Samochody ciężarowe marki Renault Trucks
22 października 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Samochody ciężarowe marki Renault Trucks – wysoka jakość w dobrej cenie
5 (100%) / 1 głosów

Samochody ciężarowe marki Renault Trucks – wysoka jakość w dobrej cenie

Budowa floty samochodowej wiąże się dla przedsiębiorców z poniesieniem ogromnych kosztów. Dlatego inwestycja w samochody ciężarowe marki Renault stanowi świetne rozwiązanie. Dla tego producenta liczy się bowiem zarówno jakość, jak i cena. Ciężarówki Renault łączą w sobie sprawność i niezawodność ciągnika z komfortem miejsca pracy i wypoczynku kierowcy.

Samochody do zadań specjalnych

Samochód ciężarowy jest narzędziem pracy, wykorzystywanym na różnych drogach i w różnych warunkach. Ponadto dla kierowców długodystansowych bywa także domem. Aby dobrze spełniać swoje zadania, musi on być odpowiednio do tego przystosowany.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Nijhof-Wassink z Tarnowa Podgórnego, zajmującej się sprzedażą ciężarówek firmy Renault: Zaprojektowanie pojazdu, który przy dużym obciążeniu ma pokonywać tysiące kilometrów, a przy tym dostarczać kierowcom komfortu jazdy i mieszkania, nie jest łatwym zadaniem. Inżynierowie marki Renault w pełni świadomi wyzwania, jakie przed nimi stoi, nieustannie więc pracują nad tym, aby osiągać jak najlepsze wyniki i wychodzić naprzeciw potrzebom zarówno samych przedsiębiorców, jak i kierowców. Dzięki temu samochody ciężarowe Renault zachowują równowagę pomiędzy najważniejszymi parametrami jakimi są: masa pojazdu, jego osiągi techniczne, komfort prowadzenia i mieszkania dla kierowcy oraz niskie spalanie.

Ciężarówki Renault – popularne modele

Pośród wielu dostępnych modeli dużą popularnością cieszą się samochody ciężarowe Renault Trucks z gamy D dystrybucyjnej, Renault C 380-520 KM oraz Renault T 13 440-520 KM.

Renault Trucks z gamy D to samochody ciężarowe, które wyróżniają się jedną z największych ładowności na rynku. Posiadają również dużą pojemność paliwa. Podwozie pojazdów z gamy D testowano w warunkach największych obciążeń, a kabinę wzmocniono wytrzymałymi elementami, co pozwoliło uzyskać wyjątkową trwałość i niezawodność. Modele z gamy D dystrybucyjnej zapewniają więc komfort prowadzenia oraz gwarantują bezpieczeństwo. Pomimo wielkich rozmiarów dobrze radzą sobie również na miejskich drogach oraz zapewniają dobrą widoczność. Pojazdy Renault gamy D, podobnie jak T, posiadają nowy napęd z silnikiem, który spełnia normę Euro 6 i umożliwia duże oszczędności w zużyciu paliwa. Modele D są także wygodne w prowadzeniu, gdyż zmniejszony promień zawracania oraz zwężona z przodu kabina ułatwiają bezpieczne manewrowanie nawet w terenach zabudowanych. Łatwy dostęp do kabiny oraz antypoślizgowe stopnie zaś ułatwiają codzienną pracę kierowców.

Samochód ciężarowy Renault C 380-520 KM z kolei nazywany jest mistrzem w swojej kategorii, jako że przeznaczony do zadań specjalnych, pozwala jednocześnie kierowcy na to, aby ten mógł komfortowo poruszać się po najtrudniejszych terenach. Model C 380-520 KM jest niezawodny oraz w wysokim stopniu odpornym na uszkodzenia. Zbiorniki i obręcze aluminiowe, hamulce tarczowe, most tandem z przełożeniem bezpośrednim oraz zoptymalizowana masa własna sprawiają zaś, że pojazdy Renault Trucks C zapewniają doskonałą ładowność oraz wysoką efektywność pracy. Zastosowane rozwiązania techniczne ułatwiają również montaż zabudów oraz skracają czas tych operacji. Nowe silniki DTI 8, spełniające normę Euro 6, gwarantują oszczędność paliwa oraz doskonałe osiągi, które znacznie zwiększają rentowność floty. Zakres ich maksymalnego momentu obrotowego jest o 20% większy od tych oferowanych przez konkurencyjne marki. Jak już wcześniej wspominaliśmy Renault C 380-520 KM jest modelem niezwykle przyjaznym kierowcom. Uchylane pod kątem 85° drzwi do kabiny oraz antypoślizgowe stopnie, ułatwiają dostęp do jej wnętrza oraz przedniej szyby. Ergonomiczna kierownica zaś, wyposażona w trzypłaszczyznowy system regulacji, zapewnia kierowcom komfortową pozycję w trakcie jazdy.

Ciężarówki Renault T 13 440-520 KM charakteryzują się mocnym i niezawodnym silnikiem o maksymalnej ładowności. Wyróżniają się przy tym niskim zużyciem paliwa. Wyposażone w nowy układ napędowy z silnikiem spełniającym normę Euro 6, pozwalają bowiem zaoszczędzić nawet do 10,9% na zużyciu paliwa. To zaś czyni je jedną z najlepszych ofert na rynku. Modele T 13 440-520 KM przeszły przez wiele rygorystycznych testów eksploatacyjnych, zarówno w warunkach rzeczywistych, jak i skrajnych. Posiadają nowe, większe i bardziej pojemne kabiny, wyposażone w wiele praktycznych schowków oraz dużą przestrzeń przeznaczoną na odpoczynek dla kierowców. W kabinie znajduje się leżanka, którą można poszerzyć do 80 cm. Ponadto górna leżanka – składana – może służyć do przechowywania dodatkowych rzeczy. Na uwagę zasługuje tutaj także cicha o pojemności 40 lub 24 litrów lodówka oraz wielofunkcyjny, pilot zdalnego sterowania.

Na podstawie opisu zaledwie kilku popularnych modeli widocznym staje się fakt, iż wybór samochodów ciężarowych marki Renault, to opłacalna decyzja. Nowe pojazdy Renault zostały bowiem stworzone przy użyciu najnowszych i sprawdzonych technologii z myślą o jak najmniejszym zużyciu paliwa i jak największej rentowności oraz komforcie kierowców.