awaria-samochodu
22 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Warsztat samochodowy – najczęstsze awarie pojazdów
5 (100%) / 1 głosów

Warsztat samochodowy – najczęstsze awarie pojazdów

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez własnego samochodu. Auta znacząco poprawiły nasz komfort życia – nie musimy liczyć na komunikację miejską, która często zawodzi bądź korzystać z drogich taksówek. Jednak aby bezpiecznie korzystać z pojazdu, musimy dbać o jego stan, czyli regularne serwisowanie. Tylko wówczas mamy szansę uniknąć nieprzyjemnych awarii na drodze. Jakie są najczęstsze usterki?

Awaria auta podczas drogi to poważny problem i duży stres, szczególnie gdy chodzi o usterkę silnika, hamulców lub sprzęgła. Poznaj najczęstsze awarie występujące w samochodach!

  1. Przebita opona

To zdecydowanie najpowszechniejsza usterka, do jakiej dochodzi podczas jazdy. Niestety, ciężko się przed nią zabezpieczyć, możemy jednak odpowiednio przygotować się na możliwość jej wystąpienia. Dlatego regularnie sprawdzajmy stan koła zapasowego. W bagażniku woźmy również podnośnik oraz klucz do kół.

  1. Awaria hamulców

To bardzo poważny problem, który stwarza zagrożenie dla nas i innych pojazdów na drodze. Awaria hamulców może być spowodowana np. uszkodzonymi przewodami hamulcowymi, dlatego zawsze kontrolujmy poziom płynu hamulcowego. Kolejną przyczyną problemów z hamulcami mogą być zużyte klocki hamulcowe lub zagotowanie płynu hamulcowego, do którego może dojść podczas długotrwałego hamowania.

  1. Problemy ze sprzęgłem

Sprzęgło jest mocno eksploatowane, zwłaszcza gdy poruszamy się po mieście. Jego żywotności nie sprzyjają gwałtowne manewry, czy jazda na półsprzęgle. Czasami niezbędna jest, regeneracja sprzęgła. Warto się wówczas udać do zaufanego mechanika jak Auto Serwis Bielat w Świnoujściu. Serwis świadczy kompleksowe naprawy związane między innymi z układem hamulcowym, wydechowym, silnikiem, elektryką i klimatyzacją.

  1. Awarie elektryki

Przyczyn awarii układu elektrycznego może być wiele – między innymi spięcie w instalacji, rozładowanie akumulatora, przepalenie bezpiecznika bądź wada fabryczna. Aby uniknąć problemów z elektryką, należy dbać o akumulator. Pamiętajmy, że po kilku latach użytkowania, może zaistnieć konieczność jego wymiany.

  1. Problemy z silnikiem

Najpowszechniejszymi przyczynami problemów z silnikiem są awarie turbiny, zerwanie paska rozrządu bądź zatarcie. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, koniecznie pilnujmy właściwego poziomu oleju silnikowego i terminu jego wymiany.

Jeżeli chcemy cieszyć się sprawnie działających pojazdem, musimy o niego dbać. Pamiętajmy, żeby regularnie odwiedzać zaufany i cieszący się renomą kierowców warsztat samochodowy. Fachowcy bez trudu ocenią stan auta i usuną wszelkie usterki.