które Cię stać.

Po trzecie, specjalista z hurtowni potrafi zaplanować i przeprowadzić pokaz w taki sposób, by uzyskać zachwycające efekty. Dla dobrego show istotne jest nie tylko rozmieszczenie ładunków na ziemi, ale także czas i kolejność, w jakiej będą odpalane, więc jeśli zależy Ci na tym, by pokaz był bezpieczny, efektowny i niedrogi, koniecznie skontaktuj się z ekspertami AS.