wynajem-samochodu
25 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Krótkoterminowy wynajem samochodu jako alternatywa dla komunikacji miejskiej
5 (100%) / 3 głosów

Krótkoterminowy wynajem samochodu jako alternatywa dla komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska jest tania i ekologiczna – jednak w niektórych sytuacjach naprawdę trudno jest obyć się bez samochodu. Jeśli zależy nam na komforcie i na czasie, lepiej jest wynająć auto, niż tłuc się przez miasto tramwajami – zwłaszcza, jeśli jest to obce miasto, w którym łatwo możemy się zgubić. W jakich sytuacjach warto jest korzystać z wynajętych samochodów? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule!

W obcym mieście

Wynajem samochodu to świetne rozwiązanie w obcym mieście – niezależnie od tego, czy jesteśmy w delegacji, czy na wakacjach. Przy pomocy GPS-u, który znajdziemy w każdym nowoczesnym telefonie, łatwo będzie nam się poruszać nawet w obcym mieście, a chwila zawahania nie sprawi, że przegapimy autobus, który miał nas zawieźć na spotkanie. Na wakacjach wynajęte auto przyda się zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wyjechać poza centrum. Warto pamiętać, że wynajem auta jest znacznie korzystniejszy niż korzystanie z taksówek – za wynajem samochodu z Wypożyczalni Samochodów Baltic Cars zapłacimy zaledwie 40 zł, a nawigację na czas wynajmu dostaniemy gratis. Taki samochód daje nam niezależność – możemy jechać tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. Wynajmując samochód na miejscu nie musimy się martwić o miejsce na przechowywanie swojego samochodu w nocy, dlatego to lepsze rozwiązanie niż przyjechanie własnym autem – zwłaszcza, jeśli musielibyśmy pokonać dłuższą trasę. Docierając na miejsce pociągiem w drodze możemy zając się innymi sprawami, a na miejscu przesiąść się w wynajęty pojazd.

W wyjątkowych sytuacjach

Wynajem auta może się okazać przydatny także w naszym własnym mieście. Dziś nie wszyscy mieszkańcy dużych ośrodków miejskich posiada własny pojazd – komunikacja miejska często jest tak zorganizowana, że żyjąc w centrum, samochód naprawdę nie jest nam potrzebny. Są jednak takie sytuacje, w których lepiej nie polegać na transporcie publicznym. Kiedy na przykład mamy ważne spotkanie, na które nie możemy się spóźnić – lepiej zaufać wynajętemu samochodowi, niż tramwajom. Podobnie należy zrobić wtedy, kiedy musimy dostać się na obrzeża miasta, tam gdzie połączenia autobusowe są bardzo rzadkie. Dodatkowo, taki samochód z wypożyczalni zastąpi nasz jeśli ten zostanie u mechanika. Pamiętajmy też, że samochód pomaga nam w kreowaniu swojego wizerunku – parter biznesowy inaczej będzie postrzegać kogoś wysiadającego z auta, niż człowieka który biegnie z przystanku tramwajowego. Wynajęte auto może się nam przydać także przy większych zakupach – kiedy na przykład jedziemy do dużego sklepu z meblami, możemy od razu wszystko przewieźć nie płacąc dodatkowo za transport.