1 lipca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Zalety nieautoryzowanych serwisów samochodowych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety nieautoryzowanych serwisów samochodowych

Autoryzowane Stacje Obsługi, a więc popularne ASO, nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Większość kierowców omija je z daleka przede wszystkim z uwagi na wysokie ceny. Są zdania, że lepiej zaoszczędzić i wybrać się do niezależnego warsztatu samochodowego. Rzeczywiście rozwiązanie to ma wiele zalet. Co warto wiedzieć o nieautoryzowanych serwisach samochodowych?

Stosunek ceny do jakości

W Polsce liczba mniejszych i większych warsztatów prywatnych jest ogromna. Wiele z nich pod wieloma względami przypomina ASO, bo stawiają one na nowoczesne rozwiązania i obsługę klienta na najwyższym poziomie. Nieautoryzowane serwisy samochodowe mają zresztą o wiele więcej zalet: przede wszystkim w porównaniu do ASO ich ceny są mocno konkurencyjne. Niekiedy decydując się na usługi takiego warsztatu można zaoszczędzić nawet 50%. W takim miejscu można również na ogół uzyskać pomoc w zamówieniu zamienników, a więc części od alternatywnych producentów. Często pod względem jakości nie różnią się one niczym od oryginałów, a są od nich sporo tańsze. W Autoryzowanych Stacjach Obsługi nie możemy na coś takiego liczyć – tam w samochodach montowane są tylko oryginalne części, kupione wprost od producenta i w ustalonych przez niego cenach. Dla wielu klientów oznacza to konieczność zapłacenia o wiele większego rachunku.

Błyskawiczna obsługa i bardzo wysoki poziom wiedzy

W większości nieautoryzowanych serwisów samochodowych, takich jak chociażby Niezależny Serwis Ford „Sławek”, działający w Katowicach, można liczyć na praktycznie błyskawiczną obsługę. Na ogół nie ma problemu ze znalezieniem warsztatu, który przyjmie auto do naprawy jeszcze tego samego lub następnego dnia. To o tyle istotne, że większość pojazdów psuje się czy ulega awarii zupełnie niezapowiedzianie. Co ciekawe, w wielu takich nieautoryzowanych punktach można liczyć na bardzo wysoki poziom usług i wiedzy mechaników. Często przewyższają oni pod tym względem nawet pracowników ASO. Dzisiaj dobrej klasy warsztaty samochodowe dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Z tego powodu można w nich naprawiać nawet najbardziej skomplikowane samochody. W zasadzie nie ma tutaj ograniczeń co do marki itd. Nic więc dziwnego, że z roku na rok popularność małych nieautoryzowanych warsztatów samochodowych rośnie. Codzienna eksploatacja auta sama w sobie jest tak droga (ceny paliwa cały czas idą w górę), że nie opłaca się przepłacać podczas napraw różnego rodzaju. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na inny, bardziej istotny cel.