skup-samochodow
26 października 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Skup aut – alternatywa dla klasycznej sprzedaży?
5 (100%) / 1 głosów

Skup aut – alternatywa dla klasycznej sprzedaży?

Skup aut to coraz chętniej wybierane miejsce sprzedaży używanego samochodu. Jego zaletą jest brak konieczności szukania nabywcy samochodu na własną rękę oraz szybka wycena i zapłata za samochód. Skup aut jest więc doskonałą alternatywą dla osób, które chcą w szybki oraz korzystny finansowo sposób sprzedać swój samochód. Czym jest skup aut i co warto wiedzieć o tej formie sprzedaży auta?

Skup aut – czym jest i czym różni się od komisu?

Skup samochodów to miejsce, które zajmuje się skupowaniem używanych aut bezpośrednio od ich właścicieli oraz ich sprzedażą dla zainteresowanych zakupem nabywców. Skup aut możemy więc śmiało określić jako bezpośredniego nabywcę samochodu. Bardzo często jest on mylony oraz utożsamiany z komisem, jednak obie te działalności posiadają zasadniczą różnicę. W przypadku komisu zostawiamy bowiem nasz samochód, a zapłatę za niego otrzymujemy dopiero wtedy, gdy zostanie on sprzedany nowemu właścicielowi. Skup aut nie działa w taki sposób. Otrzymujemy bowiem zapłatę w gotówce za nasze auto od razu, a skup samodzielnie zajmuje się jego późniejszą sprzedażą. Skup aut jest więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od komisu, gdyż pozwala nam od razu otrzymać pieniądze za nasze używane auto. Nie musimy bowiem czekać, aż znajdzie się osoba zainteresowana jego zakupem. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas i możemy szybko zbyć niepotrzebne nam auto. Takim skupem jest przykładowo działający koło Lublina skup samochodów Autodiler, oferujący także dojazd do klienta.

Skup aut a sprzedaż bezpośrednia

Pod tym względem skup aut jest także bardzo zbliżony do sprzedaży bezpośredniej. Można jednak śmiało powiedzieć, że jest jednak dużo lepszą od niej alternatywą. Nie musimy bowiem samodzielnie szukać nabywcy na nasz samochód, zamieszczać ogłoszeń, tracić czasu na negocjacje z zainteresowanymi autem osobami, ani ponosić kosztów jego utrzymania, zanim uda nam się ostatecznie sprzedać auto. W przypadku skupu wszystko przebiega bowiem szybko i sprawnie. Wystarczy przyjechać samochodem do skupu, wycenić go i jeśli zaproponowana kwota nam odpowiada, wymienić auto na gotówkę. Jest to zdecydowanie najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie, które szczególnie docenią osoby mające na co dzień mało czasu. Korzystając z usług skupu samochodów, możemy liczyć także na profesjonalną wycenę wartości naszego auta, z czym wiele osób może mieć nie lada problem. Dzięki temu unikniemy zaniżenia wartości samochodu, co często zdarza się, jeśli wystawiamy nasze auto na portalach ogłoszeniowych, a zainteresowani jego zakupem negocjują cenę.