15 maja 2018

Kategoria:
Rozrywka

O czym należy pamiętać organizując wesele?
5 (100%) / 1 głosów

O czym należy pamiętać organizując wesele?

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie dla pary młodej – przygotowania warto zacząć od razu po ustaleniu daty ślubu. O czym powinniśmy pamiętać w procesie organizacji, żeby mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik

Termin ślubu

Zanim zaczniemy jakiekolwiek przygotowania, powinniśmy wybrać pasujący nam termin ślubu. W tym celu udajemy się do Urzędu Stany Cywilnego i kościoła naszej parafii. Generalnie im bardziej odległy termin, tym lepiej – zostawiamy sobie więcej czasu, by na spokojnie pozałatwiać wszystkie sprawy organizacyjne.

Miejsce wesela

Skoro już mamy zarezerwowany termin, możemy przystąpić do szukania sali weselnej. To niezwykle istotna kwestia – na co powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem ostateczne wyboru sali?

– Przede wszystkim powinniśmy wybrać lokal odpowiedni do rozmiarów planowanej przez nas uroczystości – mówi przedstawiciel domu weselnego Rafael – Powinien on być dostatecznie duży, by pomieścić wygodnie wszystkich gości, a także pasować do naszej koncepcji wesela. Jeśli wśród naszych gości są osoby przybywające z daleka, bardzo dobrym wyborem będzie obiekt taki, jak nasz, oferujący noclegi na miejscu. W ten sposób unikniemy wielu kłopotów organizacyjnych.

Przy rezerwacji lokalu musimy ustalić wiele szczegółów dotyczących wesela. Między innymi ilość gości, datę i czas trwania uroczystości, planowane menu.

Zespół lub DJ

Muzyka jest nieodłącznym elementem zabawy weselnej. Tradycyjnie na weselach przygrywają kilkuosobowe zespoły, które poza tym animują całą imprezę, prowadzą oczepiny oraz różnego rodzaju gry. Popularną alternatywą stają się DJ-e, którzy odtwarzają muzykę – to ciekawe rozwiązanie, które pozwala nam korzystać ze znacznie szerszego repertuaru muzycznego.

Fotograf i kamerzysta

Zdjęcia i film z wesela to doskonała pamiątka najważniejszego dnia w życiu. Warto korzystać z usług doświadczonych fotografów i kamerzystów, którzy są zaznajomieni z pracą w kościele i posiadają profesjonalny sprzęt.

Strój pani i pana młodego

Suknie ślubną zazwyczaj wykonuje się na zamówienie – podobnie można postąpić z garniturem dla pana młodego. Zlecenie należy złożyć jak najwcześniej, bowiem wykonywanie poprawek może zająć bardzo dużo czasu. Pamiętajmy, że od jakości i dopasowania stroju zależeć będzie nie tylko nasz wygląda, ale i wygoda w czasie imprezy.

Pozostałe kwestie

Wymienione kwestie są zdecydowanie najważniejsze w organizacji wesela, jednak całość powodzenia uroczystości zależy od wielu innych czynników. Między innymi:

  • Rezerwacji fryzjera i kosmetyczki na dzień wesela
  • Zaprojektowanie zaproszeń i wręczenie ich
  • Weryfikacji listy gości – potwierdzenie obecności powinno nastąpić kilka tygodni przed weselem
  • Zaplanowanie usadzenia gości przy stole – pozwoli to uniknąć przemieszania rodziny młodych z przyjaciółmi.