naprawa samochodu
15 października 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Naprawy powypadkowe samochodów – co warto o nich wiedzieć?
5 (100%) / 1 głosów

Naprawy powypadkowe samochodów – co warto o nich wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że wypadek samochodowy to jedna z najgorszych i najbardziej stresujących rzeczy, jakie mogą przytrafić się kierowcy na drodze. Niestety, wypadki – czy to najzwyklejsze stłuczki, czy też poważniejsze kolizje – zdarzają się bardzo często, dlatego warto wiedzieć, jak radzić sobie z awarią auta w takiej sytuacji. Na czym dokładnie polegają naprawy powypadkowe samochodów?

Specyfika napraw powypadkowych

Naprawa powypadkowa różni się od regularnego serwisowania, choć i w tym przypadku potrzebny jest szczegółowy przegląd, który pozwoli sprawdzić stan auta, ocenić szkody i oszacować koszt ich naprawy. Tym ostatnim zajmuje się profesjonalny likwidator szkód. Warto przy tym zaznaczyć, że istnieją dwie metody finasowania napraw powypadkowych – gotówkowe i bezgotówkowe. W pierwszym wariancie otrzymuje się wypłatę gotówki z polisy na podstawie sporządzonej wyceny, a wszelkie formalności związane z kontaktami z ubezpieczycielem spoczywają na kierowcy. Lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem może się okazać naprawa bezgotówkowa, gdzie to warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem, bez angażowania kierowcy, co pozwala na skrócenie czasu dokonywania niezbędnych formalności i samej naprawy. Warto przy tym zauważyć, że czas ten zależy w dużej mierze od stopnia uszkodzenia auta. W zależności od skutków wypadku drogowego, możemy mieć do czynienia z koniecznością dokonania naprawy nie tylko mechanicznej, sprowadzającej się najczęściej do wymiany uszkodzonych elementów i podzespołów, ale również naprawy blacharsko-lakierniczej.

Jak wybrać idealny warsztat na serwis powypadkowy?

Kluczem do sukcesu satysfakcjonującej naprawy powypadkowej jest wybór odpowiedniego warsztatu. Jeśli przytrafił się nam wypadek samochodowy, z pewnością zależy nam na szybkim czasie naprawy, jej dokładności, a także atrakcyjnej cenie. Warto wybierać firmy, które oferują kompleksową obsługę w zakresie serwisu powypadkowego.  Nie ulega wątpliwości, iż dobry warsztat samochodowy powinien oferować usługi doświadczonych i wykwalifikowanych mechaników, którzy prawidłowo ocenią stan samochodu i doradzą w kwestii wyboru najlepszych części zamiennych. Dobrze, aby wybrany warsztat dysponował własną lakiernią. Przyspieszy to wykonanie prac blacharskich i lakierniczych, a także zagwarantuje odpowiedni dobór kolorystyki lakieru i precyzyjne jego nałożenie. Poza tym profesjonalny warsztat, czego przykładem jest firma Vision Auto Serwis, powinien również oferować wynajem samochodu zastępczego na czas serwisu. Tak kompleksowa obsługa to wygoda dla kierowcy i gwarancja sprawnej oraz precyzyjnej naprawy auta.