4 stycznia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Samochody używane z gwarancją – czy to możliwe?
5 (100%) / 1 głosów

Samochody używane z gwarancją – czy to możliwe?

Nowy czy używany? To pytanie zadaje sobie każdy kierowca, planując kupno samochodu. Oba rozwiązania mają pewne istotne plusy i minusy. Kwestią, która może zaważyć na ostatecznej decyzji jest posiadana przez auto gwarancja. Czy możliwie jest zakupienie pojazdu z drugiej ręki, który byłby objętym okresem gwarancyjnym? Okazuje się, że tak. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Używany samochód od dealera

Nie ulega wątpliwości, że w Polsce rynek aut używanych zdominował rynek pierwotny. Znaczna większość kierowców – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych – decyduje się na kupno samochodu z drugiej ręki z proste przyczyny: bo jest to opcja znacznie bardziej przystępna pod kątem finansów. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach fakt, że auto było używane nie oznacza od razu, że jest słabszej jakości – na rynku znaleźć można wiele ofert sprzedaży dotyczących aut zaledwie kilkuletnich i w świetnym stanie. Wśród nich dużą popularnością cieszą się też auta sprowadzane z zachodu. Poważnym minusem tego rozwiązania jest fakt, że kupując od prywatnego właściciela lub z komisu samochód kilkuletni, który okres gwarancji ma już za sobą, wszystkie usterki będziemy zmuszeni usunąć na własny koszt. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno samochodu używanego od dealera marki.

W naszej ofercie posiadamy dwa programy sprzedaży aut używanych: Peugeot Używany Gwarantowany oraz Citroen Select – mówi przedstawiciel salonu Golemo – W ramach pierwszego z nich wyróżniamy dwie podkategorie: premium oraz komfort. W pierwszej znajdują się auta o maksymalnym przebiegu 100 000 kilometrów, w drugiej maksymalny przebieg wynosi 200 000 kilometrów. Samochody obu klas przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą gruntowne badanie techniczne, w czasie której sprawdza się od określoną ilość punktów najbardziej narażonych na usterki i awarie. Podobne badania przeprowadza się w programie Citroen Select, a potwierdzeniem jakości pojazdów są certyfikaty wystawiane przez niezależną jednostkę certyfikującą DEKRA. Pojazdy obu marek obejmowane są gwarancją na okres 12 lub 24 miesięcy.

Czy to się opłaca?

Kupno używanego samochodu z salonu to połączenie korzyści płynących z zakupu auta nowego oraz używanego. Korzystając z tego rozwiązania możemy wejść w posiadanie w pełni sprawnego pojazdu w atrakcyjnej cenie i przy tym korzystać z przywilejów płynących z posiadania gwarancji na samochód. Ponadto zakup auta możemy sfinansować tymi samymi metodami, co w przypadku aut nowych: poprzez zaciągnięcie kredytu lub leasing.